Пътуване с бебе в самолет :)

  • 11 617
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
На нас също ни предстои пътуване с самолет ние сме на една годна ,но много му е чудно как ще го накарам да седи на едно място по време на пътуването някой мами ми казаха ,че имало хапчета приспивателно  за деца ,но не знам вие какво мислите ?

Последна редакция: нд, 12 юли 2015, 18:19 от qnichka1@abv.bg

# 16
  • Мнения: 520
Имаш право да качиш количката безплатно ако  детето е до/под две години.Тоест води се бебе.След тази граница (в която разбирам попада твоето) вече се води дете и е отделен пътник.Тогава количката може да я вземеш като чекиран багаж.Но тук е уловката ,че или взимаш количка или багаж.

Това нови правила ли са? До преди 4 години, детето ми беше над 2, съответно пътуваше с билет и имаше право на ръчен, чекиран багаж и количка /безплатно/. Количката се чекираше, даваха ми едни големи найлони да я опаковам,  но се оставяше на място за специален багаж, а не на лентата с куфарите. Близо две години количката я мъкнах по различни летища и винаги с прекачване, защото нямаше и все още няма директна връзка Стокхолм-София. Пътувала съм с различни компании - чешки, австрийски, полски, немски, български, унгарски/които фалираха/, при всички количката ми я качваха безплатно, а аз отделно с два куфара и две ръчни чанти.



Не знам дали са нови правила. На мен това ми казаха преди около година на гише на България Еър. Моето дете е все още под 2, но утре ще питам отново, че наближава две.

Приспивателно не бих дала никога на детето заради полет.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 995
Над 24 месеца се предполага, че бебето вече не е бебе, а дете и количката се таксува като багаж. Разбира се, някои авиокомпании могат да правят изключение.
Ако детето е над 24 месеца и пътува с билет със собствено място, има право на багаж съгласно регламента на авиокомпанията (до 20, до 23 или до 30 кг).
Ако се пътува с количка, обикновено питат къде ще се товари - при чекирането или на входа на самолета. Ако не попитат, е редно вие да се поинтересувате.
Приспивателно за дете не бих дала. За седенето на едно място - много играчки, стикерчета за лепене (много са полезни!), моливчета, таблет/телефон/компютър с някакви развлекателни за детето песнички и анимации. Понякога просто заспиват, а може и да реват през целия полет, имам опит и с двата сценария.

# 18
  • Мнения: 4
Да и аз мисля ,че не е редно да се даде ,но така ми сподели една мама за това попитах . Ще се надявам да заспи по време на полета ,че ние таман проходихме и не знам как ще седи на едно място 4 часа    newsm78  #Crazy

# 19
  • Мнения: 334
На мен досега не са ми таксували количката, пътуваме също много и с различни компании.
Не е нужно детето да спи, ако вече ходи, можете да играете или да го разходите по пътечката, докато стюардесите не обслужват. Вземете повечко занимания и ако пътувате двама, може да се редувате в забавляването и разходките.

# 20
  • Мнения: 4 771
Над 24 месеца се предполага, че бебето вече не е бебе, а дете и количката се таксува като багаж.

Това категорично не е така - количката не се таксува като багаж или поне не при нормалните авиокомпании. При нискотарифните може и да се таксува - там всичко се таксува, дори кихането в самолета. Откакто детето ми е навършило 2 години и пътува със собствено място и багаж, сме пътували точно пет пъти със самолет - няколко пъти с България Еър и няколко пъти с чартъри. Никога не са ни таксували количката. В самолета са ми разрешавали да внеса всичко, което се внася за бебе -вода, храна. Единствено за лекарствата си носим бележка от педиатъра, че трябва задължително да бъдат в ръчния багаж, но те имат по-особен вид, та затова.

Оставяш детето да се движи, където иска и не обръщаш внимание на ядосаните лелки и чичковци. Ако не им харесва, да слязат от самолета. Дано да ви се паднат свестни стюардеси. Ако са свестни, моето дете, понеже е много контактно, прекарва цялото време при тях. Ако им е крив светът, както често се случва, хич не им се връзвай.

# 21
  • Мнения: 1
мога ли с уиз аир освен количката да нося и столчето за кола като безплатен багаж за три месечно бебе.

# 22
# 23
  • Мнения: 334
Имаш право само на едното от двете, виж правилата на Уизеър:
https://m.wizzair.com/bg-BG/Content/FAQ#2
Деца до 2 год. нямат право на никакъв багаж освен детска спортна количка / сгъваема бебешка количка / бебешка седалка за кола (превозват се безплатно). Едно от тях се превозва безплатно и за деца (между 2- и 14- годишни). Моля, имайте предвид, че детските колички се чекират с останалия багаж и се превозват безплатно само ако ползвателят им пътува. Но ако бебе или дете не пътува, тези предмети ще се превозват като чекиран багаж срещу допълнителна такса.

Разрешава се количка ИЛИ седалка за кола, безплатно. Но само едното от двете!

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 09:00 от MaryJane

# 24
  • Мнения: 467
Знам едно универсално приспивателно, което действа и в самолета Joy, но моето е все още кърмаче,а и аз пътувам с две деца и гледам поне малкото да заспи, защото и голямото не е много голямо. Течности и пюрета не са били проблем досега за бебе до 2 год.

Общи условия

Активация на акаунт