New Horizons стигна Плутон, нас ни радва априлски бонбон-АПРИЛСКИ БЕБЕТА ТЕМА 3

  • 44 109
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 130
fifilie, аз се притеснявам, че ако му дам над 150 гр пюре/каша ще се нахрани с тях и после му увисва кърменето. Sad
И така ще заместим хранене, вместо да се захранваме. Ужким нашата лл не е казвала да замествам кърменето с хранене, ама ако се усвиним за следващата консултация най-много да ме нахока, що пък съм го угоявала Simple Smile Всеки път ми се кара за нещо, че не съм била разбрала правилно Simple Smile (Преди два дни си направих пак руси кичури, та като съм неразбрала или неможеща, се оправдавам с русотата, хахаха това в кръга на майтапа, някой да не се обиди, моля ви.)
Та за хрантутенето, той вероятно се усвинва и с кашите предполагам, защото последно от консултацията на 10.09. ми каза да добавя още едно хранене, т.е. едно пюре и една каша за деня. И аз съм ги сложила кашата сутрин в 9, а пюренцето в 12. За да може като въвеждаме нов продукт да е преди обед. Да обаче сега с това захранване, започна да ака по-трудно и едно по-сухо такова. Та за това се реших и въведох ябълка, че да му помага на стомахчето.
И в един момент, тоя плод ми цъфна като трето ядене следобед, макар че слагам малко от него и сутрин в кашата, че да не му е блудкава. Царевичната му е по-любима от оризовата. Аз и на двете не им се кефя, защото са доста въглехидратни, подходящи за "набухване", а не толкова за пълноценно хранене. Но това си е лично мнение, де. Следващата седмица ще му включвам елда, та уж да не го напомпвам излишно.
Миналата седмица ги бях измислила, каша в 9, кърмене в 11, после пюре в 13 и кърмене в 15. Обаче понякога като си поиска цокане след пюрето и ми обърква схемата Simple Smile Пусто много трудно това захранване на кърмено бебе на поискване.
Айде наоплаках ви се, утре да ми стискате палци, че пак ще се пробвам на кормуване, дано да го взева тоя път.

# 706
  • Мнения: 56
vodna_lilq, и аз не исках да замествам ядене, ама той си се наложи. Яде си пюренцето и след това не иска мляко. Всяко дете си е различно и с различни предпочитания де. Общо взето, колкото и да се опитвам да действам по правила, графици и норми, човека си се налага и дирижира нещата. Laughing
Явно съм " мека Мара "  Grinning

# 707
  • Мнения: 130
fifilie, аз съм същата мека мара, относно режима. Ми не мога да го гледам гладен, зейне ли давам Simple Smile
Джада, честито ви първо зъбенце Simple Smile абе следя ви аз, че твоята мома върви по дундичка и от нас, но все пак сте и по-големи с няколко седмици. Обаче всеки път чета, че не се притесняваш и че всичко е нормално и това ми дава кураж, че не сме нещо извънгабаритни Simple Smile
Абе може да ги срещнем двамата дундьовци, като се върнем от Испания. Да мерим гънки Wink

# 708
  • Мнения: 2 258
С удоволствие! Ми и да се притиснявам, нямам избор. То си е до дете, първото не беше така.

# 709
  • Мнения: 149
Giada честито първо зъбче, голяма радост са тези зъбчета Simple Smile
Vodna_lilq какво стана с кормуването, кажи че да отпуснем палците вече?
За захранването - и аз смятам, че не е необходимо да захранваме със всякакви храни, а с тези, с които ние се храним, то има време да ги опита и по- късно нетрадиционните за нашата кухня. Има храни, които за 35 години съм опитала веднъж и то само от интерес, защо да ги давам на бебе под годинка. Помня, че голямото си дете не го захраних със заешко - като стигнах до буркана си дадох сметка, че аз не съм яла заешко и нямам желание да ям и се отказах. Ще го захраня в удобен момент  Simple Smile

Последна редакция: ср, 30 сеп 2015, 22:25 от ici-bici

# 710
  • Мнения: 130
ох момичета, точно си пристигнахме в София и ММ приспива детето, реших да ви благодаря за палчетата днес Simple Smile Явно много силно сте ги стискали, защото имаше ефект  Hug  Айде и аз поредната кифла на пътя Simple Smile

# 711
  • Мнения: 149
Еее браво! Да ти е честито и занапред безаварийно!  Laughing

# 712
  • Мнения: 56
vodna_lilq, честито и от мен.  Party

# 713
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Честито Simple Smile леко и безаварийно каране Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 11 767
Честито! Безаварийно каране!

Ох аз пък заешко обичам, ама авокадо и пащърнак не ям.

# 715
  • софия
  • Мнения: 2 913
Деница вчера беше на ваксини-Пентаксим и Синфлорикс.За сега в добре.От тези дни пак почваме пюретата
Аз не ям заешко и пащърнак.

# 716
  • Мнения: 292
Аз пък да си призная пащърнак не съм яла или поне нямам спомен и не знам дали изобщо ще дам. Какъв е вкусът му?
И ние бяхме на ваксини преди 3 дни и сякаш този път най-леко ги понесе.

# 717
  • Мнения: 285
Честито Водна лилия!

 Аз обичам и заешко, и авокадо. Пащърнака го дадох, ама не се хареса. Мисля, че за супичка или телешко варено ще е подходящ. Доста ми напомня целина, но е по-мек. Истината е, че в моето семейство нямаме навик да го консумираме, както и елда, и просо, и овес, и други препоръчвани бебешки храни. Но тъкмо покрай бебето ще се храним по-здравословно, с по-необичайни продукти, по-безсолно и без запържване. С първото дете така стана, но като поотрасна пак почнах да си соля и запържвам  Embarassed Но нямам нищо против тези храни, де.

 Колкото до авокадото от юар, примирих се, че се внасят зеленчуци от целия свят. Но пък нека сме позитивни - в днешно време има портокали целогодишно, не само по Коледа, нали!

# 718
  • София
  • Мнения: 2 497
Giada, честит зъб!
Vodna liliq - добре дошла в клуб "опасни кифли" Wink

Вики яко беснее тези дни, научи се да пищи и целодневно тества гласовите си способности;)
Последните два дни ми прави номера навън и не искаше да заспива в количката... Покрай дъждовете си лежахме двечките следобед я на спалнята, я на дивана с някой филм и вчера се наложи на бегом да се връщам да взимам ерго раничката, за да мога да си свърша задачите.
В понеделник сме на гастро и ще чакам зелена светлина да я захраня.
Сякаш се оправи акото. Не съм давала дуфалак, натъпках се с круши и й направих една мини клизмичка. Дано така се задържи!

# 719
  • Мнения: 292
Честити зъбчета на всички,  които ги имат вече! В това число и на нас, че от днес и нашето зъбче проряза венеца.

Общи условия

Активация на акаунт