Отговори
# 195
  • Мнения: 158
И аз се въздържам от прашец.
Таман повечето деца си хванаха пътя, остава Вангелчо да завърши тази година, да се изнася при брат си в Атина и сме фрии, дет се вика.
Думата КРИЗА се състои от две поддуми - опасност и възможности.
Имате ли възможност - разширявайте се, ще спечелите от кризата. Бъдете от печелившите.
На Парос се строи, отварят се нови магазя, аптеки, хотели, каквото се сетите.
Всичко друго, но не и криза.

# 196
  • Мнения: 1 825
Честит имен ден на всички именници - Mαрия, предполагам Mary Jane ( а може и да бъркам). Който е именник на този хубав празник да се чувства поздравен с много здраве, любов и късмет!  smile3525

zorita, завърна се? Ако си на Парос - страхотно - остров, море, топло, хубава храна и нощни приключения  1dating newsm41

За лятото съм съгласна, че кризата по островите изчезва. Но отмине ли сезона - стой та гледай. Който е успял да натрупа някаква периусия и по някакъв начин успява и укрива спечеленото - добре. Но тези, които декларират всичко, овъртяни в заеми и плащащи безкрайни ефории - трагедия. Но всеки гледа това, което му е изгодно.

# 197
  • Мнения: 334
Благодаря, Хавайче, Мария съм, да!  bouquet
На всички ви желая χρόνια πολλά, хубаво лято или колкото остана от него (август е любимият ми месец, горещ, но не прекалено, носталгичен, но все още летен и свеж). И никаква криза!

# 198
  • Мнения: 1 308
Честит празник на всички малки и големи именици, както и на останалите в темата  bouquet Бъдете здрави и благословени!

# 199
  • Мнения: 187
Поздравявам и аз на свой ред всички именници! Със здраве да носят имената си!
Ние се върнахме и всичко мина без проблеми.
Благодаря Ви момичета за помощта.

# 200
  • Мнения: 5 776
Благодаря ви момичета  Heart Eyes  bouquet
Аз вчера си изпразнувах както си му е реда! Днес мога да се похваля, че имах удоволствието да съм за няколко часа в компанията на нашата прекрасна Лео, беше страхотно и не ми стигна  Heart Eyes  Hug

# 201
  • Мнения: 211
"...метрото отвори врати пред блока ми и романтиката приключи"  Mr. Green... Навярно така завършва всяка хубава история за пътуване!  Grinning

Честит празник и от мен, с леко закъснение! С Мαрия отпразнувахме подобаващо личните й празници, отбелязахме празника на Варна, както и юбилея на ММ. Преди това запалихме свещички за здраве и за упокой в "Свето Успение Богородично" и съм с хубавото усещане за изпълнена мисия.  Heart Eyes Бъдете здрави и нека Бородица закриля всички ни!

Полета от Варна го "хванах" като направо скочих в бусчето за отвеждане, но затова пък програмата бе наситена. Най-накрая имах време и възможност да се потопя във военноморската история на Варна, Русе и корабоплаването ни, качихме се и разгледахме "Дръзки", а останалото, както се казва, е история. Simple Smile

Снимки не качвам, защото няма, а и нямаше да има време да ни хванат на фокус. Децата на Мария се забавляваха страхотно, а назначеният от мен фотограф бе зает да цъка в телефона си, докато ревнува, срамува се, тъгува заради предстоящата раздяла, радва се и се страхува от бъдещото студенство и се уговаря с "любимия, който не й е гадже вече" как да му връчи подаръка за РД - от всичко по малко!  Laughing

На път за София минахме през турбуленция, та лошото време сигурно вече е пристигнало във Варна. Дано не е за дълго!  Hug

# 202
  • Мнения: 211
Добър веччер, момичета!   bouquet

Не мога да се редактирам, затова пиша нова публикация.  Simple Smile

Нимфея, как си? Как сте с глезличка?  Hug Сигурно лека-полека се приготвяте. Simple Smile

Останалите момичета - в Гърция, в Германия, в Ниските земи - дано сте поне толкова добре, колкото сме ние!  Simple Smile

Преди месец бях писала за моите "железни" перипетии и тъй като ви притесних и сте загрижени за мен - отичам се.  Grinning Днес пуснах кръвни изследвания и те са много добри - желязото леко се покачва, останалите 1-2 показатели, които трябваше да се нормализират от предното изследване, вече са в норма. Хемоглобинът е 140, т.е. удвоен в сравнение със стойността отпреди два месеца и нещо... Сестрите ми се радват, а останалите се чудят на бързото ми възстановяване (в което не съм се съмнявала:).

Здраве и радост на всички! Simple Smile

# 203
  • Мнения: 1 308
leo75, радвам се да прочета хубавини от теб! Все добри стойности да имаш  Hug
"Боря" се с ниските стойности на хемоглобина и с крампите в краката, при все че съм на по 2 ампулки желязо и магнезий дневно. Но аз и много не консумирам месо напоследък, та вероятно и оттам идва.
С глезличка сме добре, броим дните до първата ни среща Heart Eyes Купихме някои основни неща, които искат от клиниката. Намерих си моята лекарка - внимателна, отзивчива, компетентна - и въпреки че е в частна клиника, ще съм си при нея и занапред.
Покрай мен е това - неща все свързани с бременността  Flutter

Лека вечер!


