Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 826
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 8 528
Будико, аз вече съм изключително предубедена към честото приемане на ХЛ. Не мога да коментирам на детето случая. Но виждам какво прави еднократен прием на лекарство в продължение на две седмици. Говоря за хроничен проблем.

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Искам да споделя един случай-продължителен прием на ХЛ (потенцията е ЛМ и детето го пие доста често в продължение на няколко месеца,като потенцията през месеците е сменена от ЛМ 3 ,ЛМ 5 до ЛМ7),детето не боледува като преди(имаме спиране на респираторни проблеми),доста месеци е здраво,ако започне разболяване при прием на капките много бързо се оправя.

Не мога да коментирам конкретният случай, но бих обърнала внимание на следното. Защо се налага прием винаги на едно и също ХЛ...ако симптомите са толкова еднакви всеки път, и се повтарят и се повтарят...случаят може би има нужда от ревизия, както и ХЛ.
Аз лично не бих оставила нещата така, бих поискала по задълбочен отговор от хомеопата, за лично образоване и увереност Peace.
Не бих обръщала толкова внимание каква е потенцията Peace.

# 272
  • Мнения: 735
Ако дадено лекарство е приемано началото на август, то може ли да се усеща все още действието му?

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
това което аз съм чела в Теория на потискането на Виджейкър е че когато дихателните проблеми спрат,а започне окапване на коса-има потискане и минаване от 2-ро в 3-то ниво на потискане.
Майката за пръв път се обръща към хомеопатията,не е запозната с това което аз,вие знаем.
Ако лекарството е симилиума на човека,но се прекали с приемите-пак ли до потискане води?Мисля че в темата е писано че симилиума не се доказва.

Мамаден -аз споменах потенцията,защото нали при ЛМ потенциите често се дават повече приеми,но в случая са прекалено много приеми.И всеки път по много на брой капки.

# 274
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
това което аз съм чела в Теория на потискането на Виджейкър е че когато дихателните проблеми спрат,а започне окапване на коса-има потискане и минаване от 2-ро в 3-то ниво на потискане.
Майката за пръв път се обръща към хомеопатията,не е запозната с това което аз,вие знаем.
Ако лекарството е симилиума на човека,но се прекали с приемите-пак ли до потискане води?Мисля че в темата е писано че симилиума не се доказва.

Мамаден -аз споменах потенцията,защото нали при ЛМ потенциите често се дават повече приеми,но в случая са прекалено много приеми.И всеки път по много на брой капки.

  Кое е животозастрашаващо, капенето на косата или дихателни проблеми? Потискане е, когато симптомите се придвижват от вън - навътре, а не обратното.
  .....
 И много чести повторения на симилимума може да продуцира нови и неприсъщи за даден човек симптоми.

# 275
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ако дадено лекарство е приемано началото на август, то може ли да се усеща все още действието му?

 Да, дори и за много по-дълъг период.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
в случая на детето-то боледуваше от червено гърло,кашлици(не е правела обаче бронхити ),сополи,3-та сливица,последно отити беше почнало да прави преди да почнат с хомеопатия.И сега не боледува,но да му капе косата-на мен това не ми изглежда като подобрение....

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Ама то и човек без да разбира и да се е сблъсквал с хомеопатията,ще му "светне",че не що не е наред  Crazy Как ще е ок да ти капе косата Whistling и ти да казваш на майката-няма страшно -ще спре #Crazy пък ако ще и да са спрели бронхитите.За мен това не е лечение.

# 278
  • Мнения: 10 993
не съм специалист, но нали хомеопатията не вреди, как така от хомеопатично лечение ще ти окапе косата. Това да не е антибиотик?

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
не съм специалист, но нали хомеопатията не вреди, как така от хомеопатично лечение ще ти окапе косата. Това да не е антибиотик?
Кой казва, че хомеопатията не може да навреди newsm78? Може и още как! По-добре антибиотик, отколкото потискане с ХЛ.

# 280
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм специалист, но нали хомеопатията не вреди, как така от хомеопатично лечение ще ти окапе косата. Това да не е антибиотик?

хомеопатията е вреди, вреди този, който я назначава.
т.е. ако попаднеш на недобър хомеопат, то той може да ти навреди.

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
christina -когато се потиска болестта,а не се лекува ,болестта се вкарва на по-дълбоко ниво.Това което помня ,защото книгата не е при мен -Фарингити,бронхити,астма са 2-ро ниво на потискане,и детето примерно спира да прави бронхити,и на пръв поглед това е хубаво-здраво уж дете.Въпросът е обаче дали наистина е излекувано,или потиснато.Окапването на коса е проблем вече на мезодермално ниво-3-то ниво.

А в Лекции по философия на хомеопатията на Кент-има един пример-как хомеопата предписва ХЛ на пациентка със суха и рязка кашлица -1 прием,но пациентката не разбрала-разтворила лекарството във вода и го приемала в продължение на 2 дни.И развила тежка форма на пневмония каквато има в картината на същото лекарство-доказва го.Хомеопата като разбира-дава антидот и на следващия ден жената е здрава.

Когато детето често боледува ,при хом.лечение мисля че постепенно трябва да разреди,и по-леко да боледува,или ако досега е правело бронхити,д амине към ангини.А не рязко да спре да се разболява,или при всеки сопол,и веднага ХЛ,Не се оставя оргазнизма да се види дали ще се справи сам.Незнам как да постъпя в случая,майката е доволна че е здраво детето.Ще го водят на лекар -да видят той какво ще каже за косата.

# 282
  • Мнения: 8 528
Аз бих се притеснила от такова капане на косата. Непропорционално ми се струва като реакция на организма. Виждала съм отвътре на вън по себе си, за дълбоко хронично като при възрастен, но чак толкова .....
Друго - капането на косата има възможност и да е поради хормонален проблем. Тогава изобщо не би могло да се тълкува като подобрение на предишния проблем.
За мен случаят е за преразглеждане. И то по-скоро от друг хомеопат.

# 283
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен ми капе много косата и при всеки разговор с хомеопата ме пита дали има промяна, т.е. явно е важно.

Когато детето често боледува ,при хом.лечение мисля че постепенно трябва да разреди,и по-леко да боледува,или ако досега е правело бронхити,д амине към ангини.А не рязко да спре да се разболява,или при всеки сопол,и веднага ХЛ,

това не съм убедена, че е така.
самият Ханеман описва при лечението на заразни болести, че след 2 приема на лекарството симптомите изчезват и хората са здрави.
според мен е ок, ако след бронхити и правилно хом. лечение, детето се разболява и има сополи, т.е. има някакви симптоми, но тялото се справя с вирусите още в началото.

# 284
  • Мнения: 19 296
Според мен Будико има предвид, че при хронични болести трябва да разреди и да минават по-леко или на по-външно ниво постепенно.

То симилимум не се доказва, ама за толкова месеци откъде знаем, че това вече е симилимум за всички остри и други състояния, които е карало детето?!

Общи условия

Активация на акаунт