Да преправим старите мебели с любов - тема 29

  • 147 932
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Леглата са ПДЧ, от онези старите ъглови легла с ракла в ъгъла. Нямат наранявания, ще ги боядисам за да се вържат на цялостната идея за обзавеждането.
Мисля, че те са с естествен фурнир и няма да имаш сериозен проблем с пребоядисването им. Peace

# 331
  • Карлово
  • Мнения: 409
Здравейте момичета! Днес  промених вида на вратата. Беше



Стана


 Искам да го мина с безцветен лак за да се запази. Дали няма да пожълтее?

# 332
  • София
  • Мнения: 3 504
Интересна хрумка. И страхотно изпълнение. Браво, Тихерула!

Zlatitu, и твойте шкафове са добили съвсем нова визия.

# 333
  • варна
  • Мнения: 57
Благодаря newsm03

# 334
  • Бургас
  • Мнения: 754
Тихерула  Laughing много интересна идея...Можеш да лакираш с лак на водна основа няма да пожълтее

# 335
  • Карлово
  • Мнения: 409
Благодаря!  bouquet

# 336
  • София
  • Мнения: 488
Момичета, един въпрос, може би от серия тъпи  Embarassed, но нямам време да чета назад.
Боите на водна основа трябва ли да се разреждат преди да се боядисва с тях?
Предварително благодаря за отговорите.

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 890
Здравейте,
захванах се с боядисването на леглата и раклата към тях. Взех боя на водна основа на Аквис. Преди това баща ми ги беше обработил с някакъв грунд. След трикратно боядисване на раклата (с нея започнах) все още на места се виждат тъмни петна от основния й цвят и остават следи от валяка Sad Къде греша  newsm78
С леглата мисля да процедирам по друг начин - ще ги намажа с Боро контакт и тогава ще пробвам пак с боята на Аквис. Възможно ли е боята да е със слаба покривност?! Какво ще ми препоръчате?

# 338
  • Мнения: X
vessita да, Аквис е слаба. А и после капне ли нещо на нея трудно се чисти, при мен така на едно шкафче оставаха петна.
Следи от валяка остават може би защото не натискаш и не разнасяш достатъчно добре боята. Или валчкът ти не е добър.
Препоръчвам Сократес или по-скъпа  Grinning

solima не е задължително да разреждаш боята. Ако се маже добре и си доволна как става, няма смисъл да разреждаш. Ако обаче ти се струва, че е по-гъста от колкото трябва, може да я разредиш, но внимателно и с малко, щото после няма как да я сгъстиш  Laughing

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 890
А къде да търся Сократес? В големите магазини предлагат ли я? И ако мина с нея върху Аквис-а ще се получи ли?

# 340
  • Мнения: X
има я навсякъде, около 15-17лв беше 1 кутия.
няма проблем да я нанасяш върху аквис-а  Peace

# 341
  • София
  • Мнения: 488
ФриHug благодаря!

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 890
Фри, и аз ти благодаря  Hug

# 343
  • На брега
  • Мнения: 1 482
vessita, аз съм доволна от това за боядисване с боя на водна основа 1, 2. Снимах го, защото не знам как се нарича Blush(извинявай за снимката- снимах в мазето). Бях го споменала, като коментирахме омасляването. Повърхността на кечето е точно, като на валячетата, но е плоско, не се върти и за мен е по-удобно да контролирам натиска и да размазвам хубаво с него.  Някой със сигурно ще се сети как се наричат. Няколко размера са в комплекта. Има и с ръкохватка, удобна за боядисване на решетки и ламели. Около 10 лв е комплекта. Сократес също е 10 лв, както и грунда на същата марка.

# 344
  • Бургас
  • Мнения: 890
Нова, още утре ще потърся подобно "нещо", че бая мебели се насъбраха.

Имам идея да покрия пода на банята, който е с мозайка, с тапет и да го запечатам с 2-3 ръце полиуретанов лак. Мислите ли, че ще стане устойчив на вода (ще се мокри директно)?!  newsm78

Последна редакция: чт, 01 окт 2015, 07:27 от vessita

Общи условия

Активация на акаунт