Пушене и кърмене

  • 12 536
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 122
Зададох въпроса, защото една комшийка пуши между кърменията, а доколкото знам никотинът си преминава вътре и май е все едно кога пушиш - той си отива в кърмата. А изпуши 4 цигари единия път
Иначе аз нямам такива дилеми - нито имам бебе да кърмя, нито съм пушачка


Не е  все едно.  Има си някакво там време, не съм наясно. Аз пък съм чувала, че при кърмене е по-опасно отколкото при бременност.

Разбира се, че си има време. Мисля един - два часа се чака. Освен това никотинът е най - малката злина. Става въпрос за вторичен пушък или останалите над две хиляди съставки в цигарите, които всъщност са вредните. Например формалдехид, серен диоксид, водороден цианид и останалите. Те са вредни, а не никотинът, който да, пристрастява, но не вреди, а дори е и полезен за мозъка. Нашето тяло само го произвежда. Ох, дано сега някой не помисли, че насърчавам пушенето, просто показвам реално кое е вредно и кое не, никотинът не е сред тях, а другите боклуци. Ако майката кърми сутрин и вечер няма никакъв проблем да си запали цигара или две даже между кърменията. Нека не сравняваме 5 цигари с 25, защото още Хипократ го е казал: лекарството/отровата е в дозата. Естествено, без цигари е най - добре, но те са наркомания, а наркоманите трудно се отказват, но не означава, че си обичат децата по - малко. Просто избират да са спокойни, пред това да подивеят като изпаднат в абстиненция. И да, за наркоманите и децата им, това е по - малката злина, колкото и невероятно да звучи.

# 31
  • Мнения: 918
Просто избират да са спокойни, пред това да подивеят като изпаднат в абстиненция.
Наркоманите не избират, за съжаление. Иначе нямаше да са зависими.
Както се вижда от коментарите, има и такива с по-силна воля, съответно с по-слаба зависимост, които наистина могат да изберат да не пушат, докато са бременни и кърмят. Да избереш обратното не е избор.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 156

Наркоманите не избират, за съжаление. Иначе нямаше да са зависими.
Както се вижда от коментарите, има и такива с по-силна воля, съответно с по-слаба зависимост, които наистина могат да изберат да не пушат, докато са бременни и кърмят. Да избереш обратното не е избор.
[/quote]
Тук изобщо не мога да се съглася с това твърдение за по-малко зависимите!Аз бях пушач от много години и  накрая пуших много време по повече от кутия на ден.Еми вече почти 2 години не съм си дръпнала от цигара, а да не говоря да запаля!Много зависи от човека, а и трябва сам да си подредиш приоритетите и да знаеш кое е истински важно за теб. Аз си избирам детето пред гнусния навик. И пак ще кажа, че обожавах да пуша, но имам по важно нещо в живата си вече и то в момента спинка спокойно, а аз съм доволна, че поне се опитвам да го пазя здравичък, не всичко е в моите ръце, но което зависи от мен ще го направя на 100% и то без да се замисля!!!

# 33
  • Мнения: 12 670
Браво на теб. Няма по-лошо от бивш пушач.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 156
Браво на теб.Няма по-лошо от бивш пушач.
Това как да го разбирам?

# 35
  • София
  • Мнения: 178
Няма гаранция, че детето ще е по-здраво ако спреш цигарите, но ако е болнаво  няма да се самообвиняваш че си му навредила. Не мога да  разбера какво толкова ако не пушиш година, две...

# 36
  • Мнения: 6 122
Няма гаранция, че детето ще е по-здраво ако спреш цигарите, но ако е болнаво  няма да се самообвиняваш че си му навредила. Не мога да  разбера какво толкова ако не пушиш година, две...

Е, точно това е, че един вид съвестта ти е чиста и ако нещо му има, дори и да не е от цигарите, няма да се самообвиняваш.

# 37
  • Мнения: 6 122
Браво на теб.Няма по-лошо от бивш пушач.
Това как да го разбирам?

Предполагам, че бившите пушачи стават едва ли не по заклети непушачи и по нетолерантни към дима и от тези, които никога не са пушили. Аз поне така го разбирам.

# 38
  • Мнения: 300
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.

# 39
  • Мнения: 1 907
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.

О, явно си нова тук  Simple Smile Имаше люти разногласия и в темата за кучето с четирите отрязани крака, от тогава доста неща в света спряха да ме учудват   Tired

# 40
  • Мнения: 300
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.

О, явно си нова тук  Simple Smile Имаше люти разногласия и в темата за кучето с четирите отрязани крака, от тогава доста неща в света спряха да ме учудват   Tired

Не съм от най-активните, но въпреки всичко ми звучи абсурдно.  Shocked

# 41
  • Мнения: 26
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.

Аз също. За мен тази две неща са абсолютно несъвместими. Била съм два пъти кърмачка, но спрях да пуша още при първото забременяване. Имам три познати деца с астма. И на трите майките са пушели по време на бременност и кърмене. Едното дете ми е първи братовчед. Сега е на 20г. и  болестта не се прояви веднага, а в последствие. Най-малкото в момента е на 1г., в момента се лекува в Сандански.

А дали се обвиняват майките? Ха, познайте. И наистина ли си мислите, че е само риск? Не мога да разбера майки, които са решили да го поемат.

# 42
  • Мнения: 6 122
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.



А дали се обвиняват майките? Ха, познайте. И наистина ли си мислите, че е само риск? Не мога да разбера майки, които са решили да го поемат.

Ние нищо не си мислим, позоваваме се на медицината и да, тя казва РИСК. Сега, аз познавам много повече от три деца на майки пушачки, включително и моите, които нищо им няма, за щастие. Едното вече е 26 годишно от познатите ми.
Иначе си абсолютно права здравият разум не може да си представи как е възможно да се поеме риск за здравето на собственото ти дете. Проблемът е, че при наркоманиите, той (здравият разум) отсъства.

# 43
  • София
  • Мнения: 178
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.



А дали се обвиняват майките? Ха, познайте. И наистина ли си мислите, че е само риск? Не мога да разбера майки, които са решили да го поемат.

Ние нищо не си мислим, позоваваме се на медицината и да, тя казва РИСК. Сега, аз познавам много повече от три деца на майки пушачки, включително и моите, които нищо им няма, за щастие. Едното вече е 26 годишно от познатите ми.
Иначе си абсолютно права здравият разум не може да си представи как е възможно да се поеме риск за здравето на собственото ти дете. Проблемът е, че при наркоманиите, той (здравият разум) отсъства.

По тази логика, ако взимаш хероин, ако забременееш трябва да продължиш ли!?
Не се заяждам, любопитно ми е как стои въпроса.

# 44
  • Мнения: 6 122
Не мога да разбера как въобще има разногласие по този въпрос.



А дали се обвиняват майките? Ха, познайте. И наистина ли си мислите, че е само риск? Не мога да разбера майки, които са решили да го поемат.

Ние нищо не си мислим, позоваваме се на медицината и да, тя казва РИСК. Сега, аз познавам много повече от три деца на майки пушачки, включително и моите, които нищо им няма, за щастие. Едното вече е 26 годишно от познатите ми.
Иначе си абсолютно права здравият разум не може да си представи как е възможно да се поеме риск за здравето на собственото ти дете. Проблемът е, че при наркоманиите, той (здравият разум) отсъства.

По тази логика, ако взимаш хероин, ако забременееш трябва да продължиш ли!?
Не се заяждам, любопитно ми е как стои въпроса.

Не, пиеш метадон. Това е горе-долу същото само, че пречистено, не е размесено с разни улични мешилки. Детето разбира се се ражда с абстиненция, която отшумява, дават му се лекарства за тази работа и после всичко си е ок. Нямат проблеми децата на наркоманките.
Разбира се може и хероин да вземаш, но си е риск, защото е размесен с разни боклуци, които са опасни най - вече за плацентата. За спиране изобщо не става дума, защото абстиненцията няма нищо общо с цигарената т.е. не става с "видях теста и спрях на секундата хероина".

Общи условия

Активация на акаунт