Съвет за свободностояща готварска печка

  • 4 365
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 444
Не прави влага в помещението и парата се изпарява през отвори  зад стъклокерамичния плот.

И като не отива в помещението ,тогава къде? Как по какъв начин тази влага (пара ) се отвежда от помещението?

# 16
  • Мнения: 467
От абсорбатор или от отворен прозорец, ако няма. Но не си представяйте някакви огромни количества пара. Идеята е парата при водното почистване да остане в печката и да се забърше заедно с мазнините.

# 17
  • Мнения: 4 444
Моята майка преди няколко години имаше глупостта да си купи печка горение с водно почистване .
Към влагата и мухъла в кухня на няма 5 г може да се прибави и избила ръжда по новата пералня канди и по самата и печка. Имаше мухъл по пода и по стената зад печката.
В това жилище е от както се е омъжила и преди да се изръси за прекрасните нови уреди в същото това помещение  съвсем безпроблемно си е ползвала старата терма и дори не винаги е имала и абсорбатор.Има от15-20г ,преди не е имало.
Тази система за ВОДНО почистване е голяма беля ,а дори не почиства пълноценно.
Заблуда е и твърдението ,че влагата излизала през абсорбатора или отворения прозорец.
Голям грях е при този труден живот така да се заблуждават хората!

# 18
  • Мнения: 467
Съжалявам за опита ви, но аз такива проблеми не съм имала, а имам точно същата печка, която дамата си е купила. В такъв случай със парата при готвенето на супа как се справяте?

# 19
  • Мнения: 4 444
Когато се готви вариво ,котлона се намалява и се поставя капак .На практика парата е в пъти по-малко, но проблема не е в това .
Проблема при модела на моята майка ,а както сте написали и при следващите модели с тази ''екстра'' е че въпросната пара е отведена зад плота , а от там няма къде да отиде.Не е предвидено как да се отведе .Освен това пара излиза от там не само ,когато сте включили въпросната функция ,а на практика при всяко готвене.Количеството е като да варите супа на силен огън и без капак,но парата не е под абсорбатора а зад плота и е насочена към ....стената  Rolling Eyes .
В дни ,в които се готвят няколко неща със собствените си очи съм виждала как тази влага кондензира и се стича по стената и пода на струйка и то при мощен работещ абсорбатор.
Почитател съм на марката , но тази ''екстра'' е голяма беля  за потребителя и срам за инженерите.

# 20
  • Мнения: 445
Така да се включа и аз...Изпробвах я тази функция, но тя самата печка си е нова и не беше зацапана, но имаше едно съвсем малко петънце, което не падна...Та, това ще е нещо, което най-вероятно няма да ползвам, но пък знам че си го имам  Whistling Освен пиролиза, май всичко друго е...търканееее.....

Общи условия

Активация на акаунт