СЕДМИ КЛАС - тема 67

  • 44 427
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 6 891
В първа ЕГ искат ли пари при записването? Че кеш не нося обикновено а с карта едва ли приемат плащания.Simple Smile

# 706
  • Мнения: 5 426
Ние носехме пресниман имунизационен картон и медицинска бележка от личния лекар.  Първото място в което влязохме беше медицинския кабинет на училището. Из документите които попълвахме попълвахме трябваше да упоменем име и телефон на личен лекар, както и кръвната група на детето.  От там, попълнили безброй формуляри се записахме с отпусно , характеристика и свидетелство за 7 клас. Носех копие от акт за раждане, но не мисля,че някой се е интересувал от него. Отпусното е водещия документ. А и още на входа на училището е изнесен списък с приетите на съответно класиране деца и вие си виждате детето - демек. прието е, записването е просто следващия етап. Ако сте в ЕГ Пловдив носете цвете в саксия - това е прастар техен обичай. Хубаво е детето да е с вас - атмосферата е приятна и децата се вълнуват.
И една прясна-прясна новина от ЕГ Пловдив - не е разнесена предполагам заради днешните матури ( за да не се отпускат осмокласниците). Няма да се изисква успех за допускане в ДСД групи-това за немските паралелки.Всички четири паралелки ще се готвят за ДСД изпит. Това е  голяма новина, колкото и да не го разбирате на този етап. Само си помислете, че до миналата година 50% от децата трябваше да  вадят сертификат извън училището, защото системата за прием в ДСД групите е сложна и включва много оценки от 8 и 9 клас.  А не всички деца можеха да покрият тези критерии.
И последно - като видите списъка на приетите деца  лесно може да предвидите в коя паралелка ще е вашето -броите от първото дете - а,б,в,г и пак отново. Така всички деца с "а" са в "а" клас, тези с  "б" са в "б" клас и т.н. Накрая разбира се има леки размествания - по една или друга причина се оформят топ класове, и ... всички останали. Но като цяло това е схемата за сформиране на паралелки.

# 707
  • София
  • Мнения: 18 255
Гери, значи ЕГ Пловдив се присъединява към 91 НЕГ като процедура. Радвам се Simple Smile За мен тази е най-добрата сред настоящите практики в ДСД гимназиите в БГ, през годините слабите елементи сами си показват с липса на знания и несериозно отношение, че не са за ДСД. Докато други деца, по някакъв повод подходили нехайно в 8 клас, но стегнали се после, не остават с пръст в устата, а имат същите шансове.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 13:08 от пенсионирана русалка

# 708
  • Мнения: 5 426
съгласна съм напълно с теб - при нас за прием в ДСД група влизаха оценки от химия, биология, история.....
Ми моя " химик" направо се беше отчаял макар че едва ли има по-мотивиран  към немския ...

# 709
  • Варна
  • Мнения: 4 295
В първа ЕГ искат ли пари при записването? Че кеш не нося обикновено а с карта едва ли приемат плащания.Simple Smile

По спомен дадох 20 лв. за 2 тениски за физическото ,нищо друго!  Peace След РС вече събираха по 20 лв за копия и охрана и това беше. На записването ще ви дадат листче с инфо за униформите.

# 710
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Току що приключихме , върнаха ме , защото на заявлението съм разменила местата на изпитите по БЕЛ и Мат. Приеха ми разпечатано  и попълнено напълно . Проверихме с една госпожа ред по ред с кодовете, после имаше готови бележки с входящ номер и печат. Много любезни и усмихнати дами бяха . Сега пак ще чакаме. Късмет има желая на всички, дано да влязат където им сърце иска.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Голямо затишие е настанало следобед в темата. Grinning
Да идва четвъртък, че да се успокоят децата и родителите им. При мен е настанало страшно спокойствие. Ама като знам, що нерви хвърлих около матурите, то ми стига. :mrgreen

# 712
  • Мнения: 310
Без София,Варна и др ,където успеха е висок ,разлика от 2 еденици не,но др.градове ще падне.Така каза една позната учителка се говори в техните среди.
Във Варна също ще падне поне с 0,800стотни,защото има и много двойки.От всичките години тази е с най-нисък резултат ,дори и за Варна и София.
Само предположения!!!

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 17:22 от bellaa

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
Хич не ми е спокойно на мене, ама какво да правя..

Търся си занимавки - ето, утре например, ще ида до "Квадрат 500" да го разгледам - безплатно е.
Детето ще ходят с приятелки на Фестивала на цветовете и междувременно ще го играя шофьор.

В неделя пък цял ден има събития, свързани с йога в НДК, а на открито (ако става), е "Живей активно" http://www.jiveiaktivno.bg/.
Та така.

# 714
  • София
  • Мнения: 12 028
Аз явно се поуспокоих. Спах до 12 часа, когато ме събудиха по телефона. Даже кучката не нахалстваше.

Обаче сега пак съм яхнала метлата. Дзверът излезе с приятели и не се вдига телефона. В него е бележката от ЛЛ за отсъствията от миналия четвъртък. Днес трябва да я пратя на класния, а денят вече свърши. Исках да я снима и да ми прати снимката, но при всяко позвъняване, той ми затваря и ми праща съобщение "I'll call you right back" #Cussing out

# 715
  • София
  • Мнения: 39 935
Моята ще я водя утре на "Мейкър работилница" - "Енергията навсякъде около нас".
Не знам дали ще ѝ е интересно. Ако не - ще си ходим Simple Smile

# 716
  • sf
  • Мнения: 10 256
Аз в такива случаи пиша смс, да се знае защо звъня.
Може да си мисли,че ще му се караш нещо и отлага разговора  Mr. Green

# 717
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Моята ще я водя утре на "Мейкър работилница" - "Енергията навсякъде около нас".
Не знам дали ще ѝ е интересно. Ако не - ще си ходим Simple Smile

Къде ще бъде тази работилница?

# 718
  • София
  • Мнения: 12 028
Аз в такива случаи пиша смс, да се знае защо звъня.
Може да си мисли,че ще му се караш нещо и отлага разговора  Mr. Green

 и това направих, ефект 0.

# 719
  • Мнения: 668
Значи е на шумно място. Кино?

Общи условия

Активация на акаунт