За отпуските и доколко имаме право да ги планираме

  • 2 434
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
При нас пък не дават повече от 5 работни дена наведнъж. Правят изключения, но трябва да се молиш, да се обясняваш.Правилото важи и за лято, и за зима.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
На нова работа съм от края на май. При започване още се договорихме, че искам да ползвам отпуск август.
Няма проблем със самия отпуск, ще изляза за 10 раб. дни втората половина на август, но сега се оказва, че отпускът няма да е платен, защото нямам 6м. в тази фирма.
Прав ли е работодателят?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На нова работа съм от края на май. При започване още се договорихме, че искам да ползвам отпуск август.
Няма проблем със самия отпуск, ще изляза за 10 раб. дни втората половина на август, но сега се оказва, че отпускът няма да е платен, защото нямам 6м. в тази фирма.
Прав ли е работодателят?
Глупости. По принцип, за да имаш право на отпуск трябва да имаш общ трудов стаж от 8 месеца. То по този логика на всяко ново работно място ли трябва да работиш месеци, за да ползваш отпуск. Просто работодателят трябва да ти изчисли в зависимост от колко месеца работиш при него колко са ти дните отпуск, на които имаш право. Май грубо казано бяха към 2 дни отпуск на месец.
Това, което са ти казали важи ако за пръв път постъпваш на работа. Погледни чл.155 от Кодекса на труда

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Имам доста стаж по трудов дог., но последните 2,5г съм работила по граждански..може би затова.. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт