Отговори
# 480
  • Мнения: 1 390
И ние имахме тежка нощ, дребния се разпищя и нищо не го успокояваше, даже не ми даваше да го гушна. Накрая се кротна в количката и се разпръцка. Явно карфиолът никак не му понася.

Иначе аз по принцип си имам кротко спящо дете, обаче дефакто нещата не стоят точно така. Поне половината нощи се буди, понякога за оригване, понякога за храна, понякога от зъби, заради хрема, а тази нощ получих и порция необясним и неспиращ бесен рев. Но пък през останалото време си спи Simple Smile а и има нещо друго - баща ми го взима да спи при него в събота и в неделя аз си отспивам до 9 - в сравнение с предишните ми събуждания след обяд през уикенда е нищо, но всъщност е невероятна почивка! Естествено, има недостатъци - карфиола той му го е дал, а и не само това, но плюсовете са просто несъизмерими.

Аз не съм ходила в икеа от мноооого време...приходи ми се Simple Smile

Иначе дребчото си ходи все повече, аз много му се радвам. Но мераците ми за прощапулник в тесен семеен кръг, тоест дреб, аз и мм, бяха безжалостно попарени. Пак ще е лудница, ама какво да се прави. Първото внуче - не може да не се присъства.

Я кажете какви предмети слагахте за прощапулника? Нещо нямам много идеи освен някои стандартни неща.

Оо, и забравих да го похваля! Вчера си посочил патето-търкалка и ясно казал Па! Това май мога да го броя за първа дума Simple SmileSimple SmileSimple Smile и в събота малко преди обяд отиде до столчето за ядене, посочи вътре, каза Ъ! и се опита да се покатери по единия крак на столчето! Имаме активна комуникация вече  Joy

# 481
  • Мнения: 834
Danny аз оттук си избрах повечето, Оскарската статуетка си е награда на ММ и той я поиска  Joy Важното е да си ги напишеш предварително, а не след като вземе предмет да си ги нагласяш  Sunglasses

# 482
  • Мнения: 129
Мимичета, прочетох постовете от последната седмица диагонално, но после ще се връщам да ги дочета. Имам нужда да разкажа какви ни бяха премеждията миналата седмица.
Малката тръгна на ясла за по няколко часа. Нямаше рев, даже не искаше да си тръгва. На втория ден дори беше яла. Но пак тогава успя и да се разболее. Аз бях на работа, а баща й я гледеше следобед и щом се събудила, започнала да повръща. Накарах го да ме вземе и като я видях, само дето не припаднах. Беше пребледняла, неадекватна... Помислих си да не си е ударила главата и нали съм си мнителна, макар от яслата да твърдяха, че не е, не вярвах. И педиатърката каза, че задължително трябва да се провери. В Пирогов я снимаха и казаха, че е ок, но тя не спираше да повръща. После ме хвана яд, че никой от лекарите не можа да прецени без снимка дали има удар или не. Обвинявам и себе си за паниката, можех да спестя снимката на детето, но ужасена майка рядко разсъждава трезво.  Rolling Eyes Особено аз.
Към 7 вечерта с малките повръщанията бяха станали към 20. Изпратиха ни директно към Инфекциозна. Странното беше, че колкото повече повръщаше малката, толкова по-добре изглеждаше. Но пък категорично отказваше да пие вода и очевидно се обезводняваше.
В Инфекциозна директно ни приеха, въпреки че ние бяхме с нагласата, че отиваме само да ни прелеят една система. Оказа се, че там "такъв филм няма" - влизаш поне за 3 дни. След системата малката се изака веднъж редичко и вече си изглеждаше съвсем ок - закачаше се, плямпаше и повтаряше "ам-ам". Но там си има строга диета - АМ, каша с АМ, солети и бисквити. Иди им обяснявай, че дете, което отказа АМ, няма как да изкара на солети и бисквити и малкото ми останала кърма 3 дни.  #2gunfire Хиляди пъти обяснявах, че детето е гладно, и да питам дали не може да яде нещо друго, но чувах само приказки от типа "Ми, така е. Оздравяването е труден процес.". На изписването се оказа, че то и оризова каша можело, ама...
Не мога да ви опиша състоянието на стаите. Стая е силно казано - 1,5 м. на 3 м + прогнила мивка, разделено с полу стена - полу стъкло от съседите. Детето подивя в тази обстановка - пищя две от трите нощи. А и аз покрай него.
Прибрахме се тя с половин кило надолу, а аз - с 2 (бях станала 44). Не е ясно какво точно и е било. Знае се само, че не е ротавирус.
Щом се прибрахме, малката се поуспокои. Още е на диