Да преправим старите мебели с любов - тема 29

  • 148 001
  • 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 061
Ако са поизлющени ще се наложи да ги пооправиш преди боята, иначе ще си личи.
Ако ще ги боядисваш бели, защо ти е валяк за дървесна шарка?
Защо ще ползваш алкидна боя?
Този валяк търпи ли измиване с АМБ примерно?
Извинявам се за любопитството си  Heart Eyes

# 316
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Здравейте,
Имам няколко стари ъглови легла, които на места са поизлющени, че реших да ги боядисам бели. Имам и валяк, който прави дървесна шарка, та се чудех дали мога да го използвам в това начинание  newsm78 Ако използвам алкидна боя и този валяк дали ще се получи,имате ли опит?
Аз се ориентирам какво питаш, защото още си спомням един стар бабин шкаф и този начин за боядисване на дървенията едно време... Нямам никакво обяснение защо са го правили и защо са имитирали шарка на дърво при положение, че всичко си беше от истинско дърво-масив Laughing!

Ще ми е интересно да видя валяка. Едно време имитираха без такъв.

Спомням си в много къщи вратите и шкафовете боядисани с кафява основа, а върху нея, с връхчетата на полу суха четка натопена в по-светла боя нишки имитираш дървесен фладер. Не го правеха с валяк, а с четка.
Да не би пак да е модерно това Crazy?

И аз се присъединявам към феновете на ЛуДната Соната! Много ефектно преобразяване!

# 317
  • варна
  • Мнения: 57
Здравейте,чета ви отдавна,възхищавам ви се и ,,крада,, идеи Joy. Та искам и аз да се похваля: това са кухненските ми шкафове преди    ,а сега след боядисване      ето ги и горните     , а ето и цялата кухня    .Ако ви харесва позволявам ви да ,,откраднете,, идеята Joy. Лека вечер  bouquet

# 318
  • Мнения: 1 291
zlatitu, имаш страхотна кухня!! Уютна и сладурска!!! Heart Eyes И аз отдавна се каня да направя по един декупаж  на вратичките и все отлагам. Но пък съм си направила витраж с цветно самозалепващо се фолио на витринките и много си ги харесвам! Снимки някой друг път Naughty

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 754
Златиту браво за шкафчетата, харесва ми наредбата над шкафовете. Да те питам запечата ли с лак декупажа, само декупажа или целите вратички? Основата предполагам е  боя на водна основа

# 320
  • DE
  • Мнения: 9 068
Самите шкафове са много хубави след боядисването  Heart Eyes Само дето на мен ми идва твърде претрупано с декупажните елементи. За украсите отгоре само мога да кажа, че в моя дом такива прахосъбирачки няма как да се настанят  Blush  Grinning

Не искам коментари ми да се приема за критика, просто изразявам мнението си  Peace

# 321
  • варна
  • Мнения: 57
Здравейте. Приемам и критики разбира се. Хриси9092 боядисани са с боя на водна основа и всичко е запечатано с лак пак на водна основа.А ,,прахосъбирачките са керамични и просто ги пускам в миалната bowuu

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте. Приемам и критики разбира се. Хриси9092 боядисани са с боя на водна основа и всичко е запечатано с лак пак на водна основа.А ,,прахосъбирачките са керамични и просто ги пускам в миалната bowuu



Целите врати ли с лак или самия декупаж? Защото съм направила една секция така с декупаж, но само декупажа лакирах.
Дането ти ще си изчистена /шкафчетата де/  Grinning, мойта дружка на прахосъбирачките им казва пепелници, ама пък красиво - красотата иска жертви както се казва

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 891
Нова, правилно си ме разбрала Simple Smile За модерното - едва ли е модерно, просто ми се стори лесен начин за състарен ефект, но май ще се въздържа, особено след като и аз си спомних за намацаните жълто-кафеви врати от едно време...
Валяка е на село, ще го снимам в първия удобен момент.
За боята - спрях се на акрилна/авто-емайл-лак, защото покрива по-добре от боята на водна основа или аз не съм попаднала на хубава такава (боядисвах врати с Декоратор и не искам да повтарям  ooooh!)
В новозакупената къща има няколко невероятни попадения - скрин, гардероб и портманто, които искам да поосвежа. Още се чудя как да ги преобразя, но утре ще кача снимки с молба за съвети.

С какво и дали мога да пребоядисам текстила на два фотьойла?

И един малко страничен въпрос - ако лакирам стар гардероб дали ще "убия" миризмата на нафталин  newsm78

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 11:59 от vessita

# 324
  • Мнения: 2 061
vessita аз не се опитвам да създам проблеми, а да те разбера Heart Eyes
Зададох въпрос за боята- разликата между акрилна, алкидна и автоемайл лак е голяма и има значение какво е покритието и състоянието на леглата преди обработката. Стори ми се объркано обяснението.
В крайна сметка има огромно значение твоето желание как ще изглеждат леглата.
Никой не говори за това дали е модерно, ще ги направиш както ти си решила и толкоз, а ние ще помагаме с каквото можем!

Е какви са тези бои, дето не засъхват веднагически!?  Туй за Нова  Hug
Скрит текст:

- с 1-ви вид валяк

   - с 2-ри вид валяк

   - ииии без валяк

- вапцаме както си искаме

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 891
Трънка, аз изобщо не разбирам от бои, такава имам под ръка Wink Ще използвам леглата за експерименти. Някъде прочетох хвалба по адрес на боите за мебели на Бриколаж, може и такава да взема. Търсения резултат е бял мат. Четох и за използването на вазелин за постигане на състарен ефект. Ще пробвам Simple Smile Ако се справя с леглата ще се заема и с "развалянето" първо на скрина после и на останалите мебели, а знам, че вие ще помагате с каквото можете bouquet

# 326
  • София
  • Мнения: 6 158
Методът "без валяк" си иска точна ръка, не е за всеки.  Laughing
Иначе релефни валяци има и по нашите магазини.

# 327
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Трънка Бодливкова, Спунк, благодаря!
Не само точност на ръката Laughing... Тези от последните 2 клипа, сигурно са художници на театрални декори.
За релефните валяци знам. Не знаех, че има и такива имитиращи дървесен фладер.
Скрит текст:
Така, като съм тръгнала да признавам, че помня едновремешните нарисувани врати, да спомена и за стените с винервайс и щампа с валяк Sunglasses.
vessita, ако има изкуствена нишка в тапицерията не може да се пребоядиса.
Трънка правилно обръща внимание на състоянието на леглата. От дърво ли са или от ПДЧ? Защото и аз опитах да пооправя и боядисам едни стари и олющени шкафчета от ПДЧ за да ми събират посудата, докато стане новата ми кухня, но резултата не е блестящ Mr. Green. Олющените, цъфнали и разлепени места оправях с кид, но не знам колко дълго ще издържи и не бих се наела да го правя, ако не е за временно ползване.

# 328
  • варна
  • Мнения: 57
Хриси9092,целите вратички са лакирани заедно с декупажа,спокойно си ги забърсвам с влажна кърпа.  bouquet

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 891
Леглата са ПДЧ, от онези старите ъглови легла с ракла в ъгъла. Нямат наранявания, ще ги боядисам за да се вържат на цялостната идея за обзавеждането.

Общи условия

Активация на акаунт