Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 849
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 69
 Това трудно може да го прецени лекувания в началото. Още повече, че симптомите са психически. Споделяйте всичко със специалистите ,които са поели случая.

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350

maslenka,

Аз никога не бих си позволила да дам ХЛ сама, без да е посочено от хомеопат, който е запознат с конкретният случай.. Ако се наложи и е толкова спешно, бих дала алопатия. Слава на Бога, в така ситуация, не съм изпадала от години Praynig.
ХК, което се изписва за прием, не се дава за един симптом Naughty. Боли те гърло - ето хапче за гърло Naughty. При десет човека с оплаквания от болки в гърлото е вероятно, да получат съвсем разчни ХЛ-ва.
Съвсем доброжелателен съвет, от майка(минала през големи кошмари с болести) към майка. Прочетете информативно за хомеопатията Peace. Прочетете и старите теми(да, много са), но са изключително полезни. Особено постовете на Nial!. Тогава ще разберете, че това което правите в момента е погрешно, и може да навреди на детето.
Конкретно на въпросът  - Това дали трябва да се смени ХЛ, или пък да остане същото но в различна потенция, може само класически хомеопат да каже, след интервю Peace.
 Класически хомеопат и лекар, завършил медицина - Трудна работа, амааа....много трудна задача, да се намери такъв Rolling Eyes. Многократно сме дискутирали по тази тема тук.
Аз държах хомеопата, който лекува детето ми ДА НЕ Е и алопатичен лекат. - Лично мнение, което към момента мисля, че е едно от най-правилните ми решения Peace




# 377
  • Мнения: 2 616

maslenka,

Аз никога не бих си позволила да дам ХЛ сама, без да е посочено от хомеопат, който е запознат с конкретният случай.. Ако се наложи и е толкова спешно, бих дала алопатия. Слава на Бога, в така ситуация, не съм изпадала от години Praynig.
ХК, което се изписва за прием, не се дава за един симптом Naughty. Боли те гърло - ето хапче за гърло Naughty. При десет човека с оплаквания от болки в гърлото е вероятно, да получат съвсем разчни ХЛ-ва.
Съвсем доброжелателен съвет, от майка(минала през големи кошмари с болести) към майка. Прочетете информативно за хомеопатията Peace. Прочетете и старите теми(да, много са), но са изключително полезни. Особено постовете на Nial!. Тогава ще разберете, че това което правите в момента е погрешно, и може да навреди на детето.
Конкретно на въпросът  - Това дали трябва да се смени ХЛ, или пък да остане същото но в различна потенция, може само класически хомеопат да каже, след интервю Peace.
 Класически хомеопат и лекар, завършил медицина - Трудна работа, амааа....много трудна задача, да се намери такъв Rolling Eyes. Многократно сме дискутирали по тази тема тук.
Аз държах хомеопата, който лекува детето ми ДА НЕ Е и алопатичен лекат. - Лично мнение, което към момента мисля, че е едно от най-правилните ми решения Peace



Айде стига сте се вживявали "класически"! Много майки се справят чудесно сами, ако са инструктирани предварително какво и как да дадат в определени ситуации.  Sunglasses При всички случай най-добрият вариант е лекарят да разбира и от двете медицини, а хора без медицинско образование ги изключвам изобщо  от схемата.  Sunglasses При "класиците" и техните фенове като доста масово явление се наблюдава фанатизмът, но той не се лекува.  Grinning

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
El Mariachi, майката поиска мнение и съвет, аз изказах моето. Ти какво точно направи с поста си, не разбрах newsm78....
Ако твоето мнение е, че е безопасно една майка (без задълбочени хомеопатични познания) сама да лекува детето си, то моето е, че това е много опасно.
Решенията всеки си взима сам, отговорноста също е лична Peace. Не е лошо обаче, когато се взима решение то да е на базата на някаква информация, затова и насочих жената къде да прочете поне минималната елементарна информация относно Класическата хомеопатия(за нея е темата).

# 379
  • Русе
  • Мнения: 7 058
mamaden, то и аз я насочих към тази тема, защото е видно, че жената само е чувала за лечение с хомеопатия и не знае що е то класическа. Тя незнайно защо реши, че я нападам със заядливо изказване.

А написаното от El Mariachi, че много майки се справят чудесно сами, ако са инструктирани предварително какво и как да дадат в определени ситуации е направо безумно(ще ме извинява). Дори и преди, когато си мислех, че лекувам децата при хомеопат, не съм си позволявала да я моля да ме инструктира какво да давам при определена ситуация. Винаги съм звъняла по телефона, или съм писала смс, за да кажа как се чувства детето и каква болка изпитва. И да - тя беше лекар. И за това избягах от нея.

# 380
  • Мнения: 2 616
El Mariachi, майката поиска мнение и съвет, аз изказах моето. Ти какво точно направи с поста си, не разбрах newsm78....
Ако твоето мнение е, че е безопасно една майка (без задълбочени хомеопатични познания) сама да лекува детето си, то моето е, че това е много опасно.
Решенията всеки си взима сам, отговорноста също е лична Peace. Не е лошо обаче, когато се взима решение то да е на базата на някаква информация, затова и насочих жената къде да прочете поне минималната елементарна информация относно Класическата хомеопатия(за нея е темата).


mamaden, то и аз я насочих към тази тема, защото е видно, че жената само е чувала за лечение с хомеопатия и не знае що е то класическа. Тя незнайно защо реши, че я нападам със заядливо изказване.

А написаното от El Mariachi, че много майки се справят чудесно сами, ако са инструктирани предварително какво и как да дадат в определени ситуации е направо безумно(ще ме извинява). Дори и преди, когато си мислех, че лекувам децата при хомеопат, не съм си позволявала да я моля да ме инструктира какво да давам при определена ситуация. Винаги съм звъняла по телефона, или съм писала смс, за да кажа как се чувства детето и каква болка изпитва. И да - тя беше лекар. И за това избягах от нея.



Вие колко деца сте лекували лично и колко години имате медицинска практика с пациенти - просто питам?  Simple Smile Ваше си е решението какво да правите, когато вашите деца са болни и при кого да ги лекувате. Това обаче не означава, че всички родители са като вас и за всяко кихане водят децата си на "класически" хомеопат. Sunglasses Има родители с опит в лечението с хомеопатия и сами се справят в доста ситуации, евентуално само след една или повече телефонни консултации със своя лекар.  Sunglasses Затова препоръчах на жената да си намери достъпен лекар, макар и да не е такъв с раздута слава, след посещението при който ще трябва да ходи на прегледи пак при алопатичен лекар или да влезе в болница, когато детето не се оправя, а "класикът" да вдига рамене или си изключва телефона и се прави на свръх зает. Такива случаи знам в изобилие.  Sunglasses Нека всеки сам да си решава.  Sunglasses И понеже имам достатъчно личен опит с т.нар. класическа хомеопатия и всевъзможни "класици" си позволявам да й дам съвет.  Sunglasses  Grinning И пак ще го кажа - хроничните проблеми обикновено се лекуват най-добре "класически", но острите могат да се лекуват и некласически.  Laughing  Когато се налага, може и билки, и алопатия, диета или някакъв друг метод, който е по-малко разпространен, но би могъл да бъде от полза. Фанатизмът никога до нищо добро не е довел.  Sunglasses  Едно време бабите ви само с класическа хомеопатия са се лекували, нали?!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Методът е чудесен, но фанатичните му последователи са...  Mr. Green

# 381
  • Мнения: 8 527
Нека да си говорим само за класическа хомеопатия. Който има желание нека чете назад дискусиите. Никой не може да накара никого да приема само един вид лечение.
Във возможностите на всеки е да се образова. Има т.нар. спешни лекарства - може приемът им да бъде обсъден с лекуващия хомеопат. И когато наистина има нужда да се реагира самостоятелно. Това е извън хрониката на пациента и не изключва последващ коментар от хомеопата. От еднократен прием на лекарство няма да стане кой знае какво.
Ще дам приемер за лекарство за шок. Изпадала съм в такава ситуация (пред мен изгоря човек). След това коментирахме с хомеопата прием на това точно абсолютно спешно и далеч извън хрониката ХЛ. Ами знам го вече много добре и изобщо няма да се поколебая за го взема или да го дам на близък човек в този момент. Имам още 1-2, които пак в остра ситуация сме ги обсъдили. И толкова.

# 382
  • Русе
  • Мнения: 7 058
El Mariachi, не искам да споря и само ще ви кажа, че баба ми и на лекар не беше ходила и хапчета никога не беше пила и болна аз лично нямам спомен да съм я виждала.
Темата е за класическата хомеопатия, а не за алопатичните лекари, за които постоянно ни напомняте.

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
El Mariachi, не желая да влизам в диалог, дискусия или спор с теб. Това правя само когато дискусията е градивна, видно от всичко написано от теб, в този случай тя не е такава Peace. Ние просто мислим по-различен начин, и говорим на различни езици.
Само още веднъж да ти насоча вниманието - към заглавието на темата! Тя не е за холистичен подход към нашето здраве(" Когато се налага, може и билки, и алопатия, диета или някакъв друг метод, който е по-малко разпространен, но би могъл да бъде от полза") , а за Класическа хомеопатия. Има теми за боаронска хомеопатия, лечение с билки, гъби, капки на Бах, ТЕС, хранителни добавки и още и още. Тук си пишем за Класическа хомеопатия Peace
Оздравяването не е просто изчезване на симптом, а е нещо много повече, за справка Органон на Ханемон Peace. И когато това се постигне, очите виждат чудесата на човешкото тяло и природа. Аз го видях при собственото си дете Heart Eyes.

# 384
  • Мнения: 3 484
Ох. Считам го за изключителна загуба на време да чета Ел Мариачи, Асамас и там всички никове, под които се подвизава в темата, но го "минавам" поне отгоре, за да не избягам от контекста на останалите постове.

