МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 126 316
  • 769
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 660
Момичета, викате ли по децата? Аз се усещам, че съм придобила груб фелтфебелски глас. Нямам търпение най-дребния да порасне, че сме на фаза нон стоп рев и тарашене на всички шкафове.

# 511
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Не повече от нормалното. И аз и баща им имаме моменти, в които сме изморени, на прага на силите си. Но децата са добрички и рядко се налага Simple Smile  А и ние сме станали дебелокожи и вече трудно се ядосвам много Mr. Green

# 512
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Момичета, викате ли по децата? Аз се усещам, че съм придобила груб фелтфебелски глас. Нямам търпение най-дребния да порасне, че сме на фаза нон стоп рев и тарашене на всички шкафове.
най-вече по №2, и двамата - много е дива, неконтролируема и инатлива. Иначе е много умна и артистична, обаче яко лази по нервите, освен това е пълна с енергия  #Crazy

# 513
  • Мнения: 7
най-вече по №2, и двамата - много е дива, неконтролируема и инатлива. Иначе е много умна и артистична, обаче яко лази по нервите, освен това е пълна с енергия  #Crazy

Ха! Звучи ми много познато от-до Simple Smile, само при нас госпожицата е номер 1. И на нас с таткото някой път не ни издържат нервите и повишаваме тон. Не че помага и в момента, в който почвам да викам, осъзнавам че няма смислъл - нито тя ще ме "чуе" повече, нито на мен ще ми стане по-добре, но... не сме перфектни Embarassed.

# 514
  • Мнения: 208
Уфф, даже и в момента викам. Бебето(7 м.) се съдира от рев само като ми види гърба, никой друг не признава, а каката(2 г. и 4 м.) е решила, че и тя иска мен. Точно на момента. Полудявам  #Crazy
Познайте на кой викам. От 1 час обяснявам да пази тишина, за да заспи бебчо и ще разказвам приказка, ама вече взех да повишавам глас  #Cussing out

# 515
  • Мнения: 170
Момичета, викате ли по децата? Аз се усещам, че съм придобила груб фелтфебелски глас. Нямам търпение най-дребния да порасне, че сме на фаза нон стоп рев и тарашене на всички шкафове.
При нас е същото.Много е палава най-малката.Умора няма.А сега по-големите са втора смяна и до обяд у нас е лудница.Само вдигам и слагам масата.Все някой на някой пречи.Малката не оставя другите да учат.Рови им по бюрата и шкафовете.Постоянно ги търси и като знае, че са си вкъщи, за малко стои  някъде,където ги няма(друга стая).Май трябваше да ги пратя на занималня, но нали съм още малко вкъщи,сърце не ми даде, но вече полудявам.След месец -два започвам работа и ясла съответно, дано тогава нещата се оправят, че вече забравих какво е да говориш нормално. ooooh!

# 516
  • Мнения: 2 706
Аз викам по бебетата близнаци. Толкова съм изтощена физически и психически, че дори нямам угризения. От няколко седмици ме хапят при бозаене и аз направо пищя. Аз пищя, а те се стряскат и започват да реват.

# 517
  • Мнения: 2 660
Зори, колко са големи?

# 518
  • Мнения: 2 706
На 25—ти стават на 11 месеца.

# 519
  • Мнения: 9 751
Е, поне е успокоително, че и други викат. Аз много мразя да се карам на децата, но напоследък ми се случва често. Баща им все ми прави забележки, че съм викала и съм се карала, но миналата седмица трябваше да се полекувам и го оставих да ги преспива без да се намесвам изобщо. След час и половина трополене го чух и него да вика. Гадничко е от моя страна, но направо голям кеф беше да го чуя Simple Smile. Ами така де, на мен ми се е изпотил мозъкът да ги озъптявам, той ще ми прави забележки.

# 520
  • Мнения: 2 706
Аз ги гледам сама и приспиването ми беше кошмар, обаче им хванах цаката. Оставям ги в леглата им и те започват да реват. Толкова се изморяват, че после заспиват за 5 минути.

# 521
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Все ми казват, чв сега ще видя рахат с момиченце. Моля Ви, не ми изпарявайте надеждата, момичета! Аз също викам по батковците, голяма енергия, голямо нещо. Постоянно се скача, бяга..., дори вечер на вечеря не могат да стоят 2 минути на масата. И се бият двамата, а ме е страх да не се наранят, никой не отстъпва.  Joy

# 522
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Имам въпрос..Кога спират майчинските - когато те приемат в ясла или когато пуснеш детето реално да посещава. Смятам да кандидатстваме сега, но да не я пускам септември ( ще е на една година и месец), а пролетта. Това значи ли, че от септември няма да взимам майчинство? Rolling Eyes

# 523
  • Мнения: 9 751
Първият ден, в който реално посети ясла, тогава се подава декларацията, на базата, на която се намалява сумата за майчинските. Малката я приеха май, реално посети на 11-ти декември (три месеца е срокът след започване на учебната година).

# 524
  • София
  • Мнения: 12 241
janin4eto_87 освен това, ако се върнеш на работа, преди детето да е навършило две години, получаваш получаваш половината майчинство към заплатата.

Общи условия

Активация на акаунт