Болят ли ви гърдите, когато бебко суче?

  • 2 261
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Както писах в съседна тема, аз изпитах такава силна болка, каквато никога дотогава, когато бебко засмука за пръв път........родих супер бързо и лесно и почти не ме е боляло, но от кърменето по- болезнено нещо не бях преживявала......не съжалявам, че кърмя, твърдо бях решила да го направя.......трябва да ви кажа, че все още ме боли, но вече посвикнах с болката........има ли и други като мен ?

Ето това ме провокира да пусна темата:

Боцкане на малки бодлички.........а когато всмукна за пръв път изпитах такава зверска болка, че раждането нищо не беше....разревах се от яд, че никой не ме беше предупредил за това, дори във форума
Това явно е индивидуален фактор ,но и аз не съм чела тук във форума за такъв случай.Може би не е ставало въпрос...  newsm78
Аз не изпитах болка при първото всмукване ,само учудване от смукателната сила на бебче на 6 часа!
 (ТурбоМила инжекцион  Mr. Green )

# 1
  • Мнения: 2 959
И при мен в началото беше ужасно трудно, свързано с много болка и твърдо решение да кърмя на всяка цена. Това продължи първите два месеца и след това изглежда свикнах ли, какво ли но вече кърменето е по- скоро удоволствие, отколкото болка. Е понякога боли, особено ако суче прекалено дълго от едната страна, но е рядко да усещам чак парещата болка от началото.

# 2
  • Мнения: 74
i men me boliat strashno kogato bebo suche i oshte ot nachaloto beshe taka,mislia che toi ne zasmukwa prawilno sega cedia mliakoto i mu go dawam s pompichkata ne me boli izobshto moia bebok e na 3 meseca weche

# 3
  • Мнения: 340
Моят суче правилно обаче още си ме боли.  Разбира се, не толкова колкото в началото, но си боли.  Ама отдавна съм свикнала.  Да ти кажа такава болка може да се получава ако езика на бебо е по-късичък.  На мен в болницата ми казаха, че бебо е с много къс език и няма даже да се научи да суче.  Е, научи се, но аз с това си обяснявам защо до ден днешен си ме боли по малко.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да ти кажа такава болка може да се получава ако езика на бебо е по-късичък.  На мен в болницата ми казаха, че бебо е с много къс език и няма даже да се научи да суче.  Е, научи се, но аз с това си обяснявам защо до ден днешен си ме боли по малко.

Не е от това, моето дете има доста дълъг език

# 5
  • Мнения: 340
Хмм, да не си била groupie на Kiss?   Joy

Не знам от какво ще да е тогава...  Hug

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хмм, да не си била groupie на Kiss?   Joy

Не знам от какво ще да е тогава...  Hug

Това ме подсети за филма" Почти известни"

Явно сме само ние 4-те в целия форум.........мисля си обаче, че  и затова трябва да се подготвят майките, решили да кърмят.....че може и да е по- болезнено отколкото очакват......но явно рядко се среща де.......чаках, чаках за отговори, но темата много бързо потъна  Grinning......Мерси

# 7
  • Мнения: 4 073
Мен също ужасно ме болеше в началото. Стисках зъби, докато тя сучеше, кърмех я права и се разхождах из стаята, за да притъпя болезненото усещане. Само че при мен отшумя с времето. И сега има по-болезнени периоди, обикновено след редовните ми проблеми със запушени канали, но тогава по-скоро са травмирани гърдите.... Понякога тези периоди са без видима причина.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 446
И мен ме боляха в началото гърдите. Първите дни на кърменето изпитвах страшни болки като засмукваха - все едно с хиляди игли ме пробождат отвътре към зърното. Стисках зъби и търпях. Освен това имах и страхотни рагади, които минаха за около 3 седмици.
Мен също много ме беше яд, че никой не ме беше предупредил, че толкова боли да кърмиш, а явно това е рядко явление newsm78 С времето болките намаляваха като продължителност. В началото ме болеше близо 5 минути като времетраене, постепенно с времето намаляваше и може би към края на втория месец вече не ме болеше при сучене.
Аз лично това си го обяснявах с това, че каналите може би са ми били тесни и "неразработени" Embarassed

# 9
  • Мнения: 670
Болеше.. и как само.. Ния суче, аз над нея рева, сълзите ми капят отгоре й.. Когато идваше време за кърмене ме обземаше страх. Два месеца направо ми разказа играта. При мен проблема беше, че нямах добре оформени зърна и Ния с течение на времето ги оформи. Това ми костваше страшна болка и много търпение. След като мина и втория месец, болката постепенно намаля и остана в миналото. Сега кърменето е страхотно удоволствие, несравнимо с никое друго усещане...

# 10
  • Мнения: 3 423
и мен ме боли, при това зверски,иде ми да вия, като почне ,но искам да си го кърмя и търпя с надежда,че някога ще свикна.а иначе съвсем правилно си се кърмим -освен ,че в болницата ни помагаха,взех акушерка в къщи,пред която също кърмих и тя също каза ,че правилно се кърмим newsm78

# 11
  • Мнения: 2 959
А пробвала ли си да кърмиш легнала? При мен в началото болеше и аз смених позата, вече се кърмим само легнали. Може би е само внушение, но прим помогна. Hug

# 12
  • Мнения: 3 760
И при мен в началото беше ужасно трудно, свързано с много болка и твърдо решение да кърмя на всяка цена. Това продължи първите два месеца и след това изглежда свикнах ли, какво ли но вече кърменето е по- скоро удоволствие, отколкото болка. Е понякога боли, особено ако суче прекалено дълго от едната страна, но е рядко да усещам чак парещата болка от началото.
И при мен е горе-долу така. В началото /първия месец/ се е случвало да викам от болка /добре, че на дребната не и пукаше/ и направо ми се насълзяваха очите. Сега ме боли само ако е захапала неправилно или суче по-дълго, но болката далеч не е като тогава. Тогава беше ужасна. Но имах и рагади, и млечница + неправилно сукане от беба.
Сикретгардън, браво на теб!!!

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Сикретгардън, браво на теб!!!

Аз си мислех, че при всички е така, а аз само се лигавя...........за другия път ще знам де, но пак ще кърмя, Живот и здраве

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Сега вече не, отдавна не.То всъщност и в началото гърдите не ме боляха особено.Но пък какви контракции на матката имах CrazyНе е истина просто...Действително раждането беше нищо в сравнение с това LaughingАз понеже родих с епидурал и нищо не разбрах от цялата работа с контракциите, но когато Ники засука за първи път такава контракция ме сви, че направо ми отвя главата smile3514И така беше поне 3-4 дни.Питах за епидурал за кърмене, ама ми рекоха, че няма hahaha

# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Успокояващо е да разбереш, че не си единствената,но все пак това не намалява болката. Ох, дано да имам вашето търпение и инат baby_neutral, че да продължа да кърмя? Ние още сме на 10 дена и като си помисля, че поне още месец ще е така... Sick

Мен обаче ме боли и когато се цедя с помпата след това. Даже много повече, отколкото бебка като сучи. Изкушавам се да спра с тази процедура, но пък ме е страх да не намалее кърмата ми.

Апропо, някой да е чувал за капки за отпушване на каналите- впръсквали се 5 минути преди кърмене и нямало никакви проблеми?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не са капки, а спрей с окситоцин - т.е. хормонално лекарство, което предизвиква рефлекса на потичане (много неправилно схващане е, че разширявало каналите - няма такова нещо) и няма да има някакъв ефект върху болките ти - съжалявам, че трябва да те разочаровам Sad
С каква помпа цедиш - според описанието, което даваш и щом те боли особено много при цедене, вероятно проблема е в помпата и е разранила сериозно вътрешната тъкан на гърдите. Няма абсолютно никаква причина да цедиш след всяко кърмене - кърмата ти няма да намалее, ако кърмиш бебето на поискване, т.е. винаги когато дава признаци на глад, независимо преди колко време е било последното хранене. Повечето момичета тук никога не сме цедили, пък кърмим... с години Laughing Зарежи цеденето, кърми си бебето, без да го чакаш да прегладнее, за да не се нахвърля лакомо да дърпа гърдите и вероятно само за дни ще усетиш облекчение Hug

# 17
какво разправяш!това е някакъв кошмар! раждането не че беше леко обаче там 1-2 дена и се свърши,а тоя кошмар продължава вече втори месец. защо никой не ме предупреди не знам! аз минах през пълната програма-разранени зърна,препълнени гърди,запушени канали и вече съм половин доктор.измазах 2 туби с Гарместан и след малко отивам да си купя трета.значи в момента е на дневен ред ужасна рагада на лявата гърда(след като се изредиха по няколко пъти всяка гърда в момента дясната е добре).та,когато се кърмим отдясно има силна болка (в сравнение с болката при лявата гърда обаче е песен),която за щастие след 2-3 минути отминава.чета Спок и той пише,че тази болка трябвало да премине след първия месец, но тя още е факт.а когато почнем отляво надавам такива писъци и изревавам толкова сълзи, колкото в живота си досега не съм плакала.като и дойде ред и ми се реве още преди да почнем.опитах всичко-мажа се,позата смених,ходя гола из къщи по цял ден,за да не ми се дразнят зърната от сутиена,купих и многократни и еднократни подплънки(те са по-нежни) и цедка за чай слагах в сутиена и какво ли още не. не се цедя,защото опитах преди няколко дни-то едвам тече.с много мъка за 1 час,капка по капка изцедих 90 мл (имам мляко,обаче просто не става).а помпата ми е хубава-от тия от 80 лв.сега ще си взема накрайници за гърди дано да стане нещо.просто не знам вече какво да направя.

# 18
  • Мнения: 577
а аз пък нямах никакви проблеми със закърмянето,но може би защото си тренирах гърдите няколко месеца преди да родя.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
а аз пък нямах никакви проблеми със закърмянето,но може би защото си тренирах гърдите няколко месеца преди да родя.

Е как си ги " тренира " така?  Ако става въпрос за разтриването на зърната и аз съм го правила, още от началото на бременността, въпреки, че на места пише, че е противопоказно.....

# 20
  • Мнения: 3 591
Но пък какви контракции на матката имах Crazy............Питах за епидурал за кърмене, ама ми рекоха, че няма hahaha

Toва все едно аз съм го писала Mr. Green Чеи във форума ревах.... ама при мен тея следродилни контракции чак с последното раждане ги имах. Иначе не ме е боляло никога при кърмене нищо. Вече и рефлекса на потичане не го усещам newsm78

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Бабешка рецепта за оправяне на гърдите след раждане. Прави се компрес марля тиквичка марля без да се покрива зърното. Седи 1-2 часа и после пак до пълно отпускане. Иначе доста си боли. Успех.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
С каква помпа цедиш - според описанието, което даваш и щом те боли особено много при цедене, вероятно проблема е в помпата и е разранила сериозно вътрешната тъкан на гърдите.  Зарежи цеденето, кърми си бебето, без да го чакаш да прегладнее, за да не се нахвърля лакомо да дърпа гърдите и вероятно само за дни ще усетиш облекчение Hug

Помпата е на Авент от 80 лв- не знам дали е хубава, но спрях да се цедя, след като прочетох тук, че цеденето не е гаранция за достатъчно мляко и започнах да давам всеки път щом заплаче. Наистина почувствах облекчение веднага. В интерес на истината днес болката в едната гърда се появи отново, но доста по- слаба и краткотрайна, така че изобщо не го броя. Мисля си, че е заради намалялата ми кърма (понеже гърдите ми са меки, а и бебка се буди на около час и половина и търси да яде), но продължавам да я слагам редовно и да се надяваме, че кризата ще отмине.

# 23
  • Мнения: 739
болеше в началото. Принудих се да използвам силиконови зърна. След седмица започнах да ги махам към края, като се утоли големия глад. След 10 дни вече не ги ползвах. Но си ги пазя за момента със зъбите  Twisted Evil /дано се появят по-късно  Praynig/

# 24
  • Мнения: 292
Не съм изпитвала болки при кърмене - никога, дори ми беше много приятно - чисто психологически. Дори и когато сина ми имаше зъбки - нищо не се промени - сигурно е бил добро дете Simple Smile, знам ли?! Единствено рябва да му хванеш цаката - да си в удобна поза ....

# 25
  • Мнения: 4 242
... започнах да давам всеки път щом заплаче...
Плача е последната фаза на глад при бебетата! Не чакай бебето ти да се разплаче, (защото го прави от болка в корема вече) и да се моли за храната си! Признаците за глад са много, наблюдавай детето- въртене на главичката търсейки гърдата, сучене във въздуха или на ръчичка, дреха, завивка, нервност или безпокойство... След кратко ще се научиш да разпознаваш езика на бебето си и много бързо ще различаваш знаците за различните нужди.

# 26
  • Мнения: 77
Боля зверски, като почнахме и така при всяко засмукване изтръпвах. След първите няколко дена се чудех дали ще имам сили да продължа, но си купих силиконови зърна и това помогна. Не ми се претриваше кожата и така зарастнаха по-лесно.
Сега вече не усещам нищо. Ще видим дали като покарат зъбите няма да рева пак #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт