На море в България с много малки деца (или за плитките спокойни плажове)

  • 18 237
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 441
Благодаря на всички за отговорите! Ще са ми полезни не само за тази година.

# 46
  • Мнения: 727
Здравейте!
Харесала съм хотел на плажа Робинзон между Св. Влас и Елените. Може ли по-запознатите да дадат мнение дали е подходящ за семейства с малки деца?

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Някой да сподели мнение за Лозенец  Praynig Две семейства сме с дечица и има хотели близо до плажа.....как е дълбочината, чистотата и пясъка  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 859
В Лозенец според мен е много препълнено с туристи, а и повечето са по-млади. Като сте с деца се ориентирайте към по-спокойни местенца.

# 49
  • Мнения: 6 301
Аз пък търся чист плаж, със сравнително чиста морска вода - отдалечен от комплекси с техните фекални тръби. Може и да е по-дълбоко морето - децата някак ги опазваме от дълбокото, но да е чисто. Сега с магистралата ни е по-удобно да пътуваме до БГ черноморието, отколкото до Гърция, но за съжаление в тоалетна не ми се къпе. Отворена съм за предложения за запазен чист плаж.
Ориентирайте се към Ахтопол и надолу към Синеморец. Ние там ходихме три години подред, докато малката беше съвсем дребно човече, от миналата година отново подновихме гръцкото море   Naughty
Ами точно Ахтопол и Синеморец са без пречиствателни станции и точно там отпадъчните води отиват в морето. Може дад изглежда чисто, защото морето се самопречиства, но въпреки това при липса на канализация и   ПСОВ аз не бих рискувала с плажуване там. Същото се отнася и за Лозенец.

# 50
  • Мнения: 478
Ако вече не сте заминали да добавя и аз - миналата седмица бяхме в Несебър в хотел на южния плаж. Водата навътре е много плитка - на малкия дето няма и 90 см. му беше до гърдите. Пясъка е ситен и мек. Бяхме в един от старите хотели, но с ОИ. Хубавото е, че си в града, ако ти потрябва нещо, от друга страна си има и доста хора там.
 

Ще кажеш ли кой е хотела?

# 51
  • София
  • Мнения: 859
Аз пък търся чист плаж, със сравнително чиста морска вода - отдалечен от комплекси с техните фекални тръби. Може и да е по-дълбоко морето - децата някак ги опазваме от дълбокото, но да е чисто. Сега с магистралата ни е по-удобно да пътуваме до БГ черноморието, отколкото до Гърция, но за съжаление в тоалетна не ми се къпе. Отворена съм за предложения за запазен чист плаж.
Ориентирайте се към Ахтопол и надолу към Синеморец. Ние там ходихме три години подред, докато малката беше съвсем дребно човече, от миналата година отново подновихме гръцкото море   Naughty
Ами точно Ахтопол и Синеморец са без пречиствателни станции и точно там отпадъчните води отиват в морето. Може дад изглежда чисто, защото морето се самопречиства, но въпреки това при липса на канализация и   ПСОВ аз не бих рискувала с плажуване там. Същото се отнася и за Лозенец.

В Царево има пречиствателна станция, която пречиства отпадъчните води от града, в.с. “Оазис” и къмпинг “Арапя”.
В Лозенец има пречиствателна от 2 години вече.
За Сименорец и Ахтопол не знам да има.
Аз се въртя лятото в района и всички плажове там ми харесват Simple Smile

# 52
  • Мнения: 768
Ако вече не сте заминали да добавя и аз - миналата седмица бяхме в Несебър в хотел на южния плаж. Водата навътре е много плитка - на малкия дето няма и 90 см. му беше до гърдите. Пясъка е ситен и мек. Бяхме в един от старите хотели, но с ОИ. Хубавото е, че си в града, ако ти потрябва нещо, от друга страна си има и доста хора там.
 

Ще кажеш ли кой е хотела?


Снимка от южния несебърски плаж:


# 53
  • Мнения: 768
А ето и плажа на Слънчев бряг:







# 54
  • Мнения: 17
Някой да сподели мнение за Лозенец  Praynig Две семейства сме с дечица и има хотели близо до плажа.....как е дълбочината, чистотата и пясъка  Hug
Миналата година бяхме в Оазис дел Маре,Лозенец.Много ни хареса и хотела и ОИ и плажната ивица.Плажа е чист,пясъка ситен,дълбочината нормална,т.е. става постепенно дълбоко.Не е като Аркутино или Златна рибка 50м навътре да е до глезена,но за деца е ОК.Нашите тогава бяха на 5 и 7.

# 55
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Благодаря на всички за отговорите! Ще са ми полезни не само за тази година.
Не змам защо в началото на темата са ти предложили плаж Нестинарка като точно там врче четвърта година има камъни и не е от най- плитките плажове.

# 56
  • Мнения: 441
Благодаря отново за отговорите, за момента сме се насочили към Балчик и Албена, с идеята ако на едното място не е подходящо, да идем на другото. Казаха ми, че и двата плажа са плитки и подходящи. Само идея си нямам как е положението с паркирането, ако се наложи да се пътува до другия плаж.

# 57
  • Мнения: 6 301
Благодаря отново за отговорите, за момента сме се насочили към Балчик и Албена, с идеята ако на едното място не е подходящо, да идем на другото. Казаха ми, че и двата плажа са плитки и подходящи. Само идея си нямам как е положението с паркирането, ако се наложи да се пътува до другия плаж.
В Балчик не е плитък плажа и са баири.
за паркинг в Албена си гледаш какво ти включва офертата в хотела.Преди години се спираше на паркинг в началото на курорта.

# 58
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И внимаваш какво ядеш и къде се къпеш, за да не лепнеш някой ентеровирус,  щото в Албена, не само там де! е пълно.

# 59
  • Мнения: 2 352
Благодаря отново за отговорите, за момента сме се насочили към Балчик и Албена, с идеята ако на едното място не е подходящо, да идем на другото. Казаха ми, че и двата плажа са плитки и подходящи. Само идея си нямам как е положението с паркирането, ако се наложи да се пътува до другия плаж.
В Балчик не е плитък плажа и са баири.
за паркинг в Албена си гледаш какво ти включва офертата в хотела.Преди години се спираше на паркинг в началото на курорта.


И морето в Албена е всичко друго, но не и с хубави плитчини.
Паркирането се уточнява с хотела. На рецепциите дават едни картончета и с тях се излиза от комплекса без да се плаща за всяко преминаване през пропусквателната бариера.

Общи условия

Активация на акаунт