Отговори
# 165
  • Мнения: 334
Момичета,  Hug
Отлитаме към Крит. Най-накрая почивката започва и за нас!
Няма да мога да ви следя редовно, но мислено съм с вас!
Само да кажа, Зои, винаги има хора на различно мнение, още повече в клюкарника, важното е, че ти отстояваш това, в което вярваш и го правиш интелигентно. Наистина, не ни напускай!  bouquet

Последна редакция: пт, 07 авг 2015, 13:18 от MaryJane

# 166
  • Мнения: 1 825
 MaryJane страхотно. Весела и приятна почивка ви пожелавам   grinning039 newsm41

Много искам и аз някой ден да отида в Крит  Simple Smile

# 167
  • Мнения: 4 292
Привет, момичета  bouquet

MaryJane, доста слязох под нивото си на интелигентност там, но сама съм си виновна, дори и в споровете и нападките има праг, но там го подминаха. Мен ме хвана яд на модераторите, че толерират явно нарушаване на собствените им правила, дори и от мен Simple Smile и проявиха сарказъм към случая. Както и да е.
 Мисля наистина да си изтрия профила и ако някога изпитам нужда да си направя нов, обаче не ми остава време да си копна на лаптопа историята, че е като лексикон-първо зъбче, първи стъпки, знаете как е Grinning
 Да ви питам нещо по-важно. Малкият от снощи е пак със стомашен вирус, висока Т, диария. Проблемът е, че въртя Панадол, Алгофрен и свещички Ефералган, но сега с диариия свещички не мога да слагам, сиропите ги повръща и съм притеснена какво да му давам. Кажете нещо гръцко за Т и диария, че и прахчетата не пие. Снощи се принудих да му дам Хексалгин, а знам, че не трябва и аналгин на малки деца не се дава, но поне е няколко капки-прие го. Удари 40, къпах го, но без лекарства нямаше как да сваля.
 

# 168
  • Мнения: 334
Ох, и моят беше така миналата година. Три дни с 40 градуса, повръщане и разстройство. Накрая се обезводни и влязохме в болница на системи. Само гледай да не се обезводни, най-много течности се губят с повръщането. А пък свещичките много бързо се абсорбират, за 5-10 минути. Не помня лекарствата, но мисля, че нямаше нещо по-различно от парацетамол и ибупрофен, другите момичета да подскажат. Бързо оздравяване ви желая!
За профила, мисля че няма начин да се изтрият постовете, те остават, можеш да си смениш ника и да си замразиш акаунта, но мисля, че не си заслужава Hug

# 169
  • Мнения: 211
Zoι, бързо оздравяване на детенцето ти!

За профила, не е някаква голяма философия - преди време замразих моя стар акаунт, с мисълта, че един ден мога да го "отмръзна".  Simple Smile Но няма такава възможност. Имах съвсем основателна причина и тя бе в персона, която без обяснима причина ме "преследваше" виртуално - по скайп и тук. Модераторите от такива неща не се трогват, независимо от всички доводи. Публикациите ти ще си останат.

Няма да убеждавам когото и да било да "стои" или да си "ходи", но не разбирам защо толкова лично приемате тези спорове в прочутия "клюкарник". Нито вие познавате хората, нито те - вас (макар че по писането много може да се разбере за един човек). Човек, който не иска да бъде убеден или да чуе чуждата гледна точка, няма да го направи. А когато няма аргументи, се стига до нецензурии.

Позволявам си да го коментирам, защото тази тема върви като червена нишка от няколко месеца насам, докато имаме да се справяме с по-осезаеми неща. Simple Smile

# 170
  • Атина
  • Мнения: 352
Мила Зои, има свещички Апотел, но в случая не са за вас...Панадол и Понстан съм давала през 4 часа +оцетни чорапи..За диарията-Хидрасек..(Ентерол ни бе препоръчан, но не стигнахме до него)..За зъбки съм мазала Мундисал,а после Бексидент...
В България сте си, нали?Едно саше Хидрасек в хладичка вода..Дано се оправите бързо!!И непременно пиши как сте..

Весело и незабравимо изкарване, Мери Джейн..

# 171
  • Мнения: 4 292
Благодаря ви, че се отзовахте на питането ми Hug

Сега спи, няма Т,чно продължава диарията и най-ме е страх да не се обезводни, че ще трябва болници, системи, ще е голям стрес. Преди 3 седмици пак беше така, а преди 2 месеца стана много скоротечно и както пътувахме се озовахме в болница на системи. Добре, поне, че беше една частна в София със супер обслужване и не беше голяма травма за малкия. Тогава още щях да ви пиша какво може да бъде здравеопазването когато плащаш-внимание, грижа, отношение и колко е жалко как това липсва в държавна болница и тук, и в Гърция, когато ни се е налагало на нас.

