?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 782
  • 20 915
  •   2
Отговори
# 2 550
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В конкретния случай се случва големите, които са момчета тийнейджъри да гледат малките си братчета, които може да се каже, че са породени. Най-малкото е на 3г, а сега е на път още едно. Да не говорим, че до миналата година таткото ги беше зарязал и заплашваше жена си че ще й вземе децата.
За доходите - за 5 деца и двама възрастни не ти трябват просто средностатистически доходи, а такива доста над това ниво. И въобще каква е идеята да имаш деца на килограм като нямаш нито финансите, нито условията, нито времето за това.
Иначе майката е много свястна и добра жена, но си мисля, че малко подценява какво значи да гледаш деца.

# 2 551
  • Мнения: 5 060
Е, с четири деца едва ли не знае какво е да ги гледаш. Нека си имат хората, само да са живи и здрави, за да се грижат за тях.
След години децата ще са много щастливи, че си имат братя и сестри.

# 2 552
  • Мнения: 46 591
Иначе майката е много свястна и добра жена, но си мисля, че малко подценява какво значи да гледаш деца.
Или просто не отговаря на твоите представи Simple Smile

# 2 553
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Иначе майката е много свястна и добра жена, но си мисля, че малко подценява какво значи да гледаш деца.
Или просто не отговаря на твоите представи Simple Smile
Ами да, не отговаря. Аз не искам да си гледам децата "както падне".

# 2 554
  • Сф
  • Мнения: 10 739
Имам приятелка-5 сестри са! Никаква драма не е имало в отглеждането им.И по онова време бяха по- бедни ,но задружни. Не бъркайте бедност с мизерия!
Напротив, така израстнаха самостоятелни и отговорни към живота,работата и отношенията с околните.Тъй че не е редно да се гледа в чуждата паничка.Избора е личен, на семейството.Не знам как е точно в цитирания случай,но щом родителите работят, значи могат да им осигурят хляба.И без глезотии могат да се отглеждат деца. Peace

# 2 555
  • Мнения: 46 591
Ами да, не отговаря. Аз не искам да си гледам децата "както падне".
Имам предвид, че за друг твоето "както падне" е = нормална грижа  Simple Smile
Доколкото разбирам сами си ги гледат и имат финансови възможности, не са ги зарязали по баби и гледачки, нито ги издържат с чужди пари.

# 2 556
  • Мнения: 5 060
Едва ли някой им знае финансовото състояние, имоти, наследство и т.н.
Безотговорно е, когато нямаш възможност да гледаш, а създаваш деца.
Явно семейство има възможност.

# 2 557
  • Мнения: 4 871
И какво като аз израснах в охолство?! Майка ми и баща ми имаха финансови възможности и откъм материално аз и брат ми не сме лишавани от нищо, но това не беше щастлив живот! Майка ми ни вгорчаваше дните с непрестанното си търсене на внимание, с глупостите си и прочее. Баща ми не ù казваше нищо, защото не искаше да я обиди, понеже тя е тънкообидна. Сега аз и брат ми живеем съвсем съвсем обикновено, за нечии стандарти може да се каже дори бедно, но щастливо!
Та, относно многодетната жена-не съм против многото деца, но зависи-отделя ли им се достатъчно внимание и грижи, за парите-дали си имат всичко необходимо ( не става въпрос да са презадоволени, както някои хора в днешно време бъркат имането), как е атмосферата в семейството и т.н.

# 2 558
  • Мнения: X
Мисля, че децата могат да се гледат и с две и с двеста. То сега е нещо страшно с уроци и какви ли не щуротии, с маркови дрешки и купища играчки. Ако децата се възпитават в правилната посока и парите стигат за добра храна и прилично облекло, аз съм ок с това да са повече. Странното е че бащата явно не го слуша главата, а жената се е навила да ражда още. Вниманието към децата няма общо с броя им.

# 2 559
  • Мнения: 4 292
Мис Джули, забелязала съм те, че много обичаш да се ровиш и коментираш живота на познатите ти. Ами направи си ти едно дете и дай теб ще коментираме как си, ОК ли си, пък доходите ти, пък мъжа ти кога си идва от работа.
Как толкова ти харесва да гледаш в хорския живот, ти се чудя?!

# 2 560
  • Мнения: X
Мис Джули, забелязала съм те, че много обичаш да се ровиш и коментираш живота на познатите ти. Ами направи си ти едно дете и дай теб ще коментираме как си, ОК ли си, пък доходите ти, пък мъжа ти кога си идва от работа.
Как толкова ти харесва да гледаш в хорския живот, ти се чудя?!

Ееее Zoι закова я Mr. Green!

По темата: тази жена с 5 деца дали е в състояние да им поеме разходите по образование и извънкласни занимания + дрехи, храна и т.н.? Дали има време, което да отделя за всички 5? Дали имат възможност да ги водят и на почивки отвреме на време? Представям си ги - с 2 коли на път за почивка /т.к. в 1 няма как да се съберат/ Thinking Ако могат да им осигурят финансова и духовна стабилност няма лошо, но ако ги зарежат да се оправят както могат си е егоистично.

# 2 561
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мис Джули, забелязала съм те, че много обичаш да се ровиш и коментираш живота на познатите.
Жалко, че не забелязваш други неща.


Въпросът беше за имането на много деца и мнението на хората към това явление.

# 2 562
  • Мнения: 958
Какво мислите за жени, които раждат много деца.
Приветствам! Всъщност думата е мека за това, което мисля!
Хвала на всеки един българин (повтарям българин), който отделя оскъдните си средства и нерви да възпитава граждани на тази умираща страна!
Тези хора не трябва да търпят укори, напротив те трябва да бъдат подкрепяни, поощрявани ( и не само морално) и определено са нужни и законодателни промени, които да дадат необходимите житейски предимства на подобни хора!

Парадокса е, че аз нямам деца, но това не пречи на обективната ми преценка за това геройство, което извършват тези хора!

# 2 563
  • Мнения: 4 292
Най-лесно е да се правят деца, другото след това е по-важно. Ако нивото на отглеждане е като при мангалите, жална й майка на нацията ни от многолюдни семейства!

# 2 564
  • Мнения: 5 060
Ама кой трябва да прецени дали мога да си гледам децата, аз ли, с някой от форума ли да го обсъдя...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт