Проблемна дъщеря

  • 8 820
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 154
Ами, не е много далече от акъла.
Ти, ако си майка на 13 годишна тийнейджърка, дали би окачествила приятелките й, на които очевадно и тя прилича, като ку*вички?
И дали би написала в цял форум, заканите, които дъщеря ти получава във фейсбук, по този начин?


Не разбира се,  една истинска майка също така едва ли би ги окачествила  и като "интересни"   Wink 
 Той цинизмите си  ги е пльоснал напълно съзнателно, защото точно това най го е  изкефило в замисъла, но нормален  родител  не би го направил  според мен - по-скоро  ще  използва някой евфемизъм вместо точните цитати. 
Има и  други думички, по-характерни за речника на тийновете, отколкото на майките -  напр. "държала се гадно" – възрастен би казал: арогантно, грубо, нахално, а  гадно-то  е  жаргонен  сумарен израз,  също описващ  всичко това, но е  доста типичен предимно  за речника на подрастващите .
Другото забавно е   " не  ни  повишава  тон  или прочее "   Доускам  на него самият често да му е  казвано да не повишава тон и затова се е сетил, но финалът с  прочее-то  вече си е лично творчество и направо ме разби  Laughing  ...  Та, съгласна съм с Каката, че  някой пубер в момента ви чете мъдрите съвети, или педофил с по-беден речник, но постът  едва ли е написан от  жена, та камо ли майка.
пп. Предполагам, че има хора с действителни проблеми от такова естество – та в този случай темата би била полезна навярно.    Peace

# 31
  • Мнения: 21 620
  По-типичен проблем от това за майка с подрастваща дъщеря трудно се сещам. Само като ги погледна пред училището - говоря за школо в което се влиза с изпит и децата се предполага да са що годе подбрани, не че за физиологията има значение, хормона как ги е треснал и напълно ми е ясно за какво иде реч.

  Колкото до курвенското облекло - един леко по-консервативен човек би казал, че често се среща по улиците. А нивото на постовете на тинейджъри във фейсбук - и сами можете да си го видите, нечленоразделно, силно сексуално и даже агресивно - общо взето типично.

  Та, както казах, лошата компания и начеващи сексуални помисли са угроза за всяка майка на дъщеря.

# 32
  • Мнения: 30 802
Не знам дали са хормоните на дъщерите или фактът, че майките са не много умни изтрещели лелки.

# 33
  • Мнения: X
Не знам дали са хормоните на дъщерите или фактът, че майките са не много умни изтрещели лелки.

Няма тема в която да не си изкажеш компетентното мнение.

# 34
  • Мнения: 30 802
Проблемът винаги има две страни. Не е ли вярно?

# 35
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Проблемът винаги има две страни. Не е ли вярно?
Абсолютно си права! А в случая, проблема според мен не е реален.
Хареса ми въпроса, зададен по-назад, а именно-кой финансира външния вид на дъщерята. Масово, точно тези глупави майки, които дават пари и позволение, малолетните им щерки да ходят на училище като магистрални феи, са в чуденка, защо дъщерите им получават такива коментари от съученици/родители/приятели/учители.

# 36
  • Мнения: 603
  Текстовете отразяват начина, по който си говорят пуберите помежду си. А не с майките си. Една майка на момченце от нашия, втори клас, така и не ми повярва, че детето и нарича всички момичета "курви" и тича към закачалката да си вземе якето с вик "Мъжете първи, курвите после".
  Чакам дъщеря ми след училище и чувам разни работи от устите на децата на около 13, за които говори авторката. Понеже са още деца на гореуказаната възраст, ясно личи насилената сексуалност в израза и липсата на практика, но и хормоналната буря, дето ги тръска момченцата.

  Разбира се, едно добро семейство, с културен речник и отношение мъж-жена ще спомогне момичето да знае от малко, какво отношение и обръщение към нея е недопустимо от противния пол. Но ако детето желае да бъде прието от определена компания като равностойно, явно ги копира и в облекло, и в поведение, и в изразните средства и в комуникацията помежду им.

 
Права сте,но аз не познавам семейство,което да казва на детето си да не слуша подобна музика.Родителите не се интересуват какво слуша детето им.Аз слушам рок,метъл и корейски поп/рап.Никога не са ме питали "Мамо,ти каква музика слушаш?Искам да видя текст,който ти харесва."Такава музика е приемлива в момента.Родителите ми само за метъла се караха,а тези 18+ песни биха ги одобрили.Ами родителите,който пускат такава музика на децата си?Те къде са?Не е само от детето,а и от родителите понякога.

# 37
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Апф, хахаха. Аз се интересувам дъщеря ми каква музика слуша. Като цяло, обръщам внимание на интересите й. Мрази чалга, бг поп също не слуша, беше залитнала за момент по една песен на Криско, ама с нея се ограничи. Иначе, с баща им слушаме по-твърда музика, не обичайните рок групи. Докато бях бременна, постоянно слушах Моторхед, сина им им се радва. Щерката харесва по някоя и друга песен от нашите, но предпочита да си слуша Ед Ширън и Хозиър. Прави ми впечатление и стила й на обличане, че коренно се различава от този на съученичките й. Няма голи пъпове, не си подпира брадичката на циците си, а единствения грим, който ползва фдт и гланц... но тук аз нямам никаква намеса. Та тя дори фейсбука си не ползва от известно време, само месинджъра.

# 38
  • Мнения: 127
Здравейте мами!
Искам да се консултирам с вас , заради дъщеря ми. Тя е на 13 години и има отличен успех в училище . Вкъщи е мирна,спокойна,подредена,не ни повишава тон или прочее. От определено време съм забелязала , че започна да носи повече грим , по къси дрешки и да излиза с момичета от стереотипа "к*рвички". Класната ми се обади и ми каза , че е забелязала дъщеря ми да се отнася надменно и гадно към другите ученички и , че се била "занимавала" с доста момчета. Естествено говорихме много , но тя каза , че няма нищо вярно. Гледах й съобщенията по социалните мрежи и видях доста интересни писания от млади момченца от рода на "ще ти спукам задника" , "кат те вида ще те пръсна" . Притеснявам се новите й приятелки да не я повлекат към лошо.
Моля за съвети!

А кой и позволява да излиза така? Вземай мерки от рано, че да не стане изтървана работа като моята щерка, която вече успях да вкарам в правия път. Колкото за писаниците мисля, че тя не ги разбира още в пълния смисъл и си длъжна да и обясниш.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 810
Аз пък мисля, че точно описаното момиче е стереотип на "популярните в класа".
Отличничка и тиха вкъщи, а в училище хала.
Интересни дрешки и кофти поведение - като от филм направо.
Даа, обаче аз такива съм ги забелязала от първи клас!
Сори, че звуча назидателно, ама къде бляхте досега? Това поведение не е от вчера.
Говорете и пак говорете. Но не строго. Нещо и липсва, истинско самочувствие и чувство, че е ценена, затова се опитва да го запълни с оценяване от момчета и лекомислени момичета.

# 40
  • Мнения: 30 802
Какъв ти първи клас, от детската градина си личат.

# 41
  • Мнения: 2
Като каза, че дъщеря ти е спокойна и всичко ми стана ясно. Очевидно е имала някакъв проблем и си е замълчала. Поговори с нея, докато не стане по-лошо.

Общи условия

Активация на акаунт