Ще пиша пак..  bouquet

# 172
  • Мнения: 4 292
Leo, права си за нещата, които си написала, знам че е така.
 Конкретно по темата, излизах от нея, когато станеше откровено заяждане, но дори и след моето оттегляне продъжаваха да ме дъвчат. Най-лесно е да формулираш заядлив пост, по-трудно е да разбереш другия, но епитети и обиди мога да търпя до някъде. Пак казвам, че се ядосах повече на модераторите, от колкото на пишещите. Нали уж първите са там, за да отсяват.
 Знам, че остават постовете, просто в историята са подредени моите, тях искам да запазя като спомен след години по първите ми емоции около детето, нямам ги другаде. Мислих да си водя нещо като дневник, защото има толкова хубави моменти, които забравям, но така и не го направих. Добре, че поне имам солиден запас от снимки Simple Smile
 Както и да е, друго ми е по- важно в момента. Ядосвам се защо след като има поставена ротавирусна ваксина, трети път хваща такъв вид вирус.
 В Бг календарът я няма, в Гърция му я сложиха без коментар, после рових в гръцкия календар, че я има, понеже имах съмнения дали педиатъра сам не е решил да я слага. Вие слагали ли сте?  Rota teq, май беше, през устата е.

# 173
  • Мнения: 5 776
За големия не ми бяха казали, на малката сложих, не си спомням 2 или 3 приема бяха, не се поемаха тогава от здравната каса. Еднакво ги хваща, даже сега малката я удари, а баткото не.

# 174
  • Мнения: 367
Явно не съм написала ясно. Излизам сега от Гърция. Притеснението ми е за българската граница, когато ще излизам от България. ММ ми издаде документ на гръцки. Миналата година ми направиха проблем, защото малкото има ЕГН. На паспортната проверка на летището, направиха проверка дали има ЕГН. После ми казаха, че щом има ЕГН, следователно трябва да има и български паспорт. Не сме извадили още български паспорт.
Zoι - не ми се ходи до посолството за паспорт, а за да извадя в България трябва да сме двамата. А като сме двамата, все нещо става и не отиваме да пуснеме молба за паспорт. Последният път малкото вдигна 40 температура за 3 дни, забравих за паспорти, забравих за всичко. Не си ходиме и много често.

Тъй като много ми помагаш с информация, аз пък съм спец с паспортната такава  Joy

След като човечето има ЕГН, значи има и бг-акт за раждане. Ако сте в Атина или Солун, може да го извадите и от тук - пак с подписите на двамата родители, акт за раждане (независимо в коя държава е родено детето, но е вписано и с бг-акт) и една паспортна снимка! Услугата е малко по-бавна от 1 до 3 м., а и при вас може да се забави малко повече, след като ще му вадите паспорт за 1-ви път!
Иначе, понеже и аз съм на паспортна вълна, че на малката й изтече българският, и в момента какво правя? Понеже ще ходя до Бг по др. работа и ще й извадя паспорт сама! Пише се пълномощно на български език от името на бащата грък. Носиш го в тяхното Външно Министерство за превод на гръцки и апостил, и след това отиваш в бг-посолството за заверка от консула (подпис и печат). За да не се разкарвате и друг път, от Посолството ми казаха в пълномощното излишно да пише, че е безсрочно или до навършване на пълнолетие на детето! Ако някой се интересува, ще му изпратя и точно какво се пише в него!

Второ, и по-важно за теб в момента е, че можеш да пътуваш с малкото човече само с гр-паспорт, и декларацията която таткото е направил, т.нар. ексосиодотиси е необходима само за излизане на детето извъна Гърция. На влзизане никой не го интересува гръцкия гражданин на къде се е запътил   Wink

Ако пак проверят детето, че има ЕГН, и ти направят проблем, им кажи, че сега сте го регистрирали и чакате за паспорт в Бг-Посолство, щото таткото не може да дойде с вас в Бг за да подпише. Обикновено служителите не продължават да си напрягат мозъчните гънки повече от това...  Mr. Green

# 175
  • Мнения: 367
Zoi, аз вакисните не искам да ги коментирам - лично мнение!
Но само ще кажа, и дано да съм полезна с информация - в Гърция, за разлика от България ваксините не са задължителни!! Нито по календар, нито извън него! Има си закон за това, каквото и да Ви говори доктора.
А след като не са задължителни - значи всеки има право на избор! Толкова по върпоса! (За да не ме сдъвчете, че не си ваксинирам детето - напротив, правя го! Но сега вече сериозно се замислям от тук натам!) По-важното е да знам, че имам избор!

# 176
  • Мнения: 187
Здравейте момичета,

вече сме в София. Декларацията от таткото всичките я проверяваха (при чекирането и митническа проверка). Всичко мина много добре. Излизането е лесно. Това с декларацията всеки път е така.

July_morning - аз също явно не си напъвам мозъчните гънки, щом един такъв отговор не измислям, а трябва идеята да ми я дадеш тук. Сега ще знам какво да отговарям. Надявам се да не пише някъде  ( в митнически служби) кога сме пуснали молба за паспорт.
Zoι - бързо да се възстанови малкото детенце сладко. Този вирус е много неприятен. Аз си спомням като малко колко зле го прекарвах. Наплаши ме, че се разболявате толкова често и сега ме е страх за малкото:-( Дано този път е здрав и не се разболее докато сме във ваканция.
Момичета, не съм ви забравила, просто нямам време да отговарям за всичките. Пожелавам ви на всяка безпроблемен август.
А за почивката на Крит и аз завиждам. Била съм там 4 пъти и всеки път съм прекарвала страхотно. Пожелавам и на вас незабравимо лято.

# 177
  • Атина
  • Мнения: 352
Добре дошла на родна земя, Виктория сикретс.Весело изкарване в родината...  bouquet

Джули, извинявай, ти се обърка или аз не те разбрах..Как точно да пусне декларация на български таткото грък?!Да я преведе и завери?!
Изисква се друга декларация за разпореждане със личните документи за детето(заявено съгласие за издаване и получаване на документи)..

Зои,как е малкото човече днес?
Понеже попита за ваксина, сина ми е "пил"на три пъти Ротатек-на 4,6 и 8 месеца..Другият избор бе живата ваксина Ротарикс,на 2 приема, а третият избор- без ваксина..

Последна редакция: сб, 08 авг 2015, 14:18 от Маркизата

# 178
  • Мнения: 1 308
Нимфея, как си? Грижиш ли се добре за себе си (и за бебка:).  Hug Аз да направя проверка, след като чинно съм си изяла купата с овесени ядки и шепите с орехи, фурми и плодове.  Mr. Green Карам го на хранителен режим за бременни и така ще бъде. Simple Smile Мисли хубави неща и бъди спокойна!   bouquet

leo, добре сме с малката, благодаря. Вчера и днес доста се поразходихме, че проучвахме за количка, та в крайна сметка намерихме това, което търсехме и я капарирахме, за когато дойде моментът, че съм и суеверна  Crazy А вечерта имаше доста ритничета, ама то като обикалям толкова, сама съм си виновна Simple Smile
Аз сутрин също съм на подобна закуска като понякога си позволявам и забранени неща, но в крайна сметка си похапвам от всичко, което ми се хапва, не се ограничавам. Доколкото разбирам вие все още нямате детенце, извини ме, ако бъркам, но съм отскоро във форума и не ви "познавам" повечето в темата. Вероятно знаеш, че е хубаво няколко месеца преди да забременееш да приемаш и фолиева киселина, а аз дори ще си пия до раждането. Искрено пожелавам скоро да има още една бременна съфорумка  Simple Smile

Zoι, пожелавам скорошно оздравяване на детенцето ти!

MaryJane, приятна почивка и да си изкарате незабравимо! В коя част на острова ще сте?
Ние следващата седмица ще пообиколим за няколко дни с приятели и се надявам да отидем и до Вай, че само съм слушала колко е красиво.

Приятен следобед!
Hug

# 179
  • Мнения: 4 292
Nimfea, не една, ами поне 2-3 бременни ще чакаме Simple Smile Хавайчето, Лео и аз се нареждам на опашката, ако не до края на годината, началото на другата, дай Боже Simple Smile
 Фолиевата киселина я пих през цялата бременност и кърменето.
Детенце е по-добре, още е оклюмал, но поне няма вече Т и диария, сега реве за пържола горкия, ама ще почака Laughing
 Викториас, приятно изкарване в Бг, не се притеснявай за малката, само много да се миете, макар че нас не ни спаси.
Маркизата, нямах избор аз с ваксините, вървяхме по календара и не съм ги коментирала.
Джулай морнинг, твоето детенце е по-голямо, кои ваксини можеш да не сложиш? Те не са ли вече само ре имунизации?

Общи условия

Активация на акаунт