На море в Турция - тема 39

  • 129 954
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 530
Ние тръгваме в петък за Алания ,вече ми се обадиха,с Емералд сме  Simple Smile

# 376
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте, днес пристигнахме в Алания. Оказа се, че Ефталия Вилидж имат дублирани резервации и ни настаниха в Ефталия Аква, което е още по-добре. За сега всичко е на ниво, пързалките в фотела са страхотни. Утре евентуално ще отидем до Island.

# 377
  • Мнения: 7 605
Оказа се, че Ефталия Вилидж имат дублирани резервации

 Crazy Типично за Ефталия, всяка година същата история.... Но добре че е било за добро!   bouquet

# 378
  • Мнения: 18
И ние тръгваме в петък, за Мармарис newsm44. Има ли някой за Grand Pasa?

# 379
  • Мнения: 3 957
Емералд пращат смс в сряда или четвъртък. Ако до четвъртък нямате инфо, звъннете им.
А след 9 октомври дали ще работи аквапарка на Ефталиите?
Все още съм на чуденка дали да ходим от 9.10 в някой от хотелите там Thinking

# 380
  • Мнения: 4 500
Мила Х, до Ефталия Айлънд се стига чрез тунели от Марин, Аква, Вилидж и още един, ама го забравих. От всеки хотел излиза тунел, но те водят все да Айлънд. Нашия излиза в средата, следващия тунел е на Аквата. Далеч не е, не бих казала. Днес ходихме до Вилидж на разходка - е много е красиво там  Flutter
Ще питам за аквапарка от 2.10 и ще ти пиша  Hug

# 381
  • Мнения: 262

А след 9 октомври дали ще работи аквапарка на Ефталиите?
Все още съм на чуденка дали да ходим от 9.10 в някой от хотелите там Thinking
Да,хотелите на Eftalia приемат резервации до края на октомври. Съответно и аквапарковете и Island  ще работят. Така че смело резервирайте,ако искате там. Времето също е отлично в средата на октомври. Все пак това е Алания-най-южния район на 1300 км. от София. Simple Smile
Между другото тази верига е най-предпочитаната от българите насочили се към Анталийското крайбрежие. Прекрасно съчетание на съотношение-цена:качество. Очакваме и новият им хотел догодина....

# 382
  • Варна
  • Мнения: 3 971
Да пиша и тук възмущението си от ТА “Typс Клуб Елада” ООД, Седалище и адрес на управление: гр. София 1233 Адрес: ул. Странджа 97
 След като подписах договор за Дидим които пропадна поради моето забавяне и свършили места  ми предложиха друг хотел от веригата при СЪЩАТА цена .Обадих се в  офиса   с молба да ми сменят града.Друг брокер  обаче ме сюрпризира с цена с 30 % по висока.!!!.При моето недоумение и възражение тя мисли , мисли и ми отсече - последно 20  лв. отгоре ( абе пазарихме се като на  Капалъ чаршъ:) SadSad . Сори , ама си купих почивката от друга фирма точно на уговорената първоначално  цена и условия.Не че като спестих 40 лв. забогатях , ама тъпотията и наглоста на тази брокерка ме ядоса много и мисля съвсем обяснимо.Съвсем обяснимо е и , че описах случката в черните списъци на мамите , магеланци и където се сетя. . Не знам дали поради конкуренция между брокерите  си кроят шапка нарочно или поради обикновена алчност  , но беше много грозно и никога няма да бъда техен клиент .

# 383
  • Мнения: 1 563
Здравейте, и нашето пътуване наближи и имам два чисто практични въпроса:

В автобусите, по принцип, много ли е хладно, т.е. да знам дали да се обличаме повече. То, не че няма да се наложи с тези температури в БГ, ама... Rolling Eyes
И второ, в хотелите има ли на разположение ютии? (Неприятно изненадана съм от отсъствието им в много български хотели и затова питам, а не сме пътували до Турция досега.)

Иначе, приятно изкарване и слънчеви почивки на всички!  grinning039

Скрит текст:
Да пиша и тук възмущението си от ТА “Typс Клуб Елада” ООД, Седалище и адрес на управление: гр. София 1233 Адрес: ул. Странджа 97
 След като подписах договор за Дидим които пропадна поради моето забавяне и свършили места  ми предложиха друг хотел от веригата при СЪЩАТА цена .Обадих се в  офиса   с молба да ми сменят града.Друг брокер  обаче ме сюрпризира с цена с 30 % по висока.!!!.При моето недоумение и възражение тя мисли , мисли и ми отсече - последно 20  лв. отгоре ( абе пазарихме се като на  Капалъ чаршъ:) SadSad . Сори , ама си купих почивката от друга фирма точно на уговорената първоначално  цена и условия.Не че като спестих 40 лв. забогатях , ама тъпотията и наглоста на тази брокерка ме ядоса много и мисля съвсем обяснимо.Съвсем обяснимо е и , че описах случката в черните списъци на мамите , магеланци и където се сетя. . Не знам дали поради конкуренция между брокерите  си кроят шапка нарочно или поради обикновена алчност  , но беше много грозно и никога няма да бъда техен клиент .



По този въпрос си мисля, че след като първата ви резервация е пропаднала по ваша вина, то възможно е т.нар. увеличение да представлява всъщност неустойка по договора. В тази връзка, прегледайте договора и общите условия и ще разберете дали е така.

# 384
  • Мнения: 18
Здравейте, понеже за първи път ще ходя в Турция и не знам каква е практиката, може ли някой да ми каже по колко лири се дават като бакшиш на пиколото в хотела?

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
За пътуването задължително си нося възглавница за път и тънко поларено одеяло. Като си легна на възглавницата и се завия до ушите и съм пропала целия път  Laughing Иначе съм чувала, че понякога е студено в автобусите, особено ако стоиш около шофьора и той е решил да отвори прозореца.
За бакшиш на пиколото гледам да отделя не по - малко от 5 лири. На камериерката оставям всяка сутрин по няколко лири /въпреки, че последния път камериерката не заслужаваше да й оставя нищо/.

# 386
  • Русе
  • Мнения: 166
Привет и от мен в неделя се завърнахме от Green Nature Resort&spa Marmaris,няма какво да коментирам.Хотела си е на ниво откъм-чистота,храна,обслужване.Всичко е описано подробно на 1"ва стр. да не се повтарям.Градът си заслужава да се види всяка вечер по крайбрежната улица ходехме до центъра на разходки.Прекарахме една чудесна почивка.За догодина сме се насочили пак към Анталия,хотела още не сме решили.Приятна и топла почивка на всички който им предстои..

# 387
  • Мнения: 5 316
Аз да попитам къде намирате оферти за стая с 2 възрастни и две деца? Повечето оферти, на които попадам са са все за 1 дете  newsm78

# 388
  • Мнения: 6 031
...
И второ, в хотелите има ли на разположение ютии? (Неприятно изненадана съм от отсъствието им в много български хотели и затова питам, а не сме пътували до Турция досега.)
...
Много малко са хотелите(по принцип, а на само в Турция), в които може да се ползва ютия...
Включително и в последния посетен от нас хотел в Анталия беше забранено използването на ютии в стаите.

# 389
  • Мнения: 846
Аз да попитам къде намирате оферти за стая с 2 възрастни и две деца? Повечето оферти, на които попадам са са все за 1 дете  newsm78
Когато гледате офертите търсете фамилна стая. Тя в повечето случай представлява две отделни помещения - едното със спалня, другото с две отделни легла, съответно два ТВ,  два климатика, една баня с WC, един балкон и един мини бар. Много са удобни, като в различните хотели са решени по различен начин-на едно ниво /Делфин Платинум в Алания/или пък на две нива с вътрешна стълба /Тюран Принс в Сиде/

Общи условия

Активация на акаунт