Кокалчета на краката и как да се справим с тях

  • 18 788
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Привет,

Известно време носих остри обувки и резултата не закъсня. Получих прекрасни изпъкнали кокалчета на краката. Не реагирах веднага и виждам, че не става по-добре. За щастие все още не са болезнени, но съм решила да се консултирам с ортопед и да направя каквото мога, докато е още в начален стадий и не е почнало да ме боли.

Реших да се допитам и до вас. Как сте процедирали в тази ситуация? Четох в интернет пространството, че доста хора се мажат с йод, което съвсем не е безболезнено. Същото важи и за оперативната намеса.

Никъде не видях обратна връзка за така рекламираните фиксатори направени от какви ли не материали.

Ще се радвам да споделите с мен.

# 1
  • Мнения: 313
При мен проблемът е наследствен и е само на десния крак.
В общи линии болка има рядко и затова нищо не бях предприела до скоро. От няколко дни имам силиконов фиксатор/протеза. Все още нямам серизни наблюдения за краен ефект. Мога да кажа, че със сигурност се усеща разлика. Четох, че трябва поне 4 месеца да се носят.
Във всички случаи, ако решиш да прибегнеш до този вариант, имай предвид, че са над 10 пъти по-скъпи от реалната им цена. Моите са от Алиекспрес и излизат около 3 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
Моите са наследствени също. Не мисля нещо да ги правя, засега не ми пречат, въпреки че започнаха да изпъкват с възрастта.

# 3
  • Мнения: 11
При мен проблемът е наследствен и е само на десния крак.
В общи линии болка има рядко и затова нищо не бях предприела до скоро. От няколко дни имам силиконов фиксатор/протеза. Все още нямам серизни наблюдения за краен ефект. Мога да кажа, че със сигурност се усеща разлика. Четох, че трябва поне 4 месеца да се носят.
Във всички случаи, ако решиш да прибегнеш до този вариант, имай предвид, че са над 10 пъти по-скъпи от реалната им цена. Моите са от Алиекспрес и излизат около 3 лв.

Гледах ги и аз.
Благодаря за съвета от къде да ги купя. Дали може да качиш снимка или да дадеш някакъв линк към тях, тъй като гледам, че има различни варианти?

# 4
  • Мнения: 11
Моите са наследствени също. Не мисля нещо да ги правя, засега не ми пречат, въпреки че започнаха да изпъкват с възрастта.


При мен също изпъкват все повече и вече имам проблем с избора на сандали.
Вече се съобразявам какви обувки нося, с изключение на някои специални случаи, но не помага.

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 789
И аз страдам от буниони. И аз навремето все на високи токчета ходех. Радвам се, че дъщерите още не са се  вторачили по високи токове.
Не съм използвала тези приспособления, които визирате, макар че съм ги виждала из интернет/ Ще следя темата за мнения.

# 8
  • Мнения: 11
И аз страдам от буниони. И аз навремето все на високи токчета ходех. Радвам се, че дъщерите още не са се  вторачили по високи токове.
Не съм използвала тези приспособления, които визирате, макар че съм ги виждала из интернет/ Ще следя темата за мнения.

Открих още една тема във форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=822920.0

# 9
# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
И аз мислих да си купя силиконовият протектор,но изчетох дузина отрицателни мнения и се отказах Naughty
Какво е това мазане с йод,има ли ефект?

# 11
  • Мнения: 18 985
Моите са наследствени също. Не мисля нещо да ги правя, засега не ми пречат, въпреки че започнаха да изпъкват с възрастта.

Моите също са наследствени. Баба ми имаше, майка ми не, обаче явно аз съм ги наследила от баба ми. Не са болезнени и не приличат на тези, получени от тесни неудобни обувки. Аз и никога не съм носила подобни обувки. На средата на стъпалото от външния му край са, докато тези от обувките май се получават от вътрешния край, към големия пръст на крака. Така е показано на картинката поне.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Не знаех,че и те са по наследство Thinking
Майка ми също има на десният  крак,както и аз...не сме носили високи,а по-често са били неудобни обувките...
То не стига ,че съм с голям номер/41-42/,ами и все широки трябва да ги търся Crossing Arms
На моя приятелка снахата се оперира преди година и още я боли.

# 13
  • Мнения: 18 985

На моя приятелка снахата се оперира преди година и още я боли.


Една приятелка на майка ми 2 пъти май оперира кокалчета. Каза, че наистина големи болки и на всичко отгоре се появяват пак и трети път няма да се оперира.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
В предаването "На кафе"даваха как се прави такава операция,голямо стъргане и рязане Sad

Общи условия

Активация на акаунт