Окачен таван: мнения и препоръки

  • 2 645
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте!  Hug
Реших да си сложа окачен таван, с цел намаляване на шума.
Бих искала, ако някой е слагал окачен таван, да разкаже има ли ефект.
Бих се радвала да прочета мненията Ви, пък и препоръки относно фирми който се занимават с подобни услуги няма да са ми излишни Simple Smile
Благодаря Ви предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 557
Чувала съм, че при разстояние между плочата на тавана и окачения таван може да резонират звуковите вълни и да се усилва шума, вместо да изолира.
Иначе аз лично не съм фен на гипсокартона, макар че съм виждала (на картинка) много нежни и изчистени изпълнения. Според мен трябва да имаш много фин вкус и усет, за да не се получи кич.

Уточни за кой град търсиш фирма  Peace

# 2
  • Мнения: 295
Ако има достатъчно височина, за да се сложи тавана и поне 8-10-12 см вата, ще има ефект шумоизолацията, ако не - може и да кънти повече....

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
За мен сам по себе си окаченият таван не може да изолира. Изолация се постига само със съответните шумоизолиращи материали, т.нар. шумоизолиращи вати.

# 4
  • Мнения: 21
Здравейте!
За София става на въпрос.
Понеже нямам никакво мнение и наблюдения относно шумоизолиращите материали и затова се спрях на окачен таван. Самия таван ми е достатъчно висок, и спокойно може да се намали височината, стига да има някакъв резултат.

# 5
  • Мнения: X
Не мога да помогна със съвети за фирми, но ако няма да слагаш вата между тавана и окачения - няма смисъл. Той, както и ламинатът, резонират звуците и ги предават през няколко етажа.

# 6
  • Мнения: 65
Ние имаме на 3 стаи окачен таван с гипсокартон + вата. Получи се шумо и топло-изолация в нашия случай. Според мен стана добре, и пак понякога се чуват съседите, те са само на ламинат нямат килими и има шум ако се разтропат много. Но зимата определено е по-топло, не ходи топлината при съседите.

Общи условия

Активация на акаунт