Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 734
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 1 725
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мяуче  ,това със свиждането веднъж в седмицата е много гадно,добре че са го променили,аз ходех при Борис всеки ден от 13 часа,а на четвъртия ден,когато започнах да го храня с биберон ходех в 13 и в 16 часа,включително събота и неделя...
Мдам. След като започне храненето с биберон, наистина още от едно време се ходи всеки ден, като си избираш час (поне на мен ми дадоха възможност да избера). Само дето в нашия случай предвижданията бяха доста отчайващи, най-рано в 36 г.с. се появявал сукателният рефлекс, рекоха (първия ден след раждането разпитвах какво и що). При дете, родено 27 г.с.+6 дни, това е тооолкова много време без гушкане, без докосване дори, поне да имаше „легална“ възможност да си го виждам, а не да се налага да търся пролуки и да ме гледат накриво!

Както и да е, нашият човек се оказа с много силна воля за живот, защото сукателният рефлекс при него се появи цели 2 седмици по-рано от предвиждането - в 34 г.с. (горе-долу когато го изнесоха на термо легло), но дотогава пак бяха минали едни 28-30 дни в очакване. Съответно се е хранил с шише само 1 седмица (ходех всеки ден) и в 35 г.с. наддаде достатъчно и демонстрира отлично хранене (включително успя и да засуче при ужасните условия долу, а на мен кръста ми стана на решето), така че набързо-набързо го натириха, изписвайки го, за ужас на личната му лекарка (която, представете си, искаше още да го държат). Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 1 726
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Момичета, на мен живот и здраве ще ми се наложи да полежа в МД за около 2 седмици( надявам се по-малко) преди раждането на 5тия етаж. Може ли някой, който е лежал там да ми каже как стои въпроса с влизането за свиждания- час ли има, може ли по всяко време да се влиза? Благодаря!

Лежах 4 дни преди раждането. Свиждането си става в определените часове - м/у 16 и 18 часа всеки ден. Има, разбира се, и изключения, но трябва да се подмажеш на сестрите и акушерките.

С две момичета бях в стая в крило "Б", но не съм сигурна за буквата... И при тях идваха мъжете им във времето за свиждане, но други хора съм виждала също извън това време. Ако не ти е противопоказно да се движиш и разхождаш - можеш по всяко време да слезеш във фоайето или дори навън. Никой нищо не те пита. Нямаше чипове 2015г., октомври. Почти свободен достъп имаше общо взето.
Успех!!!

# 1 727
  • Мнения: 189
За грижите за недоносено дете плаща ли се? Не ми приемайте въпроса като слагане на цена на човешки живот! Озадачих се, защото четох в ценоразписа някакви безумни суми, а ми се струва, че това трябва да е безплатно.

# 1 728
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
И аз ги четох тези неща, но май това е за ниосигурени лица или за лица които не са български граждани.. Нещо такова имаше. Но не съм 100% убедена, де, някой по-компетентен да каже Peace

# 1 729
  • София
  • Мнения: 5 479
За грижите за недоносено дете плаща ли се? Не ми приемайте въпроса като слагане на цена на човешки живот! Озадачих се, защото четох в ценоразписа някакви безумни суми, а ми се струва, че това трябва да е безплатно.
Нищичко не съм плащала за детето.Стоя една вечер в кувиоз,после още 12 дни под наблюдение в нормално си легълце в слединтензивен сектор.
 Носех памперси и кърпички.

# 1 730
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
За грижите за недоносено дете плаща ли се? Не ми приемайте въпроса като слагане на цена на човешки живот! Озадачих се, защото четох в ценоразписа някакви безумни суми, а ми се струва, че това трябва да е безплатно.
Съвсем нормален е въпросът и честно казано аз също съм си го задавала (слава Богу, не се изложих и да попитам).

Нашият син се роди, без да ми е направена каквато и да била кортикостероидна подготовка и оцеляването му се дължи до голяма степен на приложената животоспасяваща терапия със сърфактант (не помня името на препарата), която е доста скъпа. Още повече, на мен неонатолозите ми казаха, че са приложили 1 доза, но в епикризата пише, че са били 2 (!).

Друг скъп препарат, който се прилага след това, е Нео Рекормон, за борба с анемията на недоносените, дължаща се на недоразвития им костен мозък, който не произвежда достатъчно хемоглобин.

Така че, най-общо казано, за цялото лечение и т.нар. „отглеждане“ (защото на този етап в нашата мила рОдина майката не може да полага никакви грижи за бебенцето си, докато не навърши то определена възраст) аз не съм платила нито лев. Предполагам, че за всички здравноосигурени майки лечението и пребиваването на бебенцето в неонатология е безплатно.

В частните болници обаче не е така. В Токуда този престой би излязъл наистина солено, защото  касата покрива само една малка част от цените на услугите им. Все пак не мога да посоча конкретни суми, затова спирам дотук, а и темата е за МД.

Цвети, пожелавам ти да родиш здраво и доносено бебче и да не се налага да се чудиш дали и колко дължиш на която и да било болница за „екстензивни“ неонатологични грижи. Hug

# 1 731
  • Мнения: 189
Благодаря за отговорите, момичета!
Мяуче, благодаря ти за прекрасното пожелание! Дано наистина стигнем безпрепятствено до заветния финал и да се върнем двама у дома! Така далеч ми изглежда този момент, че ми се доревава от отчаяние. Толкова време още на това легло  Cry

А по темата за децата, аз винаги съм искала много деца - поне 3. Сега обаче мисля да ми е последното... само второ. С тази проблемна бременност/хапчета, инжекции, болки, лежане, страхове/, абсолютната невъзможност да се грижа за детето ми и страха, че може нещо да ми се случи и да не я видя повече... не искам никога повече да ми се случва! Тъжно ми е, че ще остана само с двечки, много искам да са повече, но няма да има как.  Sad

# 1 732
  • Мнения: 120
Момичета, на мен живот и здраве ще ми се наложи да полежа в МД за около 2 седмици( надявам се по-малко) преди раждането на 5тия етаж. Може ли някой, който е лежал там да ми каже как стои въпроса с влизането за свиждания- час ли има, може ли по всяко време да се влиза? Благодаря!

Лежах 4 дни преди раждането. Свиждането си става в определените часове - м/у 16 и 18 часа всеки ден. Има, разбира се, и изключения, но трябва да се подмажеш на сестрите и акушерките.

С две момичета бях в стая в крило "Б", но не съм сигурна за буквата... И при тях идваха мъжете им във времето за свиждане, но други хора съм виждала също извън това време. Ако не ти е противопоказно да се движиш и разхождаш - можеш по всяко време да слезеш във фоайето или дори навън. Никой нищо не те пита. Нямаше чипове 2015г., октомври. Почти свободен достъп имаше общо взето.
Успех!!!
Мерси много! Simple Smile)

# 1 733
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Да, имаш право, трудно е - аз бях с 2 проблемни и високо рискови бременности след първата. Това е другата причина, поради която не съм се решила на четвърто бебе, но не основната, защото ако и преди да се реша, смятам да си направя някои изследвания, за да се разбере какво не е наред при мен и защо така протичат бременностите (нищо не се открива по време на бременност, нито след раждането). Даже са ме насочили към лекар от МД, но не знам името наизуст.

П.П. Сега реших да погледна цените и да сметна цената за „Диагностика и лечение на новородени с тегло под 1499 грама“, категорията в която влиза Ник. Ми, сметнах колосалната за нас сума от 9200 лв. И като се има предвид, че в чужбина сигурно същото струва поне 10 пъти повече, ми се изправят косите. Ако бяха казали, че трябва да се плати сумата, щяхме да теглим заем, няма как.

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 16:05 от Мяуче

# 1 734
  • Мнения: 59
Имам въпрос, тъй като хич не ми е ясно.  Embarassed В МД има ли лекар, който да прави ФМ и ако не, вие при кого и къде сте си правили втората ФМ?

# 1 735
  • София
  • Мнения: 5 479
Имам въпрос, тъй като хич не ми е ясно.  Embarassed В МД има ли лекар, който да прави ФМ и ако не, вие при кого и къде сте си правили втората ФМ?
Доцент Димитрова и професор Марков правят.
Аз моята бременност изцяло при Сигридов я следих,той няма общо с Майчин дом,но благодарение на него и още един лекар си имам Борис Heart Eyes

Мяуче, и моето дете засмука с биберон рано,рано,а ми обясняваха как сукателнуя рефлекс се появявал в 35-36 седмица.Родих 33 седмица,след 13 дни беше изписан и ядеше по 60 мл с биберон.
Казаха ми че от гърда преди 36 седмица нямало да суче,да ама аз опитах ден след изписването.Засука,но бързичко се измори.На другия ден за зла беда се събудих като плондер в лицето,зъб ми се поду ,последваха рентгенови снимки,стигнах до антибиотик и пак се върнах на добрата стара помпа,а кърмата изливам в мивката временно.

# 1 736
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Темата е периодична, а отдавна е прехвърлила 50 страници.
Моля, пуснете нова тема и публикувайте тук линк към нея!
Настоящата ще бъде заключена след това.

# 1 737

Общи условия

Активация на акаунт