Прогноза за времето

  • 4 380
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Доверявам се на прогнозите на Национален институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН. Имат два сайта - meteo.bg е общият на Института, а weather.bg - конкретно за прогнозите. Имат и телефони за контакт, на които едни любезни жени дават допълнителна информация.

Чужди сайтове за местно време не следя, защото сериозните ползват именно информацията от НИМХ, а несериозните преписват от местни несериозни източници.

# 16
  • Мнения: 25 662
Имат два сайта - meteo.bg е общият на Института, а weather.bg - конкретно за прогнозите. Имат и телефони за контакт, на които едни любезни жени дават допълнителна информация.


Благодаря, BirdsFlu, ама ми е много постна информацията там. Даже на прогнозните карти нашият град не е даден. Ако искам да разбера какво ще е времето утре, какво - да смятам средно аритметично на Пловдив и Ямбол ли? Или да звъня на каките по телефона? Confused

# 17
  • Мнения: 4 841
Ако за Стара Загора става въпрос, ето:

http://weather.bg/0index.php?koiFail=cities1&lng=0&ci=St … D0%BE%D1%80%D0%B0

# 18
  • Мнения: 25 662
А, благодаря! Имаш едно черпене от мен.  Grinning

Скрит текст:
Ако имаш познати там, вземи им пошушни, че могат да направят и едно приложение за смартфони, дори да е платено. Така де, 21 век сме, все пак...  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 841
А, благодаря! Имаш едно черпене от мен.  Grinning

Скрит текст:
Ако имаш познати там, вземи им пошушни, че могат да направят и едно приложение за смартфони, дори да е платено. Така де, 21 век сме, все пак...  Laughing

Нямам познати. Но за сметка на това съм малко маниак на тема официални източници. И "институционално ръчкане"  Laughing Щом нещо/някой се субсидира от държавата (разбирай от моите данъци), чувствам се морално задължена да звъня, изисквам, съветвям, настоявам, подавам сигнали и т.н.  Twisted Evil Та с тез хора съм си говорила точно по въпроса за разминаванията, и наистина много любезно ми обясниха доста неща. Целият механизъм е сбъркан. Но поне добре че още има кой да работи на такива места, апропо - на 24 часови дежурства  Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Отдавна съм престанала да вярвам на "синоптици".Особено с вид на кифли......     Mr. Green
Сериозно, някак не ми се вярва, че в 21 век, при всичката нАучна мислА, нАучни достижения и измишльотини, при все техниката сътворена и въдворена за ползване, е толкова трудно да се "предскаже" времето поне за 24 часа напред.
Все пак не искам да знам какво ще е времето на 31.09., например, искам да знам как ще е днес-утре...
Та, сутрин към 8.30-9.00 излизам на терасата, източна е, и ако много напича, ясно е какво ще е времето.    Laughing

Иначе, и аз съм се възмущавала много, че хич не ме грее каква ще е температурата на 10 км от Пловдив, на сянка и над трева, а ми се ще да знам колко ще е в централна градска част, ама кВо от това?!    Laughing

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Достоверни данни на  твърде малко места можеш да намериш.
Повечето са някакви средни стъкмистики,които приложенията
копират едно от друго. Посочения сайт е що-годе читав.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 550
И аз чакам в Стара Загора жълтия код с дъжд и разхлаждане , ама доста ще почакам. Изгоряхме това лято , а синоптичните сайтове ни убеждават ,че всеки ден вали при нас  !!

# 23
  • София
  • Мнения: 4 548
Синоптиците имат един много готин лаф: "на отделни места ще превалява". Та ако ваше село е отделно мЕсто, значи чакате да ви удави, ако не е - печете кълки. Grinning Grinning

  Ще ги дочакаш, колкото ние в София ги дочакахме оня ден и вчера.
Една съседка се прибра откъм дефилето в понеделник сутринта и каза, че оня край на града ги е удавило. Явно и кварталите могат да са "отделно мЕсто" Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 289
Аз гледам колко е градуса и какво ще е времето само на телефона ми. Засега не е имало разминавания в колко часа точно ще превали и т.н. По ТВ постоянно дават занижени температури, а аз изгарям всеки ден от този мор.

# 25
  • Мнения: 46 535
Доверявам се на прогнозите на Национален институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН. Имат два сайта - meteo.bg е общият на Института, а weather.bg - конкретно за прогнозите. Имат и телефони за контакт, на които едни любезни жени дават допълнителна информация. 

За днес не познаха, ще видим утре  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 18 514
Как оня ден не сме дочакали бурята в София. Рано сутринта в понеделник се изваля егати чудото. Съобщиха за 125 леки и 3 тежки катастрофи заради дъжда.

Аз претенции имам само към често сменящата се прогноза. Миналата събота прогнозата за Вихрен беше да вали кратък и слаб дъжд следобяд. Заваля часове по-рано, валя ни градушка + доста силен дъжд поне 3 часа (по време на цялото слизане оттам). Знаех, че времето в планините е капризно, ама чак от днес за днес да не познаят, не вярвах.

# 27
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
аз позлвам този сайт
http://www.yr.no/
Приблизително познават Simple Smile

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Има един много показателен случай от "онова" време:
Бай Тошо свикал главните синоптици да се отчетат за изминалата година.
- Другарю Държавен глава, имаме 40% успех през изминалата година в познаване на синоптичната прогноза!
Тодор Живков:
- Лъжете бе другари, лъжете...

-----
Тук, софия, Младост, тмън заваля....Синоптика го дава слънчице с 3% възможност за дъжд  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 39 783
Ползвам синоптик и гисметео.
Ама лъжат гадовете. 22 гр. друг път. Имиргам от студ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт