Какво правим под душа :)

  • 5 108
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Здравейте, дами,

не можеше да не пусна тази тема, тъй като напоследък не мога да изляза по 1 час от банята и то всеки ден  Laughing Та ми е интересно какво точно правите под душа за разкрасяване, освен стандартното къпане  Laughing

Да споделя за себе си:
- мия си главата с шампоан, след това плакна и слагам маска;
- стоя с маската за коса, докато правя долупосочените процедури;
- бръснене на мишници и триъгълник;
- измиване на лице, ако съм в настроение и ексфолиране;
- измиване на цяло тяло с душ-гел;
- ексфолирам половин тяло /на проблемните зони/ с антицелулитен ексфолиант;
- когато имам повече време ексфолирането е придружено и с масаж;
- мия се с интимен гел;
- мажа крака и ръце с овлажняващо мляко за под душа;
- стоя с млякото и междувременно с пила обработвам петите;
- плакна всичко и излизам от банята  Laughing

Та това почти всеки ден. Е, не си мия всеки ден косата. Когато бързам минавам без ексфолианта и петите.

Редактирам, че се сетих да попитам - ако реша да вкарам и мазане със стягащо мазило, къде точно да го включа  Laughing

Вие какво правите  Laughing

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 22:24 от ЕваНиколова

# 1
  • Мнения: 4 500
Шампоан, сапун и съм готова. Не ползвам маски за коса. Не ползвам душ гел - ужасно ми е, имам чувството, че не се мие, а се лигави по мен.
Скрит текст:
Всички душ гелове, които са ми подарявали и т.н. отиват за миене на плочките в кухнята  Embarassed
Екфолианти и тем подобни не ползвам, обтривам си тялото при сутрешен душ с утайка от кафе + 2-3-4 капки масло от кайсиеви ядки. Маска на лице - от зелена хума и кокосово масло.
Последните 2 изречения важат ако не ме мързи, разбира се  Mr. Green Mr. Green
П.П. Не слагай такива двусмислени заглавия  Crazy Че аз първо за друго си помислих  Crazy Crazy

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

П.П. Не слагай такива двусмислени заглавия  Crazy Че аз първо за друго си помислих  Crazy Crazy

Хахахаха, и аз се заблудих!  Joy

Аз за съжаление не мога да си позволя много време под душа - 15 минути максимум иначе зверовете се опитват да разбият вратата.

Та:
Шампоан, балсам, бръснене, душгел, ексфолиант.
После ако имам време се мажа с лосион.

# 3
  • Anywhere
  • Мнения: 1 096
Един час е дооста време, моя душ е 15-20 мин. Първо мия косата, после слагам балсам. Следва тялото- насапунисване, бръснене на интим и подмишмици, крака ако се налага... После ексфолирам и мия лицето. Последно обработвам петите и ходилата. За финал изплаквам косата от балсама.
След баня задължително се мажа от глава до пети с лосион, крем за лице и т.н. следва 20 минутно сушене на косата и съм готова  Crazy уж!

# 4
  • Мнения: 4 569
ЕваНиколова, а ако беше с бойлер и къпане ти е ограничено до 30 - 40 мин какво щеше да правиш под душа?

# 5
  • Мнения: 1 412
Това, което описваш би ми коствало 1 час, което за мен е много време. Просто се къпя всеки ден и минавам и без масажи. масажа е послв

# 6
  • Мнения: 2 818
ЕваНиколова, а ако беше с бойлер и къпане ти е ограничено до 30 - 40 мин какво щеше да правиш под душа?

Ще го мисля, ако ми е ограничено  Laughing За щастие не е  Laughing

# 7
  • Мнения: 509
Ти сериозно ли? Не би ми било интересно кой какво прави точно стъпка по стъпка в банята, тая тема ме разсмя Laughing. Ми щом така си преценила, че ще се къпеш и се чувстваш добре какво ново искаш да чуеш? Кой как точно стиска и нанася шампоана ли? Освен да се къпеш в банята и нещата, който си изброила за друго не се сещам. Като гледам колко време хабиш в банята освен да вземеш да вечеряш там  Joy шегувам се

# 8
  • Мнения: 1 412
Супер си, с тези всички процедури, които правиш ВСЕКИ ден човек ще рече, че работиш на гатера, само един работник ти трябва за масажа  Peaceпък за стягащото мазило хммм незнам зависи Grinning

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 00:56 от petit 21

# 9
  • Мнения: 274

Да споделя за себе си:
- мия си главата с шампоан, след това плакна и слагам маска;
- стоя с маската за коса, докато правя долупосочените процедури;
- бръснене на мишници и триъгълник;
- измиване на лице, ако съм в настроение и ексфолиране;
- измиване на цяло тяло с душ-гел;
- ексфолирам половин тяло /на проблемните зони/ с антицелулитен ексфолиант;
- когато имам повече време ексфолирането е придружено и с масаж;
- мия се с интимен гел;
- мажа крака и ръце с овлажняващо мляко за под душа;
- стоя с млякото и междувременно с пила обработвам петите;
- плакна всичко и излизам от банята  Laughing


И аз имам доста дълга програма под душа, почти същата е като твоята само че за косата след маската добавям и шампоан против жълтеникави оттенъци ( руса съм) и балсам. А ексфолирането ми е просто най-любимата част, прави кожата толкова нежна и гладка  Flutter Но на мен 20-30 минути са ми предостатъчни, чак един час да се моткам под душа не.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
10-15мин. ми отнема душа,като докато съм с балсама на косата/3-4мин./ измивам банята  clean clean

# 11
  • София
  • Мнения: 451
Шампоан, после балсам за косата, за лицето - гел за измиване, за тялото - душ гел, ако има нужда - чегъртам петичките.

Изкарвам по половин час в банята, но то е защото обичам да блея и размишлявам  Blush, ако се стегна - горните процедури ще ги събера в рамките на 15 минути.

Процедури като масажи, епилация, ексфолиация, ги правя по друго време и в други условия.

# 12
  • Мнения: 4 734
При мен има два вида душ - всекидневен и неделен (т.е. основен). При всекидневния ползвам само душ-гел и интимен гел, ако е нужно и бръснене на някои зони... Mr. Green После масаж на тялото с крем против целулит или някакво масло (главно бедрата) и крем на краката задължително. При неделния душ мия косата, слагам маска, пилинг на цялото тяло със сол за баня или ексфолиант за тяло (може и с утайка от кафе), бръснене на зоните, петите, душ-гел, интимен гел, после масаж и крем на цялото тяло, финиши на косата, оправяне на ноктите и лакиране... Маска на лицето, минавам и с уреда за лице с някакво гелче, измивам и завършвам с крем за лице и малко парфюм за настроение...

# 13
  • Мнения: 252
Готина тема, като човек, който обожава да се къпе, хайде и аз да драсна.  Mr. Green

Къпя се ежедневно, сутрин задължително веднага след ставане. Около 15 минути - шампоан, балсам/маска,  цялото тяло мия със сапун на L'occitane задължително, интимната зона с инмтимен гел Гинексид, Себамед или някой друг медицински. Крачетата мия специално с четка и специален сапун (за да премахне мръсотията от ходилата и миризмата, било ми е проблем преди години и сега съм вманиачена...  Crazy), лицето вече не го мия под душа, защото отделям повече време и спрях да ползвам пенещи гелове. Но обичам да си мия зъбите под душа.  Grinning Ако съм в настроение, ексфолирам или с продукт на Rituals или с кенарена кърпа, май му се вика "кисе". Не се бръсна всеки ден, защото ежедневното бръснене ми съсипва кожата и така...
Често се къпя и вечер, след спорт или сега жегите, когато не се чувствам свежа... Всички останали процедури ги реализирам извън банята. Grinning

# 14
  • Мнения: 6 214
Един час е дооста време, моя душ е 15-20 мин. Първо мия косата, после слагам балсам. Следва тялото- насапунисване, бръснене на интим и подмишмици, крака ако се налага... После ексфолирам и мия лицето. Последно обработвам петите и ходилата. За финал изплаквам косата от балсама.
След баня задължително се мажа от глава до пети с лосион, крем за лице и т.н. следва 20 минутно сушене на косата и съм готова  Crazy уж!
При мен е същото. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт