Толкова ли е важно коша на количката да може да се обръща

  • 2 027
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 324
Мамчета, кажете от опит, толкова ли е важно коша на количката да може да се обръща напред и назад, или
не е проблем за новородено да си се вози по посока на движението, а не с лице към мама. Ще се побъркам вече, харесала съм една
количка, лека, маневрена, красива, въртяща предна гума и т.н., с единствен недостатък, че коша не се върти и не мога да взема
решение дали да я купя.

# 1
  • Мнения: 3 356
По-скоро не кошът,а дръжката трябва да се върти.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ами зависи.
Моята дъщеря примерно е родена юни месец. До зимата бях по цял ден навън- но на двора, защото ние сме в къща. Тя с спеше по цял ден, аз си четях книжка на сянка. Така че аз лично нужда от въртенето на дръжката не съм видяла, а пролетта си купих лятна количка

# 3
  • Мнения: 1 059
Не е задължително нито коша нито дръжката да се върти. Щом казваш че си си харесала количка лека и маневрене сигурно е лярна, а на летните нито им се обръща коша нито им се върти дръжката. не е проблем бебето да не гледа към мама нали самите колички имат прозорчета отгоре ще можеш да го виждаш

# 4
  • Мнения: 5 228
Удобно е, но не е задължително. На нашата количка не се въртят дръжките, но така или иначе само първите 2-3 месеца това е препоръчително, после за бебето е по-интересно да гледа напред. Ако всичко останало ти харесва в количката, купувай смело.

# 5
  • Мнения: 1 327
по-удобно е. малките бебета често повръщат и е добре да можеш да го виждаш..

# 6
  • Мнения: 310
За малко бебенце е хубаво да има такава опция, по-лесно ще ти е на теб.Но от друга страна ако си си харесала количка купи си я за да не съжаляваш после и да си купишсамо заради коша някоя която не ти допада толкова.

# 7
  • Мнения: 1 210
По-скоро не кошът,а дръжката трябва да се върти.

newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18

Не е задължително, но:
1. Може да "скриеш" слънцето за точно 3 секунди.
2. Да кажеш да вятъра да си гледа работата също за 3 секунди

За мен това е необходимост и беше в списъка ми с изисквания към количката.

# 8
  • Мнения: 341
И аз бих ти препоръчала количка с обръщаща се дръжка. Не че е толкова вежно обръщането, било то на коша или на дръжката, но е удобство, определено. Понякога ще искаш да го гледаш бебето и то теб да вижда, друг път слънцето ще му блести в очичките и ще искаш да го обърнеш обратно... Но, пак ти казвам, не е фатално. На нашата количка нищо не й се обръщаше - преживях го някак  Wink

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По-скоро не кошът,а дръжката трябва да се върти.



Да, това е по голямо предимство и удобство  Peace
Между другото всяка майка точно това я вълнува, да гледа детето, НО, това минава точно за 2 месеца  Grinning, количките си имат прозорчета, дори и да не гледа към теб, просто поглеждаш през прозорчето  Peace

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
По-скоро не кошът,а дръжката трябва да се върти.

newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18

Не е задължително, но:
1. Може да "скриеш" слънцето за точно 3 секунди.
2. Да кажеш да вятъра да си гледа работата също за 3 секунди

За мен това е необходимост и беше в списъка ми с изисквания към количката.



Точно така и аз поради същите причини си взех количка с обръщаща се дръжка, за което бях много доволна в последствие, защото моя син се скъсваше да реве, ако слънцето му блестеше в очите

# 11
  • Мнения: 9 990
Важно е за теб дали е важно WinkПървата ми количка беше с въртяща дръжка-на 3 месец се счупи от въртене и натиск.Тогава взех направо лятна, на която посоката не се сменя и сложих чадърче-за блестенето на слънцето.

# 12
  • Мнения: 2 142
По-удобно- да, но аз този път съм се спряла като теб на по-лека и маневрена количка, а за слънцето ,ще си взема чадърче. Предният път имах количка дето всичко си имаше, но едвам се борех с нея!

# 13
  • Мнения: 45
моето бебе е на почти 6 месеца, от самото начало сме с лятна за новородени и без дръжките да се въртят, с прозорче е - нямам абсолютно никакъв проблем

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Не е важно. Важни са други неща като избираш количка.

