МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 126 145
  • 769
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 020
Проблемът при нас е, че докато не се развикам, не ме вземат насериозно. Но наказвам по-малко от баща им, по-милостива съм.
Щастлива, не е необходимо да раждаш, за да имаш дете. Аз съм раждала 2 от 3. Голяма работа Simple Smile

Адмирации, че сте поели такава отговорност. Мъжът ми не би бил съгласен на този етап. Не съм сигурна, че и аз бих се решила на подобно нещо.  Embarassed Поне засега въобще не сме се замисляли. Иначе при вас кое поред дете е? Извинявай, ако въпросът ми е твърде личен и неудобен  Hug

GI, да, тук определено имаш ли повече от 2 деца и не можеш да работиш  Grinning Даже имам приятелки с по 2, които просто няма как  Crazy не става  Wink
Ама всеки си знае и преценява.

Дано все пак и ние, ако Господ е решил и всичко да е наред, след 1-1,5г. се наредим  при вас. Ще ми е много приятно.  Heart Eyes Hug

# 556
  • София
  • Мнения: 12 237
При мен предвид, че децата не боледуват и си ходят на училище, а преди това на детска градина ходенето на работа за цял ден не е проблем. Напоследък се замислям, че един 4 или 6 часов работен ден би ми бил доста по-удобен от осемчасовият такъв, но за момента това няма как да се осъществи.
Майчинството и престоя ми на два пъти по две години вкъщи с бебенцата, макар и натоварващ е един от най-приятните спомени от миналото ми, но към момента не мога да си представя да не работя и да нямам и друга среда различна от семейната и децата. Колегите са страхотни, разбираме се отлично, организираме и почивки и излизания заедно. Работата не е натоварваща, а заплащането е много добро. Бихме могли да се справим и без аз да работя и може би бих се замислила, ако поради някаква причина се налагаше или пък заплатата ми беше по-ниска. Но тогава пък най-вероятно бих се занимавала по-професионално със сегашното ми хоби.

# 557
  • Мнения: 1 829
Здравейте,

Бих ли могла да се присъединя към вашата симпатична групичка? Имам три дечица. Чувствам се прекрасно Crazy

Хубав ден на всички!

# 558
  • Мнения: 170
И у нас най-малкото постоянно търси каките си когато ги няма.Все си разнася дрехите из къщата, за да се обличаме и да ходим да ги прибираме.Отделно, че когато сме сами, аз трябва да я забавлявам.Обратното, големите хич не я искат, защото им пречи на заниманията, пипа им нещата.Все ме питат кога ще я приспивам, за да се отърват от нея.А в редките моменти, когато баща им ги е извел всичките, у нас толкова тихо и несвойствено за мен, че чакам с нетърпение''лудницата'' да се прибере.

# 559
  • София
  • Мнения: 5 289
Търсят се и моите. Голяма радост е като се съберат, ако се случи да са разделени, което става доста рядко извън ежедневностите "на градина" и т.н. Което не им пречи да се карат и бият за играчки и най-вече за глупости, когато са заедно  Joy

# 560
  • София
  • Мнения: 3 116
Здравейте,
Бих ли могла да се присъединя към вашата симпатична групичка? Имам три дечица. Чувствам се прекрасно Crazy
Хубав ден на всички!

Добре си дошла!  Hug Разкажи повече за вас!

# 561
  • Мнения: 66
Честита Баба Марта Simple Smile

Мами, има един въпрос, извинявам се, ако е обсъждано преди  Embarassed
Та, въпроса ми е - имам ли право на отстъпка в таксата за ясла на второто детенце, при положение, че каката е в ПГ в училище. Знам, че на по-късен етап, когато малчо тръгне на ясла за него няма да плащаме такса, а за второто ще плащаме 25% от таксата. Интересува ме, на този етап дали има някакво облекчение.

Благодаря предварително  bouquet

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 14:32 от kembu

# 562
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
kembu, според зависи Simple Smile от общинската наредба в града, в който живееш. За София - плаща се за 2-ро дете със 75% отстъпка от таксата; третото е безплатно - няма значение възрастта на децата стига да са учащи и да може да се представи уверение от училището в началото на годината, че са записани в такова Simple Smile На мен ми искаха и удостоверение от общината за родените от майката деца, което ... не знам ... странно ми е, защото може да има и сигурно има и следната ситуация: живеят пр. мъж с негово дете, което да е според решението на съда дадено на него за отглеждане, жена с дете от предишен партньор и да имат общо дете ... все си мисля, че и те би трябвало да се водят многодетно семейство и да се ползват от тази отстъпка ...

# 563
  • Мнения: 8 082
... няма значение възрастта на децата стига да са учащи и да може да се представи уверение от училището в началото на годината, че са записани в такова Simple Smile На мен ми искаха и удостоверение от общината за родените от майката деца, което ... не знам ... странно ми е ...

На мен пак за София ми поискаха само копие на актовете за раждане на 3те деца, които приложих към молба декларация за намаляване на таксата и само писах, че и трите живеят в едно домакинство. Никакви уверения, че учат някъде си не съм прилагала  newsm78 Имам усещането, че някои домакинки на градини се презастраховат да не вземат още нещо да им поискат и искаш къде що документ могат да се сетят...

# 564
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
peneva_a, така е Simple Smile Нашата касиерка ми каза в прав текст, че се презастрахова с тези док. - уверение за най-голямата и удостоверение за ражданите от мен деца (въпреки, че ме познава и преди 17 години беше касиерка в яслата в Студ. град на най-голямата Simple Smile). Имали глоби, защото не се плащало такса за 3-то дете, а се оказало, че най-голямото живее с майка си, а малките две с баща си  и тяхната си майка, но не са с 3-те деца в едно домакинство, а се писали така и ... Абе, презастраховат се и си го каза жената, просто не знае в един момент като й дойде проверка какво ще искат като док. проверяващите и тя ... да си върже гащите ... Имали и случай - най-голямото на 21 години, писали го студент, не плащали такса за най-малкото, а баткото прекъснал във 2-ри курс и те продължили да не плащат такса, разбират от ОДЗ-то след проверка на общината по техните си док. и ЕГН-то на най-големия ...

# 565
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
При нас (ОДЗ ЕЛИЦА Сливен) през всяка нова учебна година искат документи относно намаление на таксата (обикновено такива свързани с учебни заведения). Една година плащахме 50% поради факта , че и двамата с ММ бяхме ред. студенти. Есента на 2015г. поискаха пак уверения от университетите. Наредбата в нашия град обаче не подкрепя многодетни семейства в степента като при вас в София. Второ дете е с 50%, а трето - 0лв., но трябва всички едновременно да посещават заведението. Разбира се и таксите ни не са толкова високи - нормалната такса е 35лв. (1,50лв. на ден), няма постоянна такса, т.е. ако ходи 10 дни при 20 работни дни в месеца ще платим 17,50лв.

# 566
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Момичета, живот и здраве и аз скоро ще съм във вашите редици. Бременна съм и имам други две дечица. Виждам, че обсъждате за таксите в градината, а аз чинно си плащам пълна такса от 60лв (за София). До миналата година, когато дъщеря ми беше последна група, плащах за малкия 50%, но тази година нищо не ми казаха. На какво основание мога да поискам да ми намалят таксата и имам ли такова право? Още не съм многодетна майка.  newsm78 Хич не съм наясно с тези неща. И дали знаете каква е еднократната помощ за трето дете? Благодаря предварително за отговорите.  bouquet

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз имам ученик, първа група в детската и бебе. За средното плащаме 30 процента или нещо такова. Мисля, че му е 20 лв таксата и понеже ходи на рисуване и танци става 60 лв. Подадохме декларация, че сме многодетни, нищо повече ( с трите акта за раждане)

# 568
  • София
  • Мнения: 1 537
Момичета, живот и здраве и аз скоро ще съм във вашите редици. Бременна съм и имам други две дечица. Виждам, че обсъждате за таксите в градината, а аз чинно си плащам пълна такса от 60лв (за София). До миналата година, когато дъщеря ми беше последна група, плащах за малкия 50%, но тази година нищо не ми казаха. На какво основание мога да поискам да ми намалят таксата и имам ли такова право? Още не съм многодетна майка.  newsm78 Хич не съм наясно с тези неща. И дали знаете каква е еднократната помощ за трето дете? Благодаря предварително за отговорите.  bouquet
Ето това е разковничето - когато са 2 деца 2рото ползва 50% намаление, само ако и 2те са в системата на детските заведения.  В момента, в който голямото стане ученик, намалението отпада.
За многодетните пък не е нужно най-малкото да посещава ДЗ. Има ли вече акт за раждане, може да подадете молба в детското заведение на другите деца, за да ползвате намалението. 2рото дете ще плаща 25% от таксата, трето - 0. Еднократната помощ беше 200лв. -поне до преди 6 месеца. Аз я взех буквално 2 месеца преди малката да стане на 3 години. Има 3годишна давност за тази помощ и аз все отлагах...  Embarassed.

# 569
  • София
  • Мнения: 5 289
kembu, (София), от момента на раждането на трето дете се прилагат намаленията. При нас бяха много мили - щом ни поздравиха, веднага напомниха да не забравим да донесем акт за раждане (копие) и да попълним молба, защото не може със задна дата, та да не изтървем месец  Peace
За второ дете не знам, т.к. моите се случиха едновременно в това ОДЗ.
При нас се подават документи всяка есен, т.к. се водят отделни финансови години и всичко наново, заради проверките им.

Общи условия

Активация на акаунт