За обгарянето на раничката на матката на шийката

  • 4 096
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Мисля, че влиза в пакета на ЗК. Отиди на лекар и си поискай изследването. След раждане е задължително , как не ти го е направила. Shocked За всичко явно трябва сами да се информираме и търсим правата. #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 1 444
задължително се прави цитонамазка преди горенето *третирането с каквото и да било* и след това отново се прави. Много е важно, защото ако има ракови клетки не се пристъпва към горене в никакъв случай.Това зная от няколкото гинеколози, с които направих консултация преди да изгоря моята раничка.....но вижте жената, професионалист какво каза, пишете и по-добре, въпреки че тя не е баба Ванга и е несериозно да лекува от форума.За такива неща се ходи на лекар задължително, прекалено сериозни са, а раничките не са никак безобидни.... Naughty

# 17
  • Мнения: 504
А самото изгаряне болезнено ли е?

# 18
  • Мнения: 218
Задължително е лечението, не горенето. Peace

# 19
  • Мнения: 1 153
Светле писах ти на лични незнам дали си ми получила съобщението.

# 20
  • Мнения: 262
самото изгаряне ( с това лекарство от 26 лева с лазер и ток незнам как е) не боли то е за 1-2 минути и усещането е като парене и щипене не е точно болка просто е неприятно щипене едно такова

# 21
В повечето случаи се оправя с лекарство - безболезнено и безвредно. При горенето някои лекари препоръчват 1 година изчакване преди забременяване. Аз съм много доволна от лечението при д-р Жана Колева - завежда родилното в "Тина Киркова". Просто ме намаза с лекарство, а много ме бяха наплашили... Успех и не се притеснявайте.

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Здравейте момичета! Аз имах раничка доста дълго време, която не обгарях заради страх или опасения, че ще имам проблеми при раждането. Накрая отидох при гинеколог , който ме гледа с микроскоп /или как там се казва/ и ми откри петна. Взе ми биопсия , но слава Богу, се оказа левкоплакия. Нямаше начин вече да не ми я обгарят, въпреки, че още не съм раждала. Първия път, когато обгаряха петната, много ме боля, но втория път - по-малко. За това мисля, че не трябва да се чака много дълго.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз те съветвам за гинекологични неща да слушаш гинеколога си, а не личната лекарка! Ако пък му нямаш доверие просто го смени! Пълна глупост е, че не се обгаря преди раждане. Това не пречи нито преди нито по време на раждането.
На мен ми е горена и преди и след раждане. Има много теми тук в здравния форум! Писала съм много по тях!
За мен страха от рак на маточната шийка далеч надхвърля всякакви неоснователни опасения! Оправи си сега проблемите, за да си спокойна когато решиш да забременееш!!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Сега прочетох, че имаш зацапване след секс.... отивай и я отравяй раничката!!! Аз няма разкъсвания на шийката въпреки, че родих дете 3,900 кг.

# 25
  • Мнения: 45
Здравей If, На мен ми гориха раничка точно преди един месец, а не съм раждала. Но лекарите в МАЙЧИН ДОМ бяха категорични, че раничката е голяма и непременно трябва да се гори. Преди лазерната терапия задължително трябва да минеш на колпоскоп, дори и резултатите от цитонамазката да са добри, и кръвна картина. Доколкото знам лазерът е най-щадящ към тъканите и възможността за евентуално разкъсване при раждане са минимални след това. Моят съвет е да си лекуваш проблема сега, а не да чакаш, защото чакането крие риск. Само за информация преди 6 месеца предишната ми гинеколожка твърдеше, че раничката е пренебрежимо малка и няма нужда от никакво лечение - т.е. за половин година малкият проблем стана голям.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
Аз те съветвам за гинекологични неща да слушаш гинеколога си, а не личната лекарка! Ако пък му нямаш доверие просто го смени! Пълна глупост е, че не се обгаря преди раждане. Това не пречи нито преди нито по време на раждането.

Точно така е! За пръв път чувам, че не се гори преди раждане #Crazy Извършва се манипулацията, след 3 м. се прави контролен преглед и това е. Прекалено дългото отглагане може да доведе до пробем

Относно разкъсванията на шийката на матката едни имат, други нямат - независимо имат ли горена раничка или не.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 444
Както писах вече задължително се третира дали с горене, лазер или друго, но на всяка цена се махат раничките, без значение раждала или не жена. Страшно много изродили се в ракови клетки има ранички и затова на световно ниво е взето решение да се махат. Всеки гинеколог има различен подход, аз лично я горих по старите методи и много ме боля, за кратко, но направо ми прилоша и то една странна тъпа и дълбока болка, но пред опасността от рак пак бих се подложила на горене. С лазер зная, че не боли, но е по-продължително, не е вярно че става от веднъж, ако така ви кажат е заблуда, дори и да е възможно принципно, то не е плезно, това го зная от професор, който ги гори с лазер в продължение на месец сеанси малко по малко......
Пишете на лични на тази лекарка, която предложи помощта си, тя поне съвет може да ви даде професионлен, но не се изоствяйте момичета, много е опасно-махайте раничките..  bouquet

# 28
  • Мнения: 11 314
При нас предпочитат лечението наместо горенето.
Като профилактика предписват вагинално таблетки с вит. С.
В момента провеждам такъв 3месечен курс, тъй като при мен изменението на клетките е предизвикано от лошо сложена спирала, а освен това откриха и Папиломавирус.
Питайте гинеколозите си за такава профилактика вместо да се подлагате на мъчителни обгаряния.

# 29
  • Мнения: 1 153
Мисля да отида на прегледа при друг гинеколог и да чуя и неговото мнение,защото съм абсолютно шашната и не знам какво да правя,даже си мисля ако се наложи някакво обгаряне или по сериозно лечение да се насочка към Плевен или София,тук в Търново вече се чувствам несигурна и ме е страх Cry

Общи условия

Активация на акаунт