На море в Албания

  • 76 384
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 017
Е, зависи кой с какво сравнява. Ако сравнявам с Равда, сигурно и на мен ще ми хареса Китен. Ама като човек, видял плажовете в Доминикана, Мексико и още доста държави ... няма как да ми хареса който и да е плаж на Черно море (независимо дали е на територията на България, Турция, Грузия или Румъния).
Като говорим за Адриатическо море: в Черна гора и Хърватия са доста по-добре, отколкото в Албания, но... мое мнение. Говоря само за тези, които съм видял.

# 271
  • Мнения: 5 774
Е, и аз ако сравнявам с Испания също са по-добри плажовете им от черноморието и Албания, но за мен Ксамил си струва и то сега преди някак да са глобализирали Албания. Но според мен няма нужда от такива сравнения, хубаво е да можеш да оцениш индивидуалния чар и автентичност, каквито според мен има Албания.

# 272
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
За първи път ще посетим Албания. Най-много ми харесва, че ГМО е забранено законодателно /юристи сме/.
Кратко посещение ще е. Избрах Саранда, защото е на Йонийско море, което много харесвам.
Бутринт и Ксамил са задължителни в нашата програма. Крепостта отгоре не.
Въпроси: Таве кози по един и същ начин ли се приготвя/предлага в заведенията. Разгледах няколко близо до настаняването.
Освен бира Корча, една косовска /която няма как да се опита другаде от тази непризна/ и една блонд бира, друго да препоръчате.
Кафе не пием, бяло вино може.

# 273
  • Мнения: 65
Записвам се да следя, защото планирам пътуване (обиколка) с кола през юни. Simple Smile

# 274
  • София...........
  • Мнения: 955
мама САННЯ, месната бира не ни хареса и мъжа ми мина на Хайникен, а аз минах на бяло вино, но наливното е ужасно навсякъде и затова само запечатана бутилка и то от 20 Е нагоре.

# 275
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Албанско бяло вино, бутилирано, среден клас, намирах в хранителен магазин по 6-7 евро. Тъпото е, че не навсякъде имаше сложени цени и за някои разбираш цена чак на касата.

# 276
  • Мнения: 1 331
Здравейте! Виждам, че темата не е много активна, но все пак бих помолила за съдействие. Със сигурност няма да ходим на българско море. Ходили сме в Гърция и Турция, но искам нещо ново и ми излизаха клипове с красиви плажове в Албания. Наистина ли има толкова кристални с бял пясък или всичко е с цел популяризиране на държавата? Също къде бихте препоръчали да се посети? Топ приоритет е плитка и кристална вода и бял пясък. Или да се насочваме към друга държава?

# 277
  • Мнения: 23
Здравейте! Виждам, че темата не е много активна, но все пак бих помолила за съдействие. Със сигурност няма да ходим на българско море. Ходили сме в Гърция и Турция, но искам нещо ново и ми излизаха клипове с красиви плажове в Албания. Наистина ли има толкова кристални с бял пясък или всичко е с цел популяризиране на държавата? Също къде бихте препоръчали да се посети? Топ приоритет е плитка и кристална вода и бял пясък. Или да се насочваме към друга държава?
Ходили сме в Саранда, плажовете са или камъчета или бетон. До пясъчни плажове сме стигали с корабче, там където няма достъп с кола. Водата навсякъде е кристално чиста.
На нас каменистите плажове не са ни драма, навсякъде има шезлонги и носим аква обувки.

# 278
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Миналото лято прекарахме две седмици в южна Албания и пообиколихме доста плажове. Белите пясъци са по-скоро рядкост в тази част или ако ги има са доста претъпкани (примерно Ксамил), но пък всеки плаж си има чар и красота по своему, а водата навсякъде е уникално синьо-зелена и кристално чиста.

# 279
  • Мнения: 19 017
Ксамил е с изкуствен пясък, морето иначе е ок.
Но е страшно нагъчкано, ако се ходи да е в началото или края на сезона. Според мен прекаляват с рекламата.

# 280
  • Мнения: 1 039
Хич не се лъжете по рекламите няма нищо общо с клиповете -  лудница ,коли и задръствания ,плажове претъпкани игла няма къде да пуснеш, мутренски истории с паркирането на коли около плажовете. Цените са по - скъпи дори и от Българското море по заведенията това е първото място където с желание си тръгнах.

# 281
  • Мнения: 1 331
Ясно. Благодаря много! Значи чуденето започва пак. Искаше ми се да е някъде, където можем да идем с колата. Ако все пак имате идеи за място из Европа, достъпно с кола и по описанието ще бъда благодарна за съвет. Иначе обмислях и Италия, но ми се искаше да пропуснем самолет, транспорти, куфари и пътуване до плаж с градски.

# 282
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Курортите в Албания наистина са претъпкани и много се доближават до местната ни черноморска лудница. Обаче Албания не е само това. Ние бяхме настанени в една прекрасна къща близнак с градина в Демиш - село, източно от Саранда. Жената от другата част на къщата ни носеше домашни специалитети почти всяка сутрин, макар резервацията ни през AirBnB изобщо да не включваше закуска. Отношението и гостоприемството им бяха просто пословични. За 10-15 Мин с кола стигнахме до близките плажове, но още първите дни разбрахме, че това не са нашите места и по съвет на хоста ни тръгнахме да обикаляме плажовете по на север. Почти всеки ден бяхме на различни плажове и определено нямаха нищо общо с лудниците в Саранда и Ксамил. Бяхме колеги от фирмата и без деца. Не сме търсили големи пясъчни плажове, защото скалните ни бяха по-интересни, заради гмуркането, но имаше и доста пясъчни на север.
Почти всяка вечер ядяхме в местната таверна на Петрос и Анте, в Дермиш. Ако някой ходи в Албания с две ръце препоръчвам това място (https://maps.app.goo.gl/dPdg1ZDDSWgYujqv5). Хората не знаеха бъкел английски, но с такава топлина и добро чувство ни настаняваха всяка вечер и ни готвеха безумно вкусни домашни специалитети. Вечерята за 4-ма възрастни с домашни ракии, безалкохолни и изобщо всичко, което можехме да изядем и изпием ни струваше общо 60-70 лв.
Та, Албания е прекрасно място. Стига да си готов да я погледнеш от различни ъгли...

# 283
  • Мнения: 11 017
E да, но далеч не всеки е с кола. Повечето туристи ходят с автобус или самолет. Така че.. "на 15 мин. с кола" звучи трудно постижимо, Албания не е Нидерландия, където има влакове до всяко градче и селце на всеки 15 мин. Това, които пишете е удобно за тези, които отиват до Албания с личния си автомобил (ако го имат) още тръгвайки от България.
И да, Албания си е красива.  Но например Дуръс е по-зле и от Слънчака, прилича на ЖК, не хотели, а блокове наблъскани един в друг, до плажа.  Нещо като Кумбургаз край Истанбул Wink

# 284
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Според мен Албания изобщо не е място за посещение без автомобил.

Общи условия

Активация на акаунт