# 15
  • Мнения: 3 777
Никога не ми е било важно.

# 16
  • Мнения: 35 967
Важно е за теб дали е важно Wink

това е отговора, на бебо не му пука Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 44 115
Важно е за теб дали е важно Wink

това е отговора, на бебо не му пука Simple Smile
ми на моя бебо му пука - като се събуди и си ме зяпа ако не ме вижда - реве. все ще му писне обаче и ще иска свят да гледа тогава ще врътнем дръжката и готово....
мисля си че по-добре е дръжката да се върти....

# 18
  • Мнения: 46 518
Никога не бих си купила количка, която да не се обръща, особено, когато бебето заспи, няма нужда да го брули вятъра ...

# 19
  • Мнения: 9 990
В тази връзка-понеже около мен много раждаха напоследък и все влизам в бебешорските магазини-та се лепвам и колички да разглеждам, че много ми се бута пак.Има колички, на които гюрука отгоре толкова плътно надолу пада-нито вятър го брули детето, нито слънце му грее.Незнам дали дръжката се върти.Вече има толкова много модели на пазара,че наистина да се чудиш.Аз самата смених няколко колички и сега, живот и здраве за второто наистина знам какво ми е удобно и за какво да се оглеждам.Един съвет за бъдещите мами-ако имате възможност и има около вас познати с бебета-бутайте техните колички за да видите как е и кое би ви било удобно или неудобно.

# 20
  • Мнения: 1 446
По удобно е да се върти дръжката особено ако духа вятър.

# 21
  • Мнения: 607
Не мисляче е толкова наложително.

# 22
  • Мнения: 102
по-удобно е. малките бебета често повръщат и е добре да можеш да го виждаш..
Мммдаа - и аз така мисля!

# 23
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
В тази връзка-понеже около мен много раждаха напоследък и все влизам в бебешорските магазини-та се лепвам и колички да разглеждам, че много ми се бута пак.Има колички, на които гюрука отгоре толкова плътно надолу пада-нито вятър го брули детето, нито слънце му грее.Незнам дали дръжката се върти.Вече има толкова много модели на пазара,че наистина да се чудиш.Аз самата смених няколко колички и сега, живот и здраве за второто наистина знам какво ми е удобно и за какво да се оглеждам.Един съвет за бъдещите мами-ако имате възможност и има около вас познати с бебета-бутайте техните колички за да видите как е и кое би ви било удобно или неудобно.

Аз смених 3 колички  Mr. Green
На двете им се въртяха дръжките,но какво от това?Сина ми не желаеше да гледа мен, а нещата навън.
Сега дръжката не се върти, нито коша.Но количката ми е лека, лесно се сгъва,маневрена е и имам голям кош за покупки.Това бяха моите изисквания за количка!

# 24
  • Мнения: 2 309
За мен най-удобните колички са с въртящ кош или дръжка.Имаш избор...и ти и бебо.

# 25
  • Мнения: 9 990
А и освен като си прецениш за коша-гледай и друго важно нещо-да е по-лека ако може.Тромавата количка трудно се управлява по тротоарите-слез-качи се, заобиколи дупка или кола.Обикновено обаче леките колички са летните , а на тях до колкото знам май не им се въртят дръжките.Все пак идва пролет, а после и бързо ще дойдат жегите-зависи и кога ще раждаш.

# 26
моето бебе е на почти 6 месеца, от самото начало сме с лятна за новородени и без дръжките да се въртят, с прозорче е - нямам абсолютно никакъв проблем
Кажи откъде си купи лятна количка за новородени.   Hug Аз където гледам все нещо им липсва - или легнало положение, или предпазител от страната на главата. Общо взето ми се виждат пригодени от продавачките за новородени  Close

# 27
  • Мнения: 179
по-удобно е. малките бебета често повръщат и е добре да можеш да го виждаш..

Нашето голямо вече бебе повръщаше до 6-7 месец и количката ни не е била с въртяща се дръжка! Не съм имала никакви проблеми заради това!  Peace За вятър си купихме дъждобран и свърши идеална работа! Според мен това са излишни притеснения!  Hug

# 28
  • Мнения: 9 990
моето бебе е на почти 6 месеца, от самото начало сме с лятна за новородени и без дръжките да се въртят, с прозорче е - нямам абсолютно никакъв проблем
Кажи откъде си купи лятна количка за новородени.   Hug Аз където гледам все нещо им липсва - или легнало положение, или предпазител от страната на главата. Общо взето ми се виждат пригодени от продавачките за новородени  Close

Летните модели на Чиполино са с легнало положение, но не зная за какъв предпазител за главата говориш?

# 29

Летните модели на Чиполино са с легнало положение, но не зная за какъв предпазител за главата говориш?
Имам предвид сенник, който се захваща стабилно за стола/облегалката на количката; Каквото лятно ми предлагаха все беше открито откъм главичката. Само си представям как ще изръся бебето на някой бордюр като надигна количката на задни гуми......Мисля, че трудно ще се случи наистина, но няма невъзможни неща.

# 30
  • София
  • Мнения: 8 282
Никога не ми е било важно.
и на мен ... при това би бях купила PickUp-a вече без да се замисля за тази функация, бебо спеше постоянно навън а отгоре има прозорче и се оказа че не е проблем наблюдението

# 31
  • Мнения: 2 271
Моята е с два коша.При зимния бебето гледа към мен/мисля,че за мен тогава беше по-важно да я виждам непрекъснато/,а при летния гледа напред/използвам го от 1 и 1/2м/.Т.е не мисля,че имам нужда от обръщане на коша в този случай!

# 32
Най-накрая и аз си купих количка. изобщо изключих нуждата от това кошът или дръжката да се обръщат. Омръзна ми. Едвам си харесх количка, е, какво да се прави, нищо не се върти. бебето ще гледа напред, а за мен има прозорче на гюрука, през което аз ще гледам бебенцето.  Simple Smile 

# 33
  • Мнения: 1 210
Ами честито.

# 34
  • Мнения: 4 970
честито! Какава количка си купи? newsm78

# 35
честито! Какава количка си купи? newsm78
http://www.mothercare.com/bin/venda?ex=co_wizr-xapian&bsref= … mp;searchex=maxim
Ето тази. Честно казано ми излезе повече от предвидения бюджет, но не съжалявам (в БГ струва 390лв.). Изглежда най-стабилна от всички, които изгледах, а те бяха поне 50, (апартамент по-лесно си избрах  Laughing ), доста е маневрена, има зимно чувалче, пълно легнало положение, големи гуми, голям багажник. Общо взето каквото търсех, намерих. 

# 36
  • Мнения: 2 768
Когато пече слънце или духа вятър обръщам самата количка на обратната посока. Ама щото е лека и маневрена! Така, че за мен не е от съществено значение коша да се обръща.

# 37
  • Мнения: 324
Как я обръщаш, бе Ети, влачиш я след теб ли? Защото на тази, която аз съм харесала дръжката също не се обръща на обратната страна и не мога да си представя как става номера с вятъра  newsm78

# 38
  • Мнения: 2 768
Как я обръщаш, бе Ети, влачиш я след теб ли? Защото на тази, която аз съм харесала дръжката също не се обръща на обратната страна и не мога да си представя как става номера с вятъра  newsm78

Точно така, влача я.  Grinning Но не е трудно, защото върви добре заради въртящото предно колело. Пък и за постоянен вятър съм използвала дъждобрана.

# 39
  • Мнения: 324
много съм благодарна на всички, мисля да не се помотвам повече и да си я купя. Има си две прозорчета - на сенника и отзад, откъм главата на бебо. Има включен и дъждобран /за ветровито време трябва да свърши работа,а?/ и е супер лека   Grinning
Ако не се окаже добър избор ще ви се оплача веднагически Hug

# 40
много съм благодарна на всички, мисля да не се помотвам повече и да си я купя. Има си две прозорчета - на сенника и отзад, откъм главата на бебо. Има включен и дъждобран /за ветровито време трябва да свърши работа,а?/ и е супер лека   Grinning
Ако не се окаже добър избор ще ви се оплача веднагически Hug
Ще чакаме. Каква си избра?

# 41
  • Мнения: 324
уфффф ooooh!, пак се връщам без количка, момичета. Отидох да взема тази
http://pakostnik.com/productdetails.php?id=1588, обаче видях новата колекция 2006 на
"Мони", има една сладурска триколка в светлосиньо и сиво, на която коша се обръща, обаче е
по-тежичка - 12кг. И пак съм потънала в размисъл и не мога да се понасям  Embarassed
Ако в работата вземах решенията с такава скорост, досега шефа да ме е
изритал 12 пъти...
 

Общи условия

Активация на акаунт