Допускате ли непознати да закачат децата ви?

  • 2 322
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 430
Да, допускам - не ми е много приятно, но....колко чернички са го допирали  Mr. Green ама го оставям да си изгради имунитет детето Peace
Говоря за това и като малък и сега  Wink

# 46
  • Мнения: 1 410
И на мен ми е неприятно да я пипат и да обясняват нещо, но се случва, какво да направя. Просто не реагирам и това е.

Още е малка да се вкопчи в някой, но на мъжа ми му се беше случило едно дете да го помисли за баща си и се беше засрамил много.

# 47
  • Мнения: 5 531
Моите деца са доста общителни и обикновено не се притесняват от чуждите хора.Но аз винаги имам едно на ум.Не обичам непознати да предлагат на децата ми и каквато и да е  храна- категорично отказвам.Баткото ни вече е по-голям и казва''мама ще ми купи'', но за малката все още се притеснявам.Мисля, че на всяко дете трябва да се обясни, че с непознатите хора трябва да внимава.

# 48
  • Мнения: 2 550
Допускам, що да не допускам.
Тъпо ми се вижда някой да ми се радва на детето и аз да бягам като от прокажен.

# 49
  • Мнения: 3 886
не не давам да говори с непознати а камо ли да земе нещо от тях научила съм го първо да ме пита пък аз да реша

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Допускам, но "съм на изправена на нокти" през цялото време. И все пак - строго избирам непознатите.
Peace

# 51
  • Мнения: 8 917
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.

Предпочитам да се радват от разстояние, но ако все пак стане - поне да е в границите Peace

# 52
  • Мнения: 2 784
Смятам, че няма нищо лошо хората да се радват на децата ми, стига да не се прекалява. Едно пощипване по бузката или здрависване не може да ме хвърли в такъв смут. Повече се дразня ако някой непознат предложи храна или бомбони - тогава вече съм против! #Cussing out
И аз така- много е дразнещо да обяснявам, че не яде бонбони, пуканки и фъстъци, още по-малко от чужди хора. Добре, че засега не проявява интерес.
А за радването- ми да се радват, то ми е хубаво чавето. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 164
не допускам и не одобрявам, знам ли го кой какъв и защо е Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1 621
Мойта маймуна непрекъснато я закачат, ама тя сама не дава да я пипат. Rolling Eyes
Но като беше по-малка не допусках да я пипат непознати по лицето или ръчичките, само по крачетата и то зависи пак кой. Ама на мен ми е кеф, че все я закачат... Laughing

# 55
  • Мнения: 27 524
Оф,това ми е болна тема - да,ако се радват по-отдалече,а не да му се навират в лицето и да го пръскат със слюнки.Онзи ден в един магазин една мръсна,гадна,черна индийка го галеше по устата  #Crazy ,аз зяпах едни бои,а той в количката и като се обърнах...леле как се разкрещях,имаше късмет тъпата крава,че не мога да псувам на френски  #Cussing out Бива ,бива безмозъчност,ама...Та да го пипат не давам,дърпам си го и заминавам.Аз никога не пипам чужди бебета,възклицавам си на прилично разстояние,така е редно  Peace

# 56
  • Мнения: 415
Допускам....приятно е някой да каже нещо хубаво за тях.
Притеснението ми обаче не е от гледна точка на хигиената.
Как да обясниш на едно дете,  че не всички мили и любезни непознати възрастни са добронамерени и безопасни newsm78? Ако те докосва непознат и мама няма нищо против, защо когато мама я няма това не е желателно? Naughty
Как да съм сигурна, че когато е само, детето ми няма да тръгне с някой непознат, който му се радва, така, както когато е с мама...?
А защо бабите закачат 5 годишното ми дете? Нямат ли си подходяща за възрастта компания? Симпатичната какичка, усмихнатия чичко, старицата или момченцето с колело дали са с добри намерения...?
Ако аз се държа открито и приятелски с всеки срещнат /аз така правя Embarassed Embarassed/, и позволявам да се държат свойски с децата ми, как децата ще се научат, че така не бива...

# 57
  • Мнения: 1 072
Не ми е приятно да ги пипат, но тук не ми се е и случвало. Иначе непрекъснато им се радват, в магазина, на улицата... днес като разхождах малкия на два пъти ме спираха да ми обяснят колко бил красив. Ами... на мен пък ми е приятно  Embarassed. Освен това виждам, че хората са много мили и добронамерени и просто им се радват на децата, абе бабички и дядовци, какво да ги правиш... въпреки че и преди една седмица в един магазин въздишаха по миглите му.
Ъкъл никой не ми е давал тука. Ако се случи мисля, че просто бих замълчала. Тъй де, какво да се разправям с непознати...
Иначе те са си достатъчно дръпнати и не дават сами никой да ги пипа.

# 58
  • Мнения: 5 468
Не ми е приятно да я пипат по ръцете и по бузите, но мълча като гъска и не я защитавам по никакъв начин. Срам ме е да кажа да не я пипат.
Всъщност, тя откакто проходи е толкова мръсна по улиците, че едно пипане в повече, ще е като капка в морето Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт