Искам да откажа цигарите, заради медицински проблем

  • 1 817
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте!
Имам огромен проблем с цигарите и със здравето. Още от малка съм със хроничен бронхит. Всяка божа година зимата съм болна от пневмония и пия по няколко антибиотика. Но най-лошото е, че не се разбирам с тези цигари. Дайте ми съвет как да се справя с този проблем. Вече наистина искам да я направя тази промяна, но когато опитам сама просто не мога да се справя. Какво ли не пробвах. А кашлицата сутрин е ужасна. Какво да правя newsm78 .

# 1
  • Мнения: 46 511
Ами просто спри да пушиш  Simple Smile
Заповядай тук Peace

# 2
  • Мнения: 15
Ами просто спри да пушиш  Simple Smile
Заповядай тук Peace
А как да се справя с никотиновия глад. Ще разгледам съветите и дано нещо да ми помогне. Ако беше толкова лесно отдавна да съм ги спряла. Sad

# 3
  • Мнения: 1 844
Пробвай с никотинови заместители, лепенки или хапчета,
никотиновият глад е много преекспониран, страшното е навикът.
Воля и решимост - това е пътят. Трудно, но не и невъзможно. Оосбено когато имаш реална причина.

# 4
  • Мнения: 46 511
А как да се справя с никотиновия глад. Ще разгледам съветите и дано нещо да ми помогне. Ако беше толкова лесно отдавна да съм ги спряла. Sad

Не всеки го усеща. Всъщност физическата зависимост при цигарите е много лека и е само в рамките на първите 7-10 дни, когато еуфорията от спирането силно те държи и притъпява никотиновия глад.
После идва трудното - психологическата зависимост, за нея се подготви, никотина не го брой за фактор.

# 5
  • Мнения: 15
Опитала съм всички възможни никотин заместващи терапии, повръща ми се, вие ми се свят. Не ми понасят. Когато се опитам да спра от раз се чувствам ужасно, според мен даже е нещо като депресия. Отделно си е навика, че се чудя постоянно къде да си дяна ръцете. И в следствие на всичко това последния път качих 8 килограма Shocked Реве ми се  Cry

# 6
  • Мнения: 46 511
Ела в темата, за която дадох линк по-нагоре. Там всички сме минали по този път.
Аз лично бях пушач 18 г., не пуша от 2 г. и 8 м. Сега, поглеждайки назад ми е смешно как въобще съм си мислила, че ще ми липсват. Колкото и да не ти се врява - има живот след цигарите, при това много по-хубав  Peace

# 7
  • Мнения: 1
Здравей Simple Smile Преди една година отказах цигарите с помощта на тази книга http://duhmarketing.ucoz.com/Alan.Kar.The.Easyway.to.Stop.Smoking_New_Release.pdf  . Пожелавам ти успех Simple Smile

# 8
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Аз ги спрях със хапчета и допълнително ме мотивира книгата на Алън Кар..За съжаление,вече даже не си спомням името на хапчетата-живея в чужбина и там ми бяха изписани от лекар,но съм проверявала  тогава дали ги има и в БГ и си спомням,че  ги имаше..Хапчетата влияеха на хипоталамуса и  центровете в мозъка които са отговорни за изпитването нА "удоволствие" от пушенето и се спираха по схема,която трябва да се спазва.Като страничен ефект-гадене  и ярки сънища при мен.Най-важно е това да си решила да ги спреш!Не защото трябва,а защото искаш!Има тема,която ти е дала Човечето,най-добре е там да се прехвърлиш и да споделяш със хора със сходни цели от които да получаваш допълнителна подкрепа и мотивация.Аз поне пишех в темата през този период-докато ги отказвах.Пушех по кутия на ден-в продължение на близо 20 години...Майка ми  е със астма,едва диша-но продължава да пуши...И хапчета и купихме,и книгата-но тя просто не иска да остави цигарите и не е решила за себе си,че е време да стане непушач-а това е най-важното...С "трябва" не се спират цигарите. Peace

# 9
  • Мнения: 2 480
Табекс? Един познат лекар го препоръчваше за баща ми, но той така и не стигна до него. Тоест нямаме личен опит с него. Аз не пуша и не ми е трябвал. Около мен също няма пушачи.

# 10
  • Мнения: 15
Аз ги спрях със хапчета и допълнително ме мотивира книгата на Алън Кар..За съжаление,вече даже не си спомням името на хапчетата-живея в чужбина и там ми бяха изписани от лекар,но съм проверявала  тогава дали ги има и в БГ и си спомням,че  ги имаше..Хапчетата влияеха на хипоталамуса и  центровете в мозъка които са отговорни за изпитването нА "удоволствие" от пушенето и се спираха по схема,която трябва да се спазва.Като страничен ефект-гадене  и ярки сънища при мен.Най-важно е това да си решила да ги спреш!Не защото трябва,а защото искаш!Има тема,която ти е дала Човечето,най-добре е там да се прехвърлиш и да споделяш със хора със сходни цели от които да получаваш допълнителна подкрепа и мотивация.Аз поне пишех в темата през този период-докато ги отказвах.Пушех по кутия на ден-в продължение на близо 20 години...Майка ми  е със астма,едва диша-но продължава да пуши...И хапчета и купихме,и книгата-но тя просто не иска да остави цигарите и не е решила за себе си,че е време да стане непушач-а това е най-важното...С "трябва" не се спират цигарите. Peace
            Хъмм една лекарка ми беше разказала за тези лекарства, че са били създадени като антидепресант, но след това е открито и другото им действие. Лекарката е участвала в проследяването на ефекта и точно същите симптоми ми описа. Но не е имало голям успех при тях от 50 само 2ма са ги отказали. Благодаря ти за информацията все пак. Аз сега чета книгата на Алън Кар пък да видим. Wink

# 11
  • Мнения: X
Спрях ги с помощта на електронна цигара. Пуших я известно време, после и нея спрях. Изисква се воля само, нищо друго. А бях заклет пушач дълги години.

Успех!

# 12
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Издирих как се казват-Champix.Не зная каква е успеваемостта на тези хапчета, наш приятел беше спрял цигарите със тях и ни ги препоръча,а личния лекар ни ги изписа.Факт е че и двамата със мъжът ми успяхме да ги спрем,а и двамата пушихме по кутия на ден . PeaceНай-важно е да вземеш решение да ги спреш,таблетките само помагат за това,но ако нямаш желание за това и таблетките няма да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт