Предлагам на Правителството

  • 2 392
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 060
Ама вие сериозно ли мислите, че темата не е за форум?
Дайте списък с темите, които могат да се обсъждат тук, моля!

Държавата финансира опита, все пак не може да се покрие всяка една стъпка от провеждането.

Коя Държава финансира опита? И кой опит? Може би твоя?
И в моя имаше участие толкоз, колкото и аз платих. Няма да разчитам на нея обаче за следващите опити, защото нямам година за губене.
И в темата изобщо не е коментирано дали някой друг трябва да плаща. Не става дума за пари.

# 16
  • Мнения: 980
А бе не са малко, да ти кажа. Клиниката, в която е Церемония и в коята е направена моята щерка часове записват месеци напред. Върти се някаква статистика, че двойките с тоя проблем са 270000.

Не са малко, ако ги събереш всичките от цяла България.
Обаче в една фирма примерно колко са тези жени?

# 17
  • Мнения: 1 110
Държавата финансира опита, все пак не може да се покрие всяка една стъпка от провеждането.

Коя Държава финансира опита? И кой опит? Може би твоя?

И защо ми се караш? Държавата финансира опити чрез Фонда за Асистирана репродукция.
Не, моите опити финансирах със семейни средства.

Намирам, че темата (за болничните) трябва да се обсъди от съответните звена от МЗ заедно с Неправителствените организации. Имате позиции - работете там.
Какъв ще е резултата от тази тема? И изобщо не питам, за да се заяждам.
Питам всъщност какво очакваш от обсъждането тук?

# 18
  • Мнения: 39 565
Не са малко, ако ги събереш всичките от цяла България.
Обаче в една фирма примерно колко са тези жени?
Във фирмата, в която работя само аз имах този проблем, просто защото бях единствената във фертилна възраст.

# 19
  • Мнения: 5 060
Калчева, не ти се карам.  Peace
Какъв ще е резултата от тази тема? И изобщо не питам, за да се заяждам.
Питам всъщност какво очакваш от обсъждането тук?

Очаквах да обсъдим ситуации, които не са на дневен ред в Парламента, да поговорим какво му куца на Правителството, да даваме идеи, да не сме инертни, да не се притесняваме да си изказваме мнението, защото като чета някои, оставам с впечатление, че си носят комунизма в раничка на гърба и не смеят дума да продумат за статуквото. И ако си мислите, че не четат не само тук, а навсякъде в нета, мисля, че грешите. Също така, ако си мислите, че очаквам Москов да влезе и да се запознае с нечий проблем и да го разреши мигновено, също грешите.

Няма значение колко са в една фирма. Притеснително е да молиш да те пускат през ден за преглед, особено когато няма кой да свърши твоята работа, гониш срокове и от теб зависят много неща във фирмата.
И аз си слагах сама инжекциите, но не съм си купила още домашен ехограф, за да си правя сама и фоликулометрията и да си следя лигавицата на матката. Колко съм небрежна, а?

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 09:28 от Церемония

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има тема за правителството. Тази за какво точно е?

# 21
  • Мнения: 5 060
Не съм я виждала, тогава просто не четете и не пишете.   Grinning

# 22
# 23
  • Мнения: 4 841
Притеснително е да молиш да те пускат през ден за преглед, особено когато няма кой да свърши твоята работа, гониш срокове и от теб зависят много неща във фирмата.

Не разбирам. Какво значение има за работодателя, дали служителката му е в болнични или в платен/неплатен отпуск, щом така или иначе няма кой да свърши определен вид работа, няма да бъдат спазени сроковете, и се изпускат "много неща" от дейността на фирмата??? Каква точно е целта на болничния?

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 10:45 от BirdsFlu

# 24
  • Мнения: 1 110
Болничния просто се представя и не зависи от съгласието на работодателя, за да се ползва.
Друг е въпроса колко топло ще посрещне работодателя една такава идея в действие.

# 25
  • Мнения: 5 060
Как каква? Документира истиноста за отсъствието. Много по-лесно е да зарежеш офиса, когато си в болничен, отколкото шефът да проявява всеки път разбиране, а аз всеки път да изтъквам лични причини за отсъствията си.
Има моменти, които не са подходящи за ползването на отпуск и както знаем, работодателят може да откаже за конкретния период.

# 26
  • Мнения: 4 841
Притеснително е да молиш да те пускат през ден за преглед, особено когато няма кой да свърши твоята работа, гониш срокове и от теб зависят много неща във фирмата.

Много по-лесно е да зарежеш офиса, когато си в болничен

Съжалявам, но при така описаните обстоятелства дискусията за мен вече не представлява интерес. Хора с такъв тип мислене и действие не само дълбоко не разбирам, но и не уважавам, независимо каква е причината им за отсъствие. В заключение  ще кажа само, че всеки работник и служител получава точно работодателят, когото заслужава със собственото си поведение.

# 27
  • Мнения: 5 060
Скрит текст:
Притеснително е да молиш да те пускат през ден за преглед, особено когато няма кой да свърши твоята работа, гониш срокове и от теб зависят много неща във фирмата.

Много по-лесно е да зарежеш офиса, когато си в болничен

Съжалявам, но при така описаните обстоятелства дискусията за мен вече не представлява интерес. Хора с такъв тип мислене и действие не само дълбоко не разбирам, но и не уважавам, независимо каква е причината им за отсъствие. В заключение  ще кажа само, че всеки работник и служител получава точно работодателят, когото заслужава със собственото си поведение.

Няма защо да съжаляваш, никога няма да разбереш какво съм написала.
Този тип високопарни излияния са проява на нещо друго, но не и на разбиране.
Вероятно е по-приятно да прочетеш "майната й на работата, не ми дреме дали ще ме пусне или не, аз отивам да правя инвитро".
Ако съм мислела така, щях да напусна, и понеже ми дреме за работата, не само заради заплатата, ми е неудобно(поне във фирма като нашата) да влезна при собственика и да му кажа "утре пак съм на проследяване" и тъй като лекарите не гарантират, че това се случва по точно определен график, защото зависи от организма, влизанията ми при него са през ден.
И да, няма кой да ми свърши работата и когато съм притисната от срокове, изключително важни за фирмата, не мога с лека ръка да искам такива отсъствия.
Ако имаше болничен, щях да обясня причината и щеше да ми е далеч по-спокойно, че не съм в офиса.
Отложих датата на първото инвитро, заради командировка в чужбина, но не мога всеки път да съм и в болницата и в офиса.


X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт