Спалното бельо

  • 66 586
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 868
На мен също не ми е омръзнало бялото спално бельо, но за разнообразие купувам и цветни. След 30 години брачен живот още имам от чеиза бели спални комплекти /неизползвани/, а имам и които са в употреба. Явно едно време качеството на платовете е било много добро.  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 452
Така е, качеството на масово продаваното спално бельо е под всякаква критика и няма нищо общо с едновремешното. Сега продават някакви тънки и рехави материи, като производителите маскират всичко с атрактивна шарка. По-напред писах в темата, че плътен памук тук не намирам, а пазарувам в английски сайтове, но наскоро трябваше да купя за подарък един пъстър и весел комплект за детенце (родителите го бяха харесали). Ами плата имах чувството, че се държи само на боята от щампата! Едно по-рязко движение и сритване с крачетата и сигурно ще се сцепи! Но за детенце предполагам става.

А иначе това за ниското качество в днешно време, мисля че вече важи за всякакви стоки, понякога и скъпоструващи за съжаление.

# 47
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 868
Да не говорим пък какъв става цвета на водата, докато пера нов цветен спален комплект. И после естествено цветовете избледняват много бързо. Аз скоро не съм купувала, а си карам със старите, че има още за използване, но един комплект като купих /уж крепон/ малеее, че то след изпирането освен че пусна червена боя /от розите/ ами и се сви и не става за спалнята. А спазвах указанията за пране. Като се сетя крепона какъв беше едно време, да не кажа вечен, толкова здрав и хубав плат.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 882
И аз не мога да намеря в БГ хубави чисто бели чаршафи.
А имам един червен комплект на рози - с какво ли не го прах, оцет слагах, стената ми оцвети!
Сега вече не пуска де.

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Их, не ме отчайвайте така.
Аз също карам на стари, но здрави чаршафи. Даже скоро свекърва ми изрови някакъв топ и ми уши от него два комплекта за спалнята. Няма мърдане. Бял, да ти е кеф да легнеш. Имам и някакви цветни, но са взимани от втора употреба и те също не са мръднали - пликове.
Но сега размерите ще са други и няма да мога да ползвам, поне долните. Трябва да снаждам, но не искам. искам нови. Ще обиколя и магазините и складовете тук с надежда, но малка, да видя нещо, което да пипна и да преценя, ако ли не, ще поръчвам и каквото стане.

# 50
  • Мнения: 3 181
Лиляна, използвала си чаршафи втора употреба?

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, използвала си чаршафи втора употреба?
Да, още ползвам. Нямам предразсъдъци. Чисти, с непроменени щампи, високо качество. След подходящо изпиране няма нищо, което да ме притеснява. И съм убедена, че трудно бих намерила за под сто лева такава материя и такава издържливост на цветовете след n-пранета на 60 градуса.

# 52
  • Мнения: 3 181
Ти ме разби

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво има за разбиване. Може би, когато ходиш на хотел, си носиш и чаршафи?

# 54
  • Мнения: 3 181
Какво има за разбиване. Може би, когато ходиш на хотел, си носиш и чаршафи?
Различно е

# 55
  • Варна
  • Мнения: 686
Аз също съм купувала от втората употреба чаршафи, абсолютно нищо им няма, на децата пък всичките им чаршафи са от детски завеси, пак от втората. Нали не си представяте, че купуваме зацапани, избелели и прочие комплекти, аз голяма част от моите съм взимала даже с опаковките.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво има за разбиване. Може би, когато ходиш на хотел, си носиш и чаршафи?
Различно е
Ами ОК, щом за теб е различно. Аз търся добро качество и издържливост, но и си ценя парите, които вадя сама.

# 57
  • Мнения: 1 121
И на мен най-красивите ми (обичам цветни ) и здрави чаршафи са от втората.  Peace

# 58
  • Мнения: 3 181
Какво има за разбиване. Може би, когато ходиш на хотел, си носиш и чаршафи?
Различно е
Ами ОК, щом за теб е различно. Аз търся добро качество и издържливост, но и си ценя парите, които вадя сама.
Аз пък ценя себе си и енергията си Mr. Greenне купувам втора употреба, а чаршафи.......това е лудост, но да не влизам в обяснителен режим

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Аз пък ценя себе си и енергията си Mr. Green
Как точно? Като не работиш?

Общи условия

Активация на акаунт