НВ-ВМХ, част 92 - за здравословното хранене

  • 51 983
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 347
Малко са ти килограмите. Peace В момента по ИТМ си точно на долната граница, но явно трябва да са повече.

# 406
  • Мнения: 1 849
А изследвала ли си се за инсулинова резистентност?

# 407
  • Мнения: 6 347
А кога (на какви килограми) ти е спрял цикълът? Ако е спрял на 44, причината е точно тази - поднормено тегло. И пак казвам - трябва да качиш още няколко килограма, да спреш тренировките (без значение, че ти смяташ, че не се натоварваш) и да се съсредоточиш върху здравето си. Това, че имаш "мазнини за чистене" по корема, не означава нищо. Едва ли има жена, която да няма нещо "за чистене", освен ако не е професионална спортистка.

# 408
  • Мнения: 1 849
И на мен ми се струват малко килограми, мазнини, калории и много тренировки.

# 409
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз също мисля, че проблемът е бил ниското тегло/ мазнини, ограниченото хранене, в съчетание с тренировки. Щом лекарката се е насочила към тази диагноза, явно е изключила други по-често срещани причини.
Все пак, добре е, че цикълът не е спрял напълно, а само е станал нередовен.

# 410
  • Мнения: 20 245
Не съвсем по темата, но е интересно:

Как изглежда училищният обяд по света?
http://www.peika.bg/statia/Kak_izglezhda_uchilishtniyat_obyad_po … _l.a_i.96757.html

Как искам френският обяд.... Sunglasses

# 411
  • Мнения: 6 347
Браво на французите.

# 412
  • Мнения: 170
Sad де и нашите училища да бяха такива (вместо автоматите за вафли и боклуци)

ред
Днес ми излязоха щитовидните тестове Simple Smile - аз се блещя като индианец - ще съм много благодарна ако някои от знаещите си каже мнението (разбира се прегледа при доки не отпада)

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 17:18 от mamaNinka

# 413
  • Мнения: 1 849
Нинке, за мен имаш хипофункция. Обаче колко въглехидрати ядеш дневно?

# 414
  • Мнения: 170
между 20 макс 80 гр.  През повечето дни е около 40 гр.

# 415
  • Мнения: 6 347
Т3 и Т4 са по-ниски, отколкото е оптимално, а ТСХ е по-висок, т.е. имаш хипофункция, но не Хашимото.

# 416
  • Мнения: 20 245
а ТСХ е по-висок, т.е. имаш хипофункция, но не Хашимото.
И аз така мисля, след като и тат и мат са в норма.

# 417
  • Мнения: 170
Благодаря Ви момичета
не звучи добре (ще видим и доки какво ще каже след няколко дни).
с риск да ръся глупости възможно ли е това да е някакво временно състояние? или се отключило следствие на по-стресово събитие. Гледам, че се изписват хормони и нещата се пооправят..

# 418
  • SA
  • Мнения: 3 196
Нинка, възможно е да имаш йоден или селенов дефицит.

# 419
  • Мнения: 6 347
По принцип щитовидната май се влияе от всичко, така че сигурно е възможно да е от стрес. Не знам как се доказва дефицит на йод или селен. Май този тест с намазването с йод не бил много сигурен - така четох. А за селена съвсем не знам. Но йодния дефицит май е доста масово явление. За селеновия не знам как стоят нещата. Embarassed Обаче може да се пробва с прием на йод и селен (плюс магнезий) - мисля, че не би навредило, когато се приемат заедно.

Още нещо: ТСХ варира много и не е надежден показател. По-надеждни са Т3 и Т4, като от тях е най-добре Т3 да е към горната граница, а Т4 - по средата между границите. Това се смята за оптимално. Хормонът, който отразява реалното състояние, е Т3.

Общи условия

Активация на акаунт