Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 864
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 527
Пролетен дъждец, това не го оспорва никой. Но разговорът ви се завъртя към странични от хомеопатията продукти.
Фамотидин, за един натриум муриатикум, може и да навредят такива промивки.

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Пролетен дъждец, понеже очевидно стана лично  newsm78 и няма общо с хомеопатията, давам в скрит текст коментар по написаното от теб
Скрит текст:
Цитат
След като поне двадесет пъти си писала как оставяш организмът да се справя сам без хом. л-ва,
Да, писала съм как действам АЗ за МОЕТО семейство. Никога не съм казвала, че ВСИЧКИ трябва да правят така - обобщенията не ги обичам по принцип, наясно съм, че всичко е индивидуално. Това, че аз не правя нещо, не значи, че отричам ползата от него, нито че изключвам да има случаи, в които И аз да прибягна до него и т.н. Освен това наясно съм, че при хора с хронични заболявания нещата не са никак прости и лесноразрешими.
Цитат
хранителните режими травмираха
Това нито съм го твърдяла, нито някога ще го кажа.  newsm78 Струва ми се, че си останала с грешни впечатления! Peace
За прецизиране на храненето при здравословни проблеми НИКОГА не съм писала каквото и да е против. Наясно съм, че има храни, които не са подходящи за някои хора, както и за хора с определени заболявания. Ако се разровиш и ме прочетеш тук-там, ще видиш, че смятам, че ХРАНЕНЕТО ИМА ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ за преодоляването на различни болестни състояния, както и за здравето по принцип. Просто под "здравословни" режими с лечебно действие разбирам нещо различно от хранене със сокове, фрешове, само с плодове и зеленчуци, детоксикация и подобни, които масово се прокламират като универсални лечебни хранителни практики.  Peace
Не че има значение толкова аз какво смятам, но ей така, да е ясно!
А относно овлажняването на носа, кожата и т.н., накратко казано, тялото си има механизми за регулация и твърде честото вмешателство в тях има вероятност да наруши естественото, добро функциониране на тези механизми. Овлажняване би било нужно, предполагам, само при ДОКАЗАНО недобро функциониране на въпросните механизми за регулация, профилактично и твърде често - не ми се струва подходящо.  
Аз съм с увредена носна лигавица и намалено обоняние и може би поради това съм твърде внимателна към всякакви външни въздействия.

Последна редакция: сб, 08 авг 2015, 16:22 от yulinga

# 167
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Хомеопатията може ли да помогне според вас при глисти в организма?

# 168
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хомеопатията може ли да помогне според вас при глисти в организма?

  Да, може да помогне и то без рецидив.

# 169
  • Мнения: 69
Пролетен дъждец, това не го оспорва никой. Но разговорът ви се завъртя към странични от хомеопатията продукти.
Фамотидин, за един натриум муриатикум, може и да навредят такива промивки.
Какво знаете за nat. m и защо направихте такъв извод?

# 170
  • Мнения: 8 527
Пролетен дъждец, това не го оспорва никой. Но разговорът ви се завъртя към странични от хомеопатията продукти.
Фамотидин, за един натриум муриатикум, може и да навредят такива промивки.
Какво знаете за nat. m и защо направихте такъв извод?
Достатъчно, от собствен опит!

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Това кото мога да Ви посъветвам е да засилите имунната система на детето със пресно изцедени сокове. Хубаво е да му правите сок примерно от моркови и ябълки, всяка вечер. Това би помогнало изключително много. Освен това попитайте някоя майка ,дали детето и боледува , ако приема редовно сок от плодовете на бъз по време на епидемиите. Ще видите че тя не помни ,кога детето и е боледувало за последно. Сокът от бъз е един изключителен стимулатор на имунната система. Както всяка сутрин вечер децата си мият зъбите, така и всяка вечер поне всяко дете трябва да си мие и носа. Това става с помоща на назалните флакони стеримар или физиологичен разтвор.Хигиената на носа трябва да става внимателно и е много важна. Друг много важен стимулант на имунитета са слънчевите бани. Всички знаят колко трябва да се внимава с тях и как да се пазят. Но витамин Д натрупан в кожата е безкрайно важен при децата.
 

Е защо така обобщенооо....за всички деца Rolling Eyes. Абсурдно е. Децата са различни. Необходим е индивидуален подход, към всяко. Не ми се струва добра идея така с лека ръка да се дават съвети. А и самите съвети никак не ми се струват безобидни - " така и всяка вечер поне всяко дете трябва да си мие и носа. " -  ooooh! ooooh! ooooh!. Глупости!
Моето дете е Nat.M, абсурд на го накарам да направи такова нещо. Да не говорим, че е със слаби капиляри, системното пръскане/капене на каквото и да е води до кръвотечение при него.

# 172
  • Мнения: 3 484
дете лекувано с хомеопатия(със  сухи гранули ,не от класически хомеопат)-спира да се разболява ,излекува се 3-та сливица,но  след няколко години се появяват песъчинки в бъбрека.Според разбиращите -това с бъбрека дали е резултат от потискане ?
По-вероятно е да няма общо, на различни плоскости са. Зависи обаче дали говорим за спорадично чистене на пясък, или хронично, системно. Колкото повече човек расте /съответно в организма се наслагва какво ли не/, толкова повече расте рискът.

# 173
  • Мнения: 3 484
Цитат
..... така и всяка вечер поне всяко дете трябва да си мие и носа.
Това е тотален абсурд!
/да не говорим и за 2-3-те капки в носа, които: първо - могат да влошат с дразненето си, а мукозните мембрани реагират на дразнители чрез първичната си функция - разрастване; и второ - ако ти, фамотидин, не знаеш, то аз знам - можеш да докажеш и физиологичния разтвор, хомеопатично погледнато, така, както можеш да докажеш и сребърната вода и какво ли не; и не на последно място - безумно приятното усещане за детето, инквизирано всяка вечер с капене в носа, до какво може да доведе в психо-емоционален план/

Слушам те да кажеш за нат-м!
Дара знае, писала е за нат-м преди. Искам да видя ти какво ще напишеш за лекарството във връзка с физиологичния разтвор.

# 174
  • Мнения: 8 527
И за черния бъз да ви кажа - точно като билка, на сироп го "доказах" с една ужасна кашлица. Преди Мечка писа за чая от лайка и бебетата. Та заради това се произнесох, че трябва много внимателно с билките.

# 175
  • Мнения: 69
 Мечка Малинарка,
Как открихте ,че физиологичният разтвор вреди на nat.m.? Няма литературни данни за доказване на физ.разтвор . Като не сте провели доказване, от къде знаете точно какви симптоми се появяват при доказване на физ.разтвор  ?  Ако го знаете от природна интелигентност бихте ли ми казали какви симптоми се появяват при доказване на таратор,пиле с ориз,манджа със зеле,чешмяна вода,боб и пача ?

  Извинете за подробният въпрос, но виждам във вас потенциал да актуализирате Синтезиса.

# 176
  • Мнения: 8 527
Доказвам таратор и айрян със спешно разтоварване на стомашното съдържимо, тип дрисък. Това стига ли? Их начи, вместо да помислите върху казаното и да се разровите да научите нещо все въртите върху това, което някой ви е налял. Типично доказателство за неползване на съдържимото в тиквата.

# 177
  • Мнения: 69
Така, накрая стигнахме до извода ,че солчица разтворена във вода има в почти във всяка храна. От физиологията знаем че във физиологичният разтвор има точно толкова сол колкото във всяка жива клетка.Първо казвате че физ.  разтвор се доказва, без да знаете какво е доказването му.
  Втората абсурдност е в това че твърдите ,че може да се докаже нещо, което  е жизнено необходима съставка в клетката.
  По тази логика не трябва да дишаме често, защото ще докажем въздуха. И не трябва да пием вода , защото пак ще я доказваме.
  Желязна логика имате. Поздравления!

PS Внимавайте и с витамините в соковете, може и тях да докажем.

# 178
  • Мнения: 660
Аз имам много кожни образувания- бенки,брадавици,кафяви петна.Все повече се увеличават.Знам,че не трябва да се махат.До каква степен се повлияват от хомеопатичното лечение и до къде се стига в лечението?Аз 2 години се лекувам с хомеопатия,но кафявите петна стават все повече и скоро няма да остане място с моята си кожа.Някакво по-специфично лечение ли изискват?

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Ох...ако знаете снощи какви  Rolling Eyes дори не знам как да ги нарека...петна,пъпки ли...излезнаха на детето.Нещо много странно Thinking Точно предния ден си помислих,че не са му излизали от ония странните пъпки,дето не можем да разберем от какво са и хоп...ето ти ...Обаче тоя път нещо невиждано.Както си стои и изведнъж се почеше...излиза пъпка,като от ухапване на комар и след малко става огромно петно-като казва огромно с диаметър 10-15 см. Shocked С бяло по средата,все едно мехур,но плосък...Тая сутрин ги няма тези,появяват се на нова място-по ръцете и краката.Ай сега къде да го водя...и има ли кой да ми каже какво е?

Общи условия

Активация на акаунт