# 204
  • Мнения: 187
 leo75 - аз сега те мисля с пожарите там около вас. Нещо май два дни се борят пожарникарите. Щом не споменаваш нищо, значи сте далече и добре.
Чудесно, за добрите резултати. Давай все така с хубави новини!

♥Nimfea - за крампите до колкото знам са полезни бананите. Така че, хапвай повече банани.

# 205
  • Мнения: 211
 Hug

Нимфея, victorias secret е права за бананите - съдържат калий. Знам, че човек по-лесно си сменя религията, отколкото начина на хранене, но се оказва, че може и по бързата процедура.  Laughing Всевъзможните ядки и сушени плодове също са бъкани с микроелементи, при това балансирани. Моя приятелка като беше бременна си правеше бадемови и други шейкове и добре й се отразяваха, още повече, че носеше близнаци. Аз много обичам фурми! Не съм специалист и за тези микроелементи съм дотук.  Sunglasses За желязото обаче съм насреща! Мога да препоръчам и железен препарат, но да не се налага. С телешкото не се разделям, а дробчетата са на всеки две седмици. Глезя се, такива ми ти работи.  Laughing

Чудесно е, че си намерила своя човек! "Моят" хем не работи с касата в България и е с частен прием, хем си наема зала и изражда в държавна болница, т.е. половината й време е сред колегите. А и таксите за прегледите и консултациите са скромни. Simple Smile

victorias secret, и аз с тези думи за пожарите щях да вляза, но си рекох, че имаме бременни момичета, а и не е леко за всички. Пожарът наистина бе огромен, не само за мащаба на острова (който не е малък). Всъщност бе на около 40 км от нас по дъгата на залива, в местността Харамида, Амали, Лутра, но това се виждаше при нас:

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11988 … 3&oe=56698EDE

Местните са покрусени и обезверени, казват, че и преди са се случвали палежи в тази област.

Истинската криза е с бежанците. Преди две години бях писала за това, но няма план, организация, Дъблин II никога не е функционирал... Хората тук се организираха, помагаха, но когато имигрантите станат повече от местните (по думите на някои), нещата вече наистина са сериозни... Раздала съм всичките си запазени дрехи от младежките години отдавна на децата...

Честно казано, не спирам да се удивлявам на търпението и сърдечността на тукашните хора. Турските трафиканти с радост ни ги пласират през морето, в някои региони на България основно с това си изкарват прехраната за към Сърбия. В София по интуиция и не само избягвам да се разхождам под определена линия надолу...

# 206
  • Мнения: 187
leo75 - Ех, лео, казахме с хубави новини да ни засипваш, а ти си сложила и снимков материал. Не знаех, че е толкова ужасно. Нямам време за тв. Друго е да чуеш нещо, друго е да го видиш. Имате доста проблеми на острова, но ти си силна, а както гледам и другите хорица там имат още сили. Това с бежанците наистина е голям проблем.
Я кажи за желязото как го трупаш, че моето малко човече не яде месо. Май ще давам Фероглобин. Не сме правили кръвни изследвания. Пастет ли да давам веднъж на седмица?!? Пастет понякога яде. Фероглобинът ми го предписа педиатърката за три месеца.

# 207
  • Мнения: 5 776
Ние вчера се прибрахме по живо, по здраво. Чудно лято беше  Heart Eyes
Лео, изтървала съм новините, радвам се, че вие сте добре, че разтеглих доста пътуването и не съм в час, ужас! Днес покарах из района и ми се ревеше, само селцата по хълма белеят, всичко останало е черно, черно...
За желязото на мен ми бяха изписали по три шишенца легофер на ден докато бях бременна, после едни розови таблетки, пак желязна добавка, но забравих как се казва, нещо като гинотриферол, ама от тях много бързо го вдигнах. Сега червено месо, дробчета от време на време и задължително поне 2 часа преди и след никакви млечни. Калция възпрепятства усвояването на желязото  Peace

# 208
  • Мнения: 1 308
Момичета, аз срам - не срам, ще си призная, че не гледам новините и не съм наясно с пожарите и обстановката Embarassed Обаче снимката е потресаваща Sad
Аз също бях на Легофер в началото, но го сменихме с Виофер и има леееко подобрение в стойностите. Ще правя допълнителни изследвания за желязото и магнезия. Иначе дреболийките и аз ги обичам, но сега през бременността доста неща не са ми вкусни. Мαрия, това за млечните го знам и затова ги хапвам следобеда, че то от толкова витамини, няма кога да изпия млякото Crazy
Приятна вечер!

# 209
  • Мнения: 395
Само да се запиша и ще се върна да си чета

Общи условия

Активация на акаунт