Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 56

  • 53 935
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 251
И аз утре ще пускам естрадиол още веднъж и ако е паднал още започвам стимулацията  Praynig

# 136
  • Мнения: 123
Елза, в стимулация ли си?


 Не съм в стимулация, правим опити на естествен цикъл, защото имам много лош опит със стимулацията и за сега съм се отказала от нея. Досега все се пукаха фоликулите преди пункцията, сега пък излезе проблема с ТСХ - то.
 Мисля да послушам съвета на Cielo и да си пусна изследване и в друга лаборатория.
 Не знам дали може да се извади яйцеклетката и да се замрази, (ако успеем да я хванем този път), докато се нормализират нивата. Като отидем в събота ще разберем повече.

# 137
  • България
  • Мнения: 3 621
Елза, на твое място бих повторила теста в друга лаборатория.
Peace И аз това щях да кажа.

# 138
  • София
  • Мнения: 10 642
Елза, в стимулация ли си?


 Не съм в стимулация, правим опити на естествен цикъл, защото имам много лош опит със стимулацията и за сега съм се отказала от нея. Досега все се пукаха фоликулите преди пункцията, сега пък излезе проблема с ТСХ - то.
 Мисля да послушам съвета на Cielo и да си пусна изследване и в друга лаборатория.
 Не знам дали може да се извади яйцеклетката и да се замрази, (ако успеем да я хванем този път), докато се нормализират нивата. Като отидем в събота ще разберем повече.
Може да се извади и да се замрази естествено и яйцеклетка, и ембрион. Аз събирах така Я.
Пусни си в друга лаборатория ТСХ и ако пак е такова просто говори с доктора, дали да замразявате или да продължите с опита на по-висока доза лекарства.
Успех   bouquet

П.П. ти къде правиш опита, че нащо ми се губи, да не ровя назад?

# 139
  • Мнения: 123
Миналата седмица имах проблеми и се бях напрегнала доста. Не знам дали това е дало някакво отражение върху работата на щитовидната жлеза.
 Иначе сме в клиниката в Тутракан и за сега сме доволни от доктора. Внимателен е и ни обяснява. Като отидем за следващия преглед ще го обсъдим. А дозата на Л - тироксина ще я увеличим още от утре. Дано да е грешка в лабораторията.

# 140
  • Мнения: 87
От стреса е. Дано да е нещо временно или да е грешка на апаратурата в лабораторията.

# 141
  • Мнения: X
При стимулация при много момичета с Хашимото ТСХ се завишавало.

# 142
  • София
  • Мнения: 10 642
Грешки в лабораторията не стават просто ей така, но сега не го мисли, не е толкова страшно, а стреса хич не ти е от полза сега

# 143
  • Мнения: 123
 Благодаря ви много  за подкрепата. Наистина едва ли е от лабораторията. Все пак предишното изследване е пак от нея. Тогава не се съмнявах за грешки. Simple Smile Повече почивка до събота и дано станат нещата.

# 144
  • Мнения: X
Не знам препоръчителна ли ти е повишена двигателна активност, но сваляла малко ТСХто.

# 145
  • Мнения: 123
Не знам препоръчителна ли ти е повишена двигателна активност, но сваляла малко ТСХто.

Хм, не знаех. Значи почивка с една хубава разходка. Не знам дали е удачно да се натоваря с тичане. А може би и един здрав сън ще помогне.

# 146
  • Мнения: X
Преди трансфер и ако не е имало пункция подтичването е добре, също ще подобри кръвообращението в малкия таз.
Сънят също е важен - топло мляко или чай от маточина.

# 147
  • Мнения: 13 944
Не мисля, че при стимулация тичането е добро, може да се усучат яйчниците.

# 148
  • Мнения: X
Аз разбрах, че не е в стимулация, но е на ЕЦ, ако скоро е била пункцията тичане не трябва.
Разходки, повишаване на двигателна активност.

# 149
  • Мнения: 678
По отношение на ТСХ може да има по резки промени поради стрес или наличие на близка до щит. жлеза инфекция като например възпалено гърло и др. Но най-често това се случва ако проблема е в антителата. Така че ако има рязка промяна в ТСХ е хубаво да се изследват и антителата на жлезата.

Общи условия

Активация на акаунт