Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 873
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Въпреки че някои от вас нападат Ел Мариачи, съм склонна да се съглася с него за фанатизма. Никому не е полезен подобен фанатизъм, а в някои случай дори е опасен. Лесно се лекува настинка с хомеопатия, но сериозни хронични болести изискват компетентно медицинско наблюдение,с което да се прецени дали нещата не излизат извън контрол и се налага употребата на алопатичната медицина. Забелязвам, че част от хомеопатите се държат като шамани - дават ти някави капки и не обясняват какво би трябвало да се случи, а само чакаме и каквото стане. Не мисля, че това е начинът!
Изобщо не съм съгласна.
"Лесно се лекува настинка с хомеопатия" - Не водя при хомеопат детето си за настинки. Постигнал е такова ниво на здраве, че чудесно се справя сам за два три дни. За себе си и съпруга ми също не ползваме лекарства. То ако ще си лекувам тялото за всяка настинка, как да се научи тази имунна система на адекватен имунен отговор при следващата атака newsm78...
Излекувахме много повече от хронична болест само с класическа хомеопатия, без да ползваме иначе "животоподържащите препарати", които се опитваха да ни пробутат лекарите Mr. Green.
"Забелязвам, че част от хомеопатите се държат като шамани - дават ти някави капки и не обясняват какво би трябвало да се случи, а само чакаме и каквото стане. Не мисля, че това е начинът!" - И аз не мисля, че това е начинът Mr. Green. Нашият хомеопат не прави така.

# 391
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Мамаден, би ли споделила какво точно излекувахте и как протече лечението. Имам предвид имаше ли лечебни кризи, как преминахте през това и т.н.
П.С.
Утре сме при хомеопата. Решихме, че може би е редно да го репеторизира отново, защото и тя е на мнение, че не се повлиява.

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Пани дано този път успее .

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Мамаден, би ли споделила какво точно излекувахте и как протече лечението. Имам предвид имаше ли лечебни кризи, как преминахте през това и т.н.
П.С.
Утре сме при хомеопата. Решихме, че може би е редно да го репеторизира отново, защото и тя е на мнение, че не се повлиява.
Писала съм за това много подробно в по-старите теми. Писала съм за първите ни контакти с хомеопатията, не много сполучливи за съжаление. Започнах да водя детето при известна дама от Пловдив, Люба Филева, тотално разочарование. След като започнах по-задълбочено да се интересувам от класическа хомеопатия, разбрах и защо нещата не се случват. Тя не спазваше основни принципи в кл. хомеопатия, е нямаше как да се случи. Нямаше как да излекува детето с нозоди, и с любимият и Фосфор ooooh! (а то милото е толкова далече от това ХЛ).
След това попаднахме на друг класически хомеопат, който не практикуваше в Пловдив, е човекът направи чудеса просто.
Наистина съм писала много много за нашият случай, и с много подробности Peace.
В последствие контакта ми с един психотерапевт( наш семеен познат) ми отвори очите и за нещо друго много важно в общуването с детето. Той каза, съвсем приятелски, че любовта, коята аз му давам е голяма, но стерилна любов. И беше прав. И аз имах нужда да му давам по-истинска змеева обич на каквато съм способна, оказа се, че и детето е имало нужда от такава Hug.

# 394
  • в матрицата
  • Мнения: 952
mamaden, как е името на хомепата направил чудеса?  bouquet

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
mamaden аз искам да те питам за това за стерилната любов-какво значи това,че не показваш чувствата си или?и как всъщност ти се промени,откъде започна?
 

# 396
  • Мнения: 495
Какво мислите за т.нар.хомеопатична детокс терапия с лекарства от холандия? Има ли някой ползвал такива?

# 397
  • Мнения: 199
mamaden, как е името на хомепата направил чудеса?  bouquet
Би било добре да се споделя такава информация (щом е толкова добър),тъй като и други биха се възползвали.  Simple Smile

# 398
  • Мнения: 2 674
По-добре разкажи как протича лечението. Как ти дава лекарствата! На каква честота ви казва да ги пиете? Колко често сменя лекарството? Така само име е гола вода и е безполезно. Постоянно тук в темата се пишат хвалебствени слова за "хомеопати",които работят по схеми, протоколи и с mother tinctures- погрешно наричани течни лекарства, метода на петте чаши и други подобни алабализми, които няма нищо общо с истинската хомеопатия.


# 399
# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
mamaden, как е името на хомепата направил чудеса?  bouquet
Би било добре да се споделя такава информация (щом е толкова добър),тъй като и други биха се възползвали.  Simple Smile

Ами писала съм го многократно, напред, в старите теми Peace. Не мога да твърдя, че е добър, на нас ни помогна Peace. Как мога да кажа един хомеопат дали е добър или не, като самата аз не съм хомеопат, как да оценям работата им, като нямам познания в тази област Peace

# 401
  • Мнения: 8 527
Мамадем, ако общото състояние на човека е все по-добро, ако все по-често се справя сам с хроничните болежки, ако все по-рядко изпада в остро състояние и когато му се случи, се справя по-бързо и лесно. За мен това са нещата, които трябва да гледа пациента.
След 4 години хомеоратия, за първи път се зарадвах на остро състояние. Чудни сополи, които самички се избистриха. И дори провокирано след тях хронично, отшумя само. Верно - за по-дълго време, отколкото ми се искаше, но важен е крайния резултат.

# 402
  • Мнения: 94
Вярно ли методът на петте чаши е алабализъм? При последното разболяване на детето със спазми, хрипове, жълти солопи и обща отпадналост, плюс Т 37,5 точно този метод я излекува за буквално 3 дни. Като общото състояние се промени точно 2-3 часа след приема на лекарството. Детето живна, помен от отпадналост и Т нямаше, абе ако не беше кашлицата все едно си беше здраво. След 3 дни нямаше ни хрип, ни спазъм. Аз бях изумена. При нас нямаше лечебна криза, но то май не е задължително да има. Честно си казвам не съм много запозната с този вид лечение, обаче работи и то светкавично.

# 403
  • Мнения: 2 674
Естествено че е алабализъм на Фарук Мастер и компания.

Ханрман прави медицински разтвор и от този медицински разтвор се прави допълнително разреждане.  В те форума пък съм чела, че дават течно, са о дето не са разбрали, че трябва да е медицински разтвор, а не изходна тинктура, но повтарят като папагали за агрегатното състояние-е, да течно е, ама след тинктура може да се очаква само влошаване. Не се сещам за други фрапиращи  приготовления в момента, спрях да. Им се впечатлявам доколкото мога.

# 404
  • Мнения: 2 674
А Фарук Мастер прави предписание от типа -лекарство Х-през пет чаши  за четири дена и след това за 6 седмици. Смях в залата, но гледам още има балъци, които му ходят на "семинарите". Не знам другите индийци  на какъв хал са, но с този "Мастер" е майстор само в изсмукването на пари.   В един френски хомеопатичен клуб така го бъзикат пред него, но той доста тъп. Щом ома кой да му се връзва с какво е виновен в крайна сметка човека...

Общи условия

Активация на акаунт