Считам самолечението за твърде рисково. От опит с родители и личен опит като начинаеща едно време. Инструктажът, колкото и да е подходящ, ще бъде повърхностен. Първо, няма как да инструктираш една майка да даде лекарство при обостряне на хронично, защото трябва да вземе предвид миазма, а това се учи дълго време. Второ, трябва да я научиш да различава остро от обострено хронично, това също се учи дълго време. Трето - няма смисъл да продължавам, нещата против са доста. Едно е да дадеш аконит, беладона за чисто остро състояние, при дете без хронични заболявания, друго е да имаш дете с хроника и да експериментираш с него. Не на последно място - често считайки обострянето за остро, даваме лекарство и събуждаме подлежащ, спящ и прочие миазъм. И тогава става "манджа с грозде" без извинение за израза.
Като тръгнем от: силика не се дава, колкото и да е подходяща, на деца и възрастни с импланти. Беладона се внимава при куп симптоми, най-банален е хипертонията. Туя може да събуди стари потиснати секрети /нали си лекар, сети се сам какво може да значи това/. На хора с хипотония глоноинум не се дава /а е хубаво остро лекарство/. Травмирало си крака, дай арника...Да, ама ако е изкълчване /да говорим човешки/ с оток и дадеш арника, кракът ще се подуе тройно. Заприличало сега на калкарея - дала го майката, след няколко часа сменило картината й заприличало на бриония, дала я. Да, ама те двете са несъвместими, а пък и те са чести остри лекарства. И т.н., и т.н.
При деца с много висока температура, ако не се прецени потенцията; по закона за първичното действие, дадената доза трябва да е с една идея по-силна от съществуващата реална болест. Ако прекалите с потенцията - може да потиснете и да спадне температурата, да, но ще оставите човека без сили например дни наред. А ако не е чак толкова висока дозата, но все пак е по-висока от предпочитаното, тогава ще влошите по първично действие и 39-те градуса могат да станат над 40.... Децата са променливи /слава богу!/ и ако в две на вид еднакви състояния трябва да предпишете, може да се окаже, че единият път трябва да пие 200 СН, а другия 30 СН през няколко чаши.

Assamass, наистина си ass с всички глупости, които пишеш тук... Ако не се учеше хомеопатия 4 или 5 години /даже цял живот/, така щеше да е и със стоматологията. Щях да ходя при GP-то или при гинеколог да ми вади зъб, а не на стоматолог. Не мога да разбера от каква позиция се изказваш за хомеопатията, след като аз с годините ми обучение и вече не малък опит изпращам пациенти с по-заплетени случаи при по-опитни хомеопати.

# 385
  • Мнения: 14
Здравейте 🌻 Имам един въпрос към вас.Не знам дали точно в тази тема трябва да го задам   Confused но някой може ли да ми даде координатите на др.Атанас Михайлов (по-точно телефон),защото искам да си заведа детенце при него .Предварително благодаря  bouquet

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
 При  остро състояние с  повръщане ,след прием на ХЛ повръщането спира ,Т спада ,но детето е неспокойно и  се появява болка и схващане на китката -това не е ли потискане?


Последна редакция: сб, 24 окт 2015, 15:31 от budiko

# 387
  • Мнения: 2 616
Фанатизмът по отношение на т.нар. класическа хомеопатия е част от темата, защото касае пряко лечението на пациенти, и те имат право да са наясно, че това може да е подвеждащо по отношение на тяхното здраве. Sunglasses Съвсем наясно съм със заучените приказки за миазми, вредата от всичко алопатично, индивидуалната преценка на потенцията и т.н. Sunglasses
Що се отнася до приложението на силицея и импланти - ето нещо по темата:
My practice is in the Los Angeles area of Calif, A large % of the female population in LA have implants,yes that includes homeopathic patients. Sil. has no adverse effects when given to these patients.

Dr Sarfaraz you and myself ,we both have been through cataract surgery in both our eyes and have lenses implanted in it.We both at some time or the other used Silica for some reason or the other,i used it for my ear discharges;But to date there has never been any contra indication on this issue,thus we can assume as mentioned by Gina,and other doctors that there is no adverse effect.

Що се отнася до изкълчвания - чудесен ефект има при редуване на арника с рус токс.  Grinning Подуванията са само на егото ви.  Sunglasses "Класиката" ли е важна или пациентът и неговото здраве?!  Sunglasses

# 388
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Въпреки че някои от вас нападат Ел Мариачи, съм склонна да се съглася с него за фанатизма. Никому не е полезен подобен фанатизъм, а в някои случай дори е опасен. Лесно се лекува настинка с хомеопатия, но сериозни хронични болести изискват компетентно медицинско наблюдение,с което да се прецени дали нещата не излизат извън контрол и се налага употребата на алопатичната медицина. Забелязвам, че част от хомеопатите се държат като шамани - дават ти някави капки и не обясняват какво би трябвало да се случи, а само чакаме и каквото стане. Не мисля, че това е начинът!

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Пани и аз мисля като теб Peace

Общи условия

Активация на акаунт