На море в Турция - тема 39

  • 129 811
  • 747
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Ние заминаваме на 3 септември за Сиде, хотел Pegasos World, с чартър Стокхолм - Анталия. Чудя се дали да обменим достатъчно крони в лири, там къде е най-изгодно да се обменя валута? Имаме кредитни карти, но когато съм в БГ на всяко теглене от банкомат ми начислява около 15 лв такса, предполагам, че в Турция ще се случи същото, така че мислим да използваме картите само в краен случай и да носим повече кеш  newsm78.

# 286
  • Мнения: 262

PURE,приятна почивка. Хотелите от веригата са страхотни, а плажа на Вашия Pegassos  е убийствено добър.Винаги ми остават очите в него. На добър час.   bouquet

# 287
  • Мнения: 3 048
Ние заминаваме на 3 септември за Сиде, хотел Pegasos World, с чартър Стокхолм - Анталия. Чудя се дали да обменим достатъчно крони в лири, там къде е най-изгодно да се обменя валута? Имаме кредитни карти, но когато съм в БГ на всяко теглене от банкомат ми начислява около 15 лв такса, предполагам, че в Турция ще се случи същото, така че мислим да използваме картите само в краен случай и да носим повече кеш  newsm78.
Не е нужно да носите лири - или само малко, ако нещо ви трябва за вода, или билетчета за долмуш - всички цени по магазините са в евро или долари. Когато попитате продавача, колко лири е, ако цената е 10 евро - казва ви - 30 /поне така беше в края на юни/. Освен това, например в малък супермаркет - изобщо не ми искаха да плащам в лири - давах 10 лири за вода, която струва 2 лири - казваха - о, нямам дребни да ви върна, дай 1 евро /т.е. 3 лири/. Същото се случи и на едно рейсче - билет 2 лири - но, платихме по 1 евро. Не го коментирам от гледна точка на някакви похарчени пари - просто те никога не губят и са намерили как да си взимат евро или долари, а не лири. В долмушите също има цена на билетите в евро и долари, затова - просто си вземете кеш евро, горе-долу преценете за какво и колко ще са ви необходими.

# 288
  • Мнения: X
Благодаря за информацията, ще обменим лири и евро. Нещо интересно извън хотела какво може да се посети в района, освен Сиде? Искаме разходка с корабче, от хотела ли дават предложения или трябва сам да си търсиш?

liv1892, благодаря!  bouquet

# 289
  • Мнения: 136
Всяка седмица пътувам до Анталия и наистина трафика в Истанбул не е шега работа. Но вярвайте,че оттам е най-прекия път за Ривиерата. През Фетие и Каш /Ег. Турция / пътя значително се увеличава като времетраене. Разковничето е да се влезе в Истанбул или преди 18 ч или след 22 ч. Иначе пътя е прекрасен като качество на магистралите и се пътува бързо. Особено за хората със собствен транспорт,защото автобусите спират на всеки 3 часа примерно за почивки на туристите.
Окончателно е решено, че ще минаваме през Истанбул. И ще гледаме да влезем в мегаполиса най-късно в 17.00. Благодаря на всички за препоръките!

# 290
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Оф вече нямам търпение за петък. Grinning Чакам в сряда подробности за мястото и часа на тръгване.Кои бяха от 04.09 в Мармарис ,че нещо ви изтървах. Hug

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, имате ли наблюдение дали в хотелите след 15.09. има деца. Ние сме от 19.09 с малко дете и се притеснявам да не е приключила вече детската анимация (поради липса на деца) и да няма с кого да играе? newsm78

# 292
  • София
  • Мнения: 171
Момичета, имате ли наблюдение дали в хотелите след 15.09. има деца. Ние сме от 19.09 с малко дете и се притеснявам да не е приключила вече детската анимация (поради липса на деца) и да няма с кого да играе? newsm78


Не се притеснявай!Ние винаги ходим в началото на септември и винаги и навсякъде е било пълно с деца.Някой за 08.09 за Мармарис?

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета, имате ли наблюдение дали в хотелите след 15.09. има деца. Ние сме от 19.09 с малко дете и се притеснявам да не е приключила вече детската анимация (поради липса на деца) и да няма с кого да играе? newsm78


Не се притеснявай!Ние винаги ходим в началото на септември и винаги и навсякъде е било пълно с деца.Някой за 08.09 за Мармарис?
Досега сме ходили винаги след 20.09 и винаги е имало деца и съответно детска анимация и работещ детски клуб.

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Благодаря Ви момичета  Hug Да се надяваме, че ще се забавлява детето.

# 295
  • Мнения: 574
Здравейте ,
някой с мнение за Мармарис -хотел Green Nature Spa .Интересува ме относно чистота ,анимация ,храната как е ?Кьде да зареждаме ,цени на гориво ...
Благодаря предварително.

# 296
  • Мнения: 3 048
Здравейте ,
някой с мнение за Мармарис -хотел Green Nature Spa .Интересува ме относно чистота ,анимация ,храната как е ?Кьде да зареждаме ,цени на гориво ...
Благодаря предварително.
1-ва страница - има всичко написано. А някой може специално да ви изчисли разхода на гориво и да открие карта с всички бензиностанции, за да ви е по-удобно, да не се ровите в нета.

# 297
  • Мнения: 5 459
Здравейте ,
някой с мнение за Мармарис -хотел Green Nature Spa .Интересува ме относно чистота ,анимация ,храната как е ?Кьде да зареждаме ,цени на гориво ...
Благодаря предварително.
Перфектен във всяко едно отношение!

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 1 916
Оф вече нямам търпение за петък. Grinning Чакам в сряда подробности за мястото и часа на тръгване.Кои бяха от 04.09 в Мармарис ,че нещо ви изтървах. Hug
Ето ни и нас за  4.9 Мармарис Ориент 99 .Тръгваме от Пловдив ,но не са се обадили във колко часа .Може би днес или утре .
Хайдееее не остана !Стягайте багажа и пътя !

# 299
  • Мнения: 5 138
Оф вече нямам търпение за петък. Grinning Чакам в сряда подробности за мястото и часа на тръгване.Кои бяха от 04.09 в Мармарис ,че нещо ви изтървах. Hug
Ето ни и нас за  4.9 Мармарис Ориент 99 .Тръгваме от Пловдив ,но не са се обадили във колко часа .Може би днес или утре .
Хайдееее не остана !Стягайте багажа и пътя !
ще го стягам четвъртък вечер Simple Smile
не остана не остана ти да не забравиш да ми се идентифицираш в рейса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт