Въшки

  • 300 432
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 511
Към мен ли се обръщате? Ако е така, мисля, че е крайно неадекватно!
Нямам намерение да се заяждам със никого.
Но това човек да се бори толкова много със тези паразити е не сериозно.
Когато се забележат трябва веднага да се вземат мерки.

# 1 276
  • Мнения: 306
Все така неадекватно! Вие четете ли или само пишете?! Няма никаква логическа връзка между моите и вашите постове.

# 1 277
  • Мнения: 1 783
Чувала съм, че класическата рецепта е една чаена лъжичка газ за горене, една супена лъжица мас и една супена лъжица оцет. Не съм я прилагала, но знам, че много зависи от дължината на косата. Газта трябва да е по-малко от маста и оцета.

# 1 278
  • Мнения: 2 111
Танчето.29, от няколкото ви поста тук, които прочетох, си личи, че явно се заяждате с всеки който не е на вашия принцип. В същото време, нямате ясна представа за нещата. Един път вече обясних на дълго и широко, при нас как и защо се наложи това. Но и това явно не ви е изнесло. Въпреки това продължавате. Тогава ще го кажа така:
1. На всеки човек скалпа е различен.

2. На всеки косата и дължината са различни.

3. Въшки и гниди, вече са мутирали.

4. Темата е за взаимопомощ, не за заяждане и даване на тон в живота, и най вече кой какво да прави с косата си, или с тази на близките си.

5. Жената питаше за пропорции, а не за прическа.

6. Следващия път, преди да напишете поредната безумица, помислете дали е на място. Една птичка пролет не прави, както е във вашия случай.

Ако не можете да помогнете, поне не всявайте напрежение, и изрази с които повечето ( да не кажа всички други ) не им е приятно.

# 1 279
# 1 280
  • Мнения: 10 527
Малка идейка, ако не е споменавана - споделено от колежка с девойка. Въшки и гниди борят с преса за коса - при момичета с дълги коси е доста добро като предложение, за да не се налага рязане и драми. Даже ще имат бонус - фръц прическа Simple Smile
Предполагам може да се комбинира с класиката газ-мас-оцет (и мен са ме мазали едно време, освен, че малко смърдеше, нямаше други поражения Simple Smile )

# 1 281
  • Мнения: 15
Преди време тук открих това, което наистина ни помогна и искам да върна или поне да предам нанатък добрината Flowers Four Leaf Clover . Посрещнахме 2022 с въшки и благодарение на съвета, взет от тук, се избавихме след почти 2-месечна борба с гадините. Сега децата се върнаха от двуседмично гости при баба си и се оказаха отново с "подаръци". Това е моят кошмар и фобия, защото аз съм с дълга гъста коса, дъщеря ми е с коса до кръста, а и брат и не е късо подстриган и е с много гъста коса. Имам си стара травма от детството, когато нашите цяла година не ме изчистиха добре и срамът, дето съм брала, още ми държи влага. Затова постоянно следя косите на децата и досега успявам да хвана нещата в ранен етап. Та този път действах веднага по ефикасния метод и се надявам да сме ликвидирали гадовете.
Първо да уточня, че преди действах с лосиони и шампоани от аптеката, на дъщеря ми даже с преса и минах веднъж косата, но не смятам, че това работи. Но пък от лосионите ми останаха полезните гребенчета.
Та рецептата, дето ни спаси, е: оцет, кокосово масло и ситен гребен за въшки. Напръсквам хубаво косата с оцет, след което намазвам обилно корените с разтопено кокосово масло (ползвам четката ми за боядисване) и започвам да реша старателно със ситното гребенче. Всъщност то именно върши голямата работа, но без маслото не се плъзга добре и ресането с него може да е ад. С маслото се реши супер лесно, дори коса до кръста. И гребенчето сваля почти 100% от гнидите, а въшките - всички. Реша, докато имам сили, след което увивам косата с хартиена кърпа и найлон и оставям да престои 1-2 часа. После пак реша старателно - да не остане несресан кичур. Важно е гребенчето постоянно да се почиства от гнидите и въшките, които остават между зъбците му. Това го правя над мивката със стара четка за зъби. След като спрат да се лепят гадинки по гребенчето, измивам косата 2 пъти с шампоан, за да се отмие хубаво мазното. Балсам не се налага след тези масла. На следващия ден преглеждам щателно косата на силна дневна светлина (на балкона или до прозореца, иначе не се вижда добре) и ако случайно има някоя останала гнида, я махам на ръка.
Както вече са казали и други преди мен, няма мазило или препарат, който да мори гнидите, каквото и да обещават производителите. Докато не се премахне и последната по механичен път, косата няма да е изчистена, защото от гнидите за няколко дни се излюпват нови въшки.
Според мен маслото задушава живите въшки и ги замайва и най-вече помага с гребена лесно да се отстранят гнидите. А оцетът предполагам, че се слага, за да се отмие по-лесно маслото.
Освен, че е ефективен този метод, е и полезен за косата, защото я подхранва. Което не бих казала за препаратите от аптеката. А отгоре на това е и доста по-евтин Yum

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 20:19 от Eclair

# 1 282
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета. Имам този проблем с дъщеря ми вече 4 дни. Първо мазах с Виприн, после с шампоан хидрин, себе си мазах с газ, мас и оцет за всеки случай, въпреки, че ме прегледаха и ми казаха, че нямам. Но тя има страшно много гниди и най-лошото е, че след мазане и рясане вече толкова време продължавам да откривам живи и пълзящи въшки в косата и. Моля ви, кажете ми за животинския препарат, как се ползва, разтваря ли се, ампула ли е? Наистина вече съм отчаяна!

# 1 283
  • Мнения: 13 838
Маже се и се реше ежедневно докато не почнете да не изчесвате живи екземпляри. При нас това стана едва на 6-7 ден.

# 1 284
  • Мнения: 5 258
Неостамозан ампула от ветеринарната аптека се разтваря в шише с 500мл вода. Може шише от препарат за прозорци с пръскало (измит естествено. Пръска се косата в корените докато се намокри цялата коса и се слага тобричка на главата и така стои 2 часа. После измивате.

# 1 285
  • Мнения: 3
Неостамозан ампула от ветеринарната аптека се разтваря в шише с 500мл вода. Може шише от препарат за прозорци с пръскало (измит естествено. Пръска се косата в корените докато се намокри цялата коса и се слага тобричка на главата и така стои 2 часа. После измивате.

Благодаря ви много, а само да попитам ампула от 2 или 5 мл.?

# 1 286
  • Мнения: 5 258
Съжалявам, не помня.

# 1 287
  • Мнения: 3

Благодаря! Искам да кажа, че днес пръсках с неостомозан (не знам дали го изписах правилно). След като изкъпахме косата започнах рясане с гребенчето и 6 часа пощене косъм по косъм. Мисля, че се справих, но утре пак ще има обстоен преглед на цялата коса пак косъм по косъм, защото искам когато отида за бележка наистина да е обезпаразитена, а не да ме върнат! Благодаря ви много още веднъж!

# 1 288
  • София
  • Мнения: 285
Само да кажа, че преди четири години, когато ми се наложи да ползвам неостомозан, четох, че да, стоиш два часа с наелон и после го сваляш, НО оставаш така косата да изсъхне поне няколко часа и чак тогава миеш. Лично аз, като свалих пликчето и косата ми изсъхна си легнах да спя и се изкъпах чак на следващата сутрин.

# 1 289
  • Мнения: 46 551
Ние стояхме 30 мин. с плик.
Тук съм описала как го ползвахме, ампула 5 мл:
1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт