Песен за огън и лед 21 There is a tool for every task, and a task for every tool

  • 50 434
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Тв Тивин ли само искаше да ожени Церсей за Бейлон, или и книжния? Страшна комедия щеше да бъде. Joy

И книжния.. Laughing
Ех, как ми се щеше да видя Церсей на Железните острови...

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Не е късно   Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 1 652
Скрит текст:
Аз не мисля, че реално са били в Тирош.
Може и да е чиста грешка и да няма никаква мистерия... Може първоначално Браавос да се е казвал Тирош и после Мартин просто да е сменил имената на градовете.
А Егон не се ли беше укривал в Тирош?





Не мисля ,че има няккава грешка за Бравос и Тирош, според мен е нещо по-дълбоко. Това е от Пир за врани, последната глава на Ариан - разговорът и с Доран.

Скрит текст:
— Джейни Фаулър или сестра й Дженелин. — Ариан не си беше спомняла за това от години. — О, и Фрин, баща й беше ковач. Косата й беше кафява. Но любимецът ми беше Гарин. Когато яхнех Гарин, никой не можеше да ни надвие, дори Ним и онова зеленокосо тирошко момиче.
   — Онова зеленокосо момиче беше дъщерята на Архонта. Теб трябваше да пратя на нейно място в Тирош. Трябваше да служиш на Архонта като виночерпка и тайно да се срещаш с годеника си, но майка ти ме заплаши да посегне на живота си, ако й отвлека още едно дете, и аз… не можех да й го причиня.
   „Историята му става все по-странна“.
   — Там ли е отишъл Куентин? В Тирош, за да ухажва зеленокосата дъщеря на Архонта?
   Баща й вдигна една фигурка от киваса.
   — Трябва да разбера как си научила, че Куентин е в странство. Брат ти замина с Клемент Ирънууд, майстер Кедри и трима от най-добрите млади рицари на лорд Лимонов лес на дълго и опасно пътуване, с несигурно посрещане в края. Трябва да ни донесе копнежа на сърцата ни.

# 48
  • Мнения: 9 144
Не е само това, и Доран, и осбено Оберин доста са пътували из Есос, чакаме изненадки в тази посока.

# 49
  • Мнения: 1 652
Това вчера просто ми се наби в очите ,когато го прочетох , а и преди няколко дни се обсъждаше.
Мен от известно време не мъчи един сън на Дани, ама все ме е страх да го постна, да не ме разкъсате , че вече е обсъждано.
Скрит текст:
Същата нощ Дани сънува, че е Регар, яздещ към Тризъбеца. Само че яздеше не кон, а дракон. Когато видя бунтовната войска на Узурпатора на отсрещния бряг, всички бяха в ледени доспехи, но тя ги окъпа с драконовия пламък и те се стопиха като утринна роса, а Тризъбецът преля. Някаква частица от нея съзнаваше, че това е сън, но всичко останало ликуваше. „Така трябваше да стане. Другото беше само кошмар, а аз едва сега се събудих.“

Дали, това ще е битката  с другите , и дали ще стигнат чак до Тризъбеца?
Ако вече е обсъждано, моля, игнорирайте ме. Embarassed

# 50
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Това вчера просто ми се наби в очите ,когато го прочетох , а и преди няколко дни се обсъждаше.
Мен от известно време не мъчи един сън на Дани, ама все ме е страх да го постна, да не ме разкъсате , че вече е обсъждано.
Скрит текст:
Същата нощ Дани сънува, че е Регар, яздещ към Тризъбеца. Само че яздеше не кон, а дракон. Когато видя бунтовната войска на Узурпатора на отсрещния бряг, всички бяха в ледени доспехи, но тя ги окъпа с драконовия пламък и те се стопиха като утринна роса, а Тризъбецът преля. Някаква частица от нея съзнаваше, че това е сън, но всичко останало ликуваше. „Така трябваше да стане. Другото беше само кошмар, а аз едва сега се събудих.“

Дали, това ще е битката  с другите , и дали ще стигнат чак до Тризъбеца?
Ако вече е обсъждано, моля, игнорирайте ме. Embarassed
Никого не сме разкъсвали, когато иска да обсъжда нещо вече обсъждано.  Laughing

Обсъждали сме го, де. Mr. Green Възможно е да е пророчески сън, аз лично вярвам в това и също съм на мнение, че Другите ще стигнат максимум до Тризъбеца. Peace

# 51
  • Мнения: 9 144
Щом е вече описано, едно е сигурно, няма да стане така в действителност. Друга възможност е да е нещо символично, това преливане на Тризъбеца не ми дава мира.

# 52
  • Мнения: 1 652
Аз съм абсолютно сигурно , че е нещо символично , но от няколко месеца целият сън не ми дава мира.

# 53
  • Мнения: 71
Един въпрос за раздвижване на темата. Simple Smile

Защо във видението на Дани, Регар обавява Егон(неговият син) за "the prince that was promised", като имаме предвид, че турнирът в Харанхол е бил преди това? Защо е била цялата авантюра с Лиана и евентуално създаването на Джон ако Реган не мисли, че Джон ще бъде TPTWP?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Един въпрос за раздвижване на темата. Simple Smile

Защо във видението на Дани, Регар обавява Егон(неговият син) за "the prince that was promised", като имаме предвид, че турнирът в Харанхол е бил преди това? Защо е била цялата авантюра с Лиана и евентуално създаването на Джон ако Реган не мисли, че Джон ще бъде TPTWP?
Добавя "Трябва да има още един."  Wink

Цитат
— Той има песен — отвърна мъжът. — Той е предреченият принц и той е песента за лед и огън. — Когато го каза, вдигна очи, очите му срещнаха тези на Дани и като че ли я видя, застанала зад прага. — Трябва да има още един — каза той, макар че тя не разбра на нея ли говори, или на жената в леглото. — Драконът има три глави. — Той отиде до скамейката при прозореца, вдигна арфата и пръстите му леко пробягаха по сребърните й струни.

Регар е имал вече две деца, а не е можел да има трето от Елия.

# 55
# 56
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Пускани са   bouquet

# 57
  • Мнения: 136
Днес четох фен теория, според която
Скрит текст:
Лиана е родила близнаци. Едард е взел едното дете, а Холанд Рийд - другото.
Лично на мен ми се струва абсурдна. Не вярвам Нед да повери своя кръв на някой друг.
Срещали ли сте я?

# 58
  • Мнения: 9 144
да, дори коментирахме външността на Мийра, че не пасва.

# 59
  • Мнения: 136
Пак съм пропуснала  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт