Питане за често повтарящи се хреми

  • 5 148
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ами не знам може и на Зинат-а да се дължи, но фактът си е факт.
Такъв нос не сме имали от септември м.г. (да чукна на дърво).

# 16
  • Мнения: 8 585
Сега като се оправи нослето се надявам да не направим кардиналната грешка с пункциите. Време за изчезване на течността от средното ухо при добър носен контрол-45 дена! Simple Smile

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Сега като се оправи нослето се надявам да не направим кардиналната грешка с пункциите. Време за изчезване на течността от средното ухо при добър носен контрол-45 дена! Simple Smile

Благодаря за загрежиността  bouquet
Другата седмица ще вземем секрет от нослето (за мое спокойствие) да видя какво ще покаже след лечението и ще погледнем ушетата, дано нослето да продължава така добре.....

# 18
  • Мнения: 8 585
Лио, вземи Превенар. Трябва само една доза. Много деца се избавиха от хронично носителство на стрептокок или рецидивиращи отити с тази ваксина. И от личен опит го казвам. Дава много добър имунитет срещу 7 щама. Леко се понася-само при някои деца има лека температура 1 ден.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
дано не сме хронични носители
и дано да не рецидивира този отит.... (все пак всичко това ни е за първи път)

но все пак ти благодаря, ще разговарям по въпроса с педиатъра на Ади.

# 20
  • Мнения: 4 473
Абсолютно същият проблем и при нас....от есента Гери е на градина и хремата няма край Sad. Една седмица ходи , после две си е вкъщи. Има увеличена трета сливица, но не сме я извадили - много се надяваме да се `прибере`  с времето, а и мненията на лекарите са противоречиви Rolling Eyes. Та от тези сополи започва всичко, в повечето случаи е задна хрема, от там слезва кашлица и всякакви екстри Sick. Последният месец е била здрава 10-тина дни....от вчера пак е с хрема...винаги започвам с хомеопатия, но в повечето случаи полза няма и пристъпвам към химия Close...
Писна ми Tired. Някой ако знае как и иска - моля да помага Praynig

# 21
 И малкия има същия проблем, пробвахме какво ли не - Бактробан, Зинат, Перцеф включително и пак нищо. Преди около месец бяхме в болница по друг повод, но му взеха секрет от гърлото, не попитах обаче дали това изследване е за бактерии в носа, защото изследванията бяха добри. Или се взема отделен секрет от носа?

# 22
  • Мнения: 261
И при нас хремата е упорита и мнооого продължителна - от ноември. Не мога да я спра с нищо. Изкапахме всякакви видове капки. Ходихме на УНГ и той заключи - уголемена носна сливица. Педито казва - нормално е за неговата възраст.
Иначе има временен ефект, когато сме на антибиотични капки /бактробан, тобрекс и други за очи с антибиотик/.Интересното е, има проблем че само с носа. Не боледува често, но секретите са обилни през деня, а през ноща нослето е запушено и Емо спи с отворена уста, а и хърка якичко. Не знам какво да правя - за начало съм решла да вземем секрет от носа. Лятото правихме изследване, но интересното беше, че взеха секрет от гърлото и се оказа нормален. Дали има значение? А това, от което се притеснявам е да не би след евентуална операция, сливицата да се уголеми повторно. А детето определено се мъчи нощно време.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 352
strelche® - не знам какво да те посъветвам. Това от което Христина се повлиява добре са кафявите капки, лошото е че ефекта е временен. Надявам се лятото положението да подобри. Чух че в Сандански децата с такива заболявания се повлияват добре. Мисля тази пролет да я заведа.
Dgess - много е мъничък още твоя юнак. Мисля, че щом на гърления секрет изследванията са добри, същото важи и за нослето.
Gerssy - това с хъркането си е типично за 3та сливица. Не си ли мислила да я извадите?

# 24
  • Мнения: 1 341
И ние си бяхме с течни, прозрачни сополки. Излекуваме ги и след 3-4 до7 дни айде пак. Направихме й изследване, оказа се че има мораксела. Капнах й сребърна вода и ОК. След три седмици настина и потече пак прословутото носе. Отново капнах сребърна вода и за единн ден спрях хремата. Аман от тези сополи. Иначе не боледува, само тия сополи

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ние продължаваме да държим фронта повече от седмица.
Не знаете на кое небе се чувствам, след всички тези секрети постоянни от носа.
То беше чудо на чудесата. Утре сме за взимане на секрет да се уверя, че няма гадини в големи количества. за момента нещата са повече от чудесни. Peace
Не знам на кое точно се дължи, може и от мазилцето да е, знам ли вече.....аз се хванах за него като удавник за сламка накрая след всички видове капки и простотии.....може и то да е помогнало, не знам.....

# 26
  • София
  • Мнения: 1 352
Вчера водих Христина на 2ри УНГ специалист. И той потвърди диагнозата - трета сливица. smile3518

Общи условия

Активация на акаунт