Великобритания - тема 59 Лятно Морска

  • 65 846
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 498
Здравейте, мамита! Спешно търся квартира, по-евтин хотел или просто място за спане в Глазгоу. Става дума за 13 ношувки за един човек. В easyhotel i eurohostel няма за дати 30.08-12.09.

# 451
  • Мнения: 8 892
Здравейте, мамита! Спешно търся квартира, по-евтин хотел или просто място за спане в Глазгоу. Става дума за 13 ношувки за един човек. В easyhotel i eurohostel няма за дати 30.08-12.09.
В www.airbnb.co.uk може да разгледаш.

 И в spareroom.co.uk , но тук ти трябва голям късмет за такъв период и толкова конкретни дати.

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 13:13 от Блу

# 452
  • Мнения: 872
Бу, дьщеря ти говореше ли английски,преди да дойдете тук? Ние чакаме отговор за училище на голямата,мисля,че четвьрти клас трябва да е тука ( на 8 години е ). Обаче сьм много притеснена, защото не знае езика. Не знам как ще се оправи. До колкото разбрах, тази учебна година ще започне на 7-ми септември, какво става,ако още нямаме отговор за училище да тогава?

# 453
  • Мнения: 984
 di_p не съм Бу, но и аз да кажа Simple Smile
Моят син започна на 7 години, без да знае езика. Няколко месеца (до Коледа) сякаш изключваше в училище и не комуникираше по никакъв начин. Полезно е да знае как да си поиска вода, тоалетна и някакви такива. Учителите много се стараят. Има индивидуални занимания. Намериха българин от университета, който да поговори с него и изготви доклад има ли пропуски в обучението или е само езиковата бариера. Също ходи половин час преди училище за допълнителни занимания.
Сега, 1 година по-късно - чете, пише, говори... има приятелчета. Беше трудно, за него беше най-трудно нашето преместване, но си мисля, че трудното мина.
Предполагам, че до 7ми септември няма да получите отговор за училище - те са във ваканция. Ние също хванахме ваканция и минаха 2 месеца докато започна училище. Не е проблем, ще започне когато ви намерят място.
Успех  Peace

# 454
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Дъщеря ми знаеше английски - повече, отколкото мислех, учила е малко в училище, малко в кръжок след училище 1-2 пъти седмично в течение на година-две. Не мислех, че е научила кой знае какво повече от "my name is", но се оказа, че знае повече и още повече разбира, като й говорят.
Преместихме се, когато беше четвърти клас в България, на 10г, тук беше в шести (записват с набора). Проговори много бързо и много бързо си разшири речника. Тя не е срамежлива и е доста контактна и социална, което й помогна бързо да завърже връзки и приятелства. Учителите бяха доволни; не са й назначавали допълнителна помощ. Предложиха час по английски допълнителен, но не мисля, че се състоя плана изобщо. Изкара два месеца в начално училище до края на Y6 и мина в гимназия от следващата учебна година за Y7. Миналата учебна година в гимназията показа много високи резултати и по всички предмети надхвърли поставените цели, мисля, че дотук се интегрира много добре и успешно.

Малката ми тръгна в reception без една дума английски, показваше с картинка, като искаше да ползва тоалетна. Тя е също така социална и контактна и понеже още няма предпубертетна срамежливост, изобщо не й пукаше, че не я разбират, нито тя - тях Grinning Много обича да се храни и в училище като предложиха закуска и обяд, я спечелиха завинаги. Тя напредваше по-бавно с езика от сестра си, защото не го знаеше никак, но проговори постепенно и в края на годината говореше спокойно по различни теми. Незнаенето на езика не й попречи да има приятелчета веднага; малко затрудняваше учебния процес (за учителите Mr. Green ), но с помощта на помощник-учители и доброволци, които й отделяха допълнително време (мисля, че по 2 часа седмично за четене и phonics), напредна повече от задоволително и в края на годината не изостава от връстниците си с материала и разбирането му.

Както и M@я казва, няма проблем, че няма да започне на първия учебен ден.

# 455
  • Мнения: 872
Благодаря за отговорите   bouquet 
  За малката по-не съм притеснена.Тя е на 3 години,но е общителна. Записахме я на ясла от септември,но имах малко по-други представи за тукашните ясли.Като интериор българските много повече ми допадат.Разгледахме тази,в която ще бъде,вярно че още чистеха и не бяха изнесли играчките,но ми се стори твърде малка ,като за 30 деца. Няма легла, масички за хранене не видях, не разбрах с външните обувки ли ходят вътре. Дават им само закуска,а обядът трябва да й го приготвям от къщи. Малко съм разочарована,ще видим като започне как ще бъде. Хазайката ми ( англичанка ) ,много я хвали тази ясла.
   Аз пък си мислех,че горе-долу знам езика,но като дойдох тук,се оказа че нищо не знам, много трудно ги разбирам  Embarassed   Записах се на езиковия курс ЕСОЛ в местния колеж и се надявам до един месец да напредна дотолкова,че да мога да започна вече работа.

# 456
  • Мнения: 984
 di_p не знам точно във вашата ясла как ще е, но в нашата няма легла и ходят с външните обувки.
Излизат в двора във всякакво време. На мен също ми се стори много странно в началото, но към момента ми харесва. Там имаше резервни дрехи и обувки ако се намокри или изцапа.
И да, има разлика между американския и британския английски. Ще свикнеш, а и хората са толерантни към чужденци и акценти.

# 457
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
В повечето градини е така Grinning Различно е от българските, но това не го прави по-лошо, просто различно и съответно за нас - по-непознато и необичайно. Има места, на които децата да спят, ако искат, например големи възглавници по пода, на които да легнат. В градината, която посещаваше за кратко малката ми дъщеря, много залагаха на messy play, игри с цапане и опознаване. Има повече от един възпитател - не съм сигурна за пропорцията, тя зависи и от възрастта на децата, но е примерно 1 възрастен на 6-7 деца; съответно правят различни неща, не е по часове както в България цялата група да прави едно и също нещо. В единия ъгъл четат, в другия играят с пяна в корито, в третия всеки прави каквото си иска... Извеждаха ги редовно.

# 458
  • York
  • Мнения: 826
   Аз пък си мислех,че горе-долу знам езика,но като дойдох тук,се оказа че нищо не знам, много трудно ги разбирам  Embarassed   Записах се на езиковия курс ЕСОЛ в местния колеж и се надявам до един месец да напредна дотолкова,че да мога да започна вече работа.

Аз бях в тотален амок първите дни на работа. Ние пристигнахме и след няма и седмица аз започнах работа в пъб  Laughing Беше доста забавно първите две седмици. Лошото е, че си настроих слуха да разбирам йоркширски, а преди два дни ми се наложи да говоря с едни хора от Лийдс. Ей, едва ги разбрах  Joy Добре, че не беше за нещо важно  Whistling

# 459
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Лийдс и района на Йорк не са ли с еднакъв акцент?  Аз го харесвам акцента на колегите ми от този край много. Ходих в музея на влаковете в Йорк и слушах лекция за устройството и функционирането на парните локомотиви. Лекторът си беше баш с такъв акцент. Та не знам дали самата лекция успя да ми задържи интереса или акцентът на лектора  Joy
Ню касъл (джорди май му викаха) ме затруднява много и не го харесвам  Rolling Eyes

# 460
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
МГМ, как се развиха при теб нещата с доброволците, мениджърката и конфликта между вас?

# 461
  • York
  • Мнения: 826
Лийдс и района на Йорк не са ли с еднакъв акцент?  Аз го харесвам акцента на колегите ми от този край много. Ходих в музея на влаковете в Йорк и слушах лекция за устройството и функционирането на парните локомотиви. Лекторът си беше баш с такъв акцент. Та не знам дали самата лекция успя да ми задържи интереса или акцентът на лектора  Joy
Ню касъл (джорди май му викаха) ме затруднява много и не го харесвам  Rolling Eyes
Не са  Mr. Green
Музеят на железниците е страхотен! Но и този на авиацията не остава по назад  Peace

# 462
  • UK
  • Мнения: 727
 Няма нищо по-нараняващо слуха от скаус ( Ливерпулски) акцент  Joy

# 463
  • София
  • Мнения: 537
Момичета, имаме 2 котки, които бихме искали след време да вземем с нас. Оказа се, че бритиш не возят вече животни. Дайте идея как да ги превозим.(за документите прочетох)
А относно училището, моята г-ца е на 7 и ще я приемат в 2 клас, а не в 3-ти защото се притесняват, че няма да се справи с теста. Аз я уча сега и дано ги опровергае и си учи с наборчетата.

# 464
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Няма нищо по-нараняващо слуха от скаус ( Ливерпулски) акцент  Joy

Абсолютно...особено ако им свикнеш и почнеш да разбираш какво ти говорят.......Навремето по магазините ми звучаха все едно на китайски ми говорят, но имам много колеги местни и им свикнах, направо съм готов преводач Grinning

Общи условия

Активация на акаунт