Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 56

  • 54 021
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Не са лесни децата скорпион  Simple Smile, пожелавам ти успех   bouquet

# 121
  • Мнения: X
По-лесни са от козирозите и овненцата, а от телчетата да не говоря. Laughing

# 122
  • България
  • Мнения: 3 622
Две в едно Wink
Много ти благодаря за подробното обяснение , стана интересна дискусия за различните методи в различните клиники.  За транфера също ще чакам разказче Simple Smile
На мен също ще ми е за пръв път и ви чета с голям интерес.
Да кажа, че тази вечер се чух с лекаря . Каза и утре да взема противозачатъчно, после спирам и като ми дойде отивам и стартираме с Бог напред Simple Smile
Успех на всички момичета  Hug Hug Hug

# 123
  • Мнения: 678
Хей gerda не така с децата Телец. Аз си бях много добро дете  Crossing Arms
По въпроса за упойката мисля че е желателна не само против болка ами и за да не мърда пациентката, защото не всички са спокойни и смели.
Аз реших да оставя за другия месец заради високия естрадиол. Видях си стари изследвания и там е наполвина, но и ФСХ ми е по-високо там newsm78.
Две в едно успех. На 100% да ти се оплодят и да си прибереш чудесни ембриончета  Praynig   bouquet

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 23:31 от aaangel

# 124
  • Мнения: 39
Ама сте писали, писали..  Rolling Eyes
Пипи, стимулираха ме с Гонал. В крайна сметка нищо не може да се направи, защото нямам време. В Бъгария ще се ориентирам към клиника и на спокойствие ще действам. Сега разбрах защо докторът ми каза, че той няма и да го направи, не помня кое от момичетата каза, че са извадили 10 фоликула. Моят беше един. Просто не ми уцелиха медикаментите за стимулирането, поне според мен. Иначе аз също пих противозачатъчни преди стимулацията.
Благодаря за линковете, така ще се образовам малко.
За кой ли път се озадачих на тази българска простотия, че трябва да си обръсната (както и при раждане). Доколкото знам, в чужбина никой не те задължава за това.
Герда, аз лично съм очарована както от отношението на лекарите, така и на целия персонал на клиниката. Да видим в родината как ще е... Още имам лош спомен от един известен иначе пловдивски лекар, който преди 12-13 години ми каза, че засега съм ок, ама на 30 години с тези резултати, това е ранен рак.  ooooh! Прости им, Господи...! Сега съм ок, но тогава го изживях мнооого зле.
Много късмет, момичета!
     

# 125
  • София
  • Мнения: 331
Ама сте писали, писали..  Rolling Eyes
Пипи, стимулираха ме с Гонал. В крайна сметка нищо не може да се направи, защото нямам време. В Бъгария ще се ориентирам към клиника и на спокойствие ще действам. Сега разбрах защо докторът ми каза, че той няма и да го направи, не помня кое от момичетата каза, че са извадили 10 фоликула. Моят беше един. Просто не ми уцелиха медикаментите за стимулирането, поне според мен. Иначе аз също пих противозачатъчни преди стимулацията.
Благодаря за линковете, така ще се образовам малко.
За кой ли път се озадачих на тази българска простотия, че трябва да си обръсната (както и при раждане). Доколкото знам, в чужбина никой не те задължава за това.
Герда, аз лично съм очарована както от отношението на лекарите, така и на целия персонал на клиниката. Да видим в родината как ще е... Още имам лош спомен от един известен иначе пловдивски лекар, който преди 12-13 години ми каза, че засега съм ок, ама на 30 години с тези резултати, това е ранен рак.  ooooh! Прости им, Господи...! Сега съм ок, но тогава го изживях мнооого зле.
Много късмет, момичета!
     
Е, мен никой не ме е задължавал да се обезкосмя, но така или иначе за пункцията предпочетох АЗ да го направя вместо някоя от сестрите.

# 126
  • Мнения: 123
Здравейте, аз днес пак бях на преглед на 10 ден. Сутринта пуснахме и хормони, обаче лоша изненада. ТСХ ми е 4,26. Не знам как е скочило толкова много, като  преди предния опит беше под 1. Даже сега аз си го пуснах, без да ми е назначено. Иначе другите хормони са ок. Май този месец пак ще пропадне опита. Доктора ме вика след 3 дни пак за хормони и преглед. Надявам се поне да успеем яйцеклетка да извадим този път.

# 127
  • Мнения: X

 Praynig Heart Eyes
Каквото дойде.
Тази вечер ще наблегна на прословутата рецепта за успех на Ликоко - in vino invitro veritas!
Полято инвитро - взето инвитро! |Както сттудентите казват : Полят изпит - взет изпит!|

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 22:42 от Анонимен

# 128
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Успех Герда   bouquet  Praynig !

Елза ти започна ли да взимаш тироксин за ТСХ то ?

Вивиан точно там е разликата, ако не си го направила ти са щели да го направят, такива са изискванията в БГ. Аз споделих, че в клиниката която съм аз, фактора косми не оказват влияние на пункцията  Peace

# 129
  • Мнения: 123
От утре ще увелича дозата на л - тироксина. Ама за 3 дни не знам дали ще има някаква съществена разлика.
  А това за обезкосмяването и аз винаги съм се чудила как е правилно да се отиде. И за двете операции искаха да съм избръсната и аз оттогава винаги така ходя, ама все се притеснявам дали е правилно.

# 130
  • Мнения: X
Обезкосмяването го изискват, защото ако нещо се усложни трябва да може да десйтват веднага -  създава риск от инфекция.
Принципно и клизма трябва да се прави.
В акушеро-гинекологията клизмата и обезкосмяването са много важни, но са малко отживелица, защото нещата много са се променили.

# 131
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Няма да спорим  Laughing . Всяка държава и клиника си има политика.
Риска от инфекции е от вътре болнични инфекции, резистентни бактерии и т.н. .

Елза обикновено около месец е нужно за да се коригират нивата, но дано е нещо случайно при теб, щом си имала под 1 миналият път.

# 132
  • Мнения: X

Герда, аз лично съм очарована както от отношението на лекарите, така и на целия персонал на клиниката. Да видим в родината как ще е... Още имам лош спомен от един известен иначе пловдивски лекар, който преди 12-13 години ми каза, че засега съм ок, ама на 30 години с тези резултати, това е ранен рак.  ooooh! Прости им, Господи...! Сега съм ок, но тогава го изживях мнооого зле.
Много късмет, момичета!
     

 Преди 12-13 години този лекар до сега е залязал вече, нали?

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 21:14 от Анонимен

# 133
  • София
  • Мнения: 10 642
Елза, в стимулация ли си?

# 134
  • Мнения: 87
Елза, на твое място бих повторила теста в друга лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт