Раждане в 1-ва АГ Света София /бивша Тина Киркова/

  • 1 936
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 110
Верно клизмата не е кои знае какво, но ако си секцио ще ти сложат катетър. И тук е кофти момента, аз не го очаквах и направо подскочих 2 педи над леглото - на прясно обръснатото ме заляха с йод при слагането на катетъра.

# 31
  • Мнения: 2 978
Аз мога да добавя само едно.

Лекарите, които идват на визитация са супер..обръщат много внимание...Тях може да ги питаш дори и за кърменето и да прегледат гърдите ти, ако има проблем.


Ноооооо..тези от детското...ако не им се озъбиш на време...са просто уникално сърдити и си мислят, че трябва да знаеш всичко за кърменето!!!

Не им се давай, а си питай..и бъди нахална с тях..иначе няма да ти кажат нищо!!

Успех на всички!!!

# 32
  • Мнения: 684
благодаря момичета!

може ли още малко да поразчовъркам в гадостите... какво точно представлява клизмата?
другото не ми е проблем...

Мимис даде добра идея за губене на 2-та часа, ако всичко мине добре разбира се!
А и то всичко за всички е нормално, но се спичам от петъшното училище, в което участват и мъже... много ме е срам... иначе съм решила да се правя на герой... уж съм мъжко момиче... но този път ми е притеснено...
Само ще ти кажа че много хора клизмата я приемат като част от ежедневието си,може би си чела или чувала за тпва колко е полезна за здравословен начин на живот Joy Joy JoyТова е последното нещо което трябва да те притеснява.Аз съм раждала там и всички са супер готини,дори и тези които правят клизмите.Успокой се и си мисли за бебето.А що се отнася до лежането в коридора-не го приемай толкова буквално.Да, коридор е но там всички врати са отворени, постоянно минават хора(лекарки ,сестри и бъдещи майки които се разхождат по коридора за да им се засилят контракциите:-)Това е положението там,но си мисля че тогава няма да ти доиде изобщо наум че си в коридора LaughingЗапомни това което съм ти писала и ще видиш че наистина ще е така!!!
Успешно раждане и живи и здрави и на мама и на бебо  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
и двете си деца родих там и съм много доволна   bouquet

# 34
Благодаря на всички, които са се заинтересували от темата и тези, които са споделили своите преживявания.

Желая ви щастлива пролет!
Лили

# 35
  • Мнения: 1 559
Имам едно питане - при нормално раждане, ако всичко е наред, колко време след това дават бебето на мама да го сложи на гърда (ако изрично прояви желание за това например)? Има ли вариант при уговорка с лекар веднага след раждането да сложат бебето да засуче?

# 36
  • София
  • Мнения: 44 122
Акушер-гинеколозите са страхотни, но детските #Cussing out !!! Никак не съм доволна от тях, не бях намерила още форума и допуснах грешки, от които много ме боли сега, макар да бях твърдо решила, че ще кърмя - не носят децата на майките, както аз чаках, а ходиш сам да си вземаш бебето, което съответно е вече налято с изкуственяк, после борба с гърдата до следващото кърмене.... Не мога да си простя,че не съм започнала да кърмя веднага след раждането, както всъщност е редно! Детето ми в най-важните първи дни е поемало не коластра, а АМ... Кърма имах чак на петия ден заради късната стимулация. Детските не даваха никаква информация, акушерките бяха груби и невнимателни, въобще много трудно преживях раздялата с бебето... Аз бих предпочела родилен дом, в който майките и бебетата са заедно!

че са малко груби детските така е, че им дават често АМ също,само не разбрах защо сте били отделно с бебето , да не си била секцио....
че иначе сте си заедно, само нощем го връщаш и за тоалет май....
иначе аз съм си супер доволна. И хигиената си беше мн добра.
аз обаче бях отделно от бебчо въпреки че раждах нормално, защото нямаха места и ме сложиха в ста с раждали секцио и казаха че не може да е при мен, но не съм имала проблем с това относно кърменето, а и успях да си почина и да събера сили...Wink

# 37
  • Мнения: 1 733
И аз благодаря за тази темичка, беше ми доста полезна...!

# 38
  • Мнения: 3 116
Момичета, на майките със секцио от ВИП стайте, бебетата ги донесоха веднага след реанимация и освен това си седяха при нас  newsm78 Много ми е странно това че бебета не били при майките раждали секцио  newsm78

Другото е че въпреки че мойта дъщеричка беше в кувиоз ме караха да се изцеждам и да нося кърма в детското интензивно. Беба грам АМ не е опитала в родилното. Да не говоря че имаше майки който искаха АМ за бебетата им и докторките в повечето случай отказваха поради наличие на кърма  Peace

# 39
  • Мнения: 4 965
Раждах там и нямам думи колко съм доволна. Не съм плащала и стотинка.
Бях секцио. След реанимацията стоях 3 дни в стая за 3-ма, след което ме преместиха в самостоятелна стая (не беше ВИП), защото съм с близнаци и да има място за количките им (останахме 1 месец вболницата). Беше чисто, лекарите и акушерките бяха внимателни, всичко беше на ниво. Не разбрах изказването за банята (някой спомена, че избрал ВИП, за да има баня в стаята). Всъщност, всички стаи са с баня (всеки 2 стаи имат помежду си обща баня - аз делях моята с още 3 момичета, но санитарките миеха 3-4 пъти на ден и нямаше проблеми), но на етажа има и една обща (допълнително).
Моите момиченца бяха в кувьоз (едната 6, а другата 7 дни), но мепускаха да ги видя, когато пожелаех. Нямах кърма в началото и им даваха АМ, но ми показаха как да се цедя, за да потече и после ме караха да им я нося (независимо колко съм изцедила - даваха им първо кърмата, а после ги дохранваха). Когато ги извадиха от кувьозите, ги оставиха няколко дни в отделението, но ги вземах за всяко хранене (почти всеки път идваше някоя акушерка да ми помогне с количките). После ги взех при мен 24 ч., а те идваха да ги мият и преобличат, а няколко пъти, когато бях много изморена, ги вземаха за през нощта, за да се наспя.
Педиатрите наистинаса малко грубовати, носа страхотни специалисти, а и (по едно време бях изпаднала в депресия, че малките не наддават) идваха да ме успокояват и дами обясняват какво, как и т.н. Ревала съм им на рамото, а те ми намериха допълнителна контролна везна да си тегля бебки сама. Акушерките от следродилно пък ми прибираха при тях храната (заради шушулките не всеки път успявах да отида в часовете за хранене) и ми я носеха  после в стаята. На мен пък храната ми харесваше (ама след гладуването 3 дни преди и 3 дни след раждането нямаше начин да не ми се услади).

Общи условия

Активация на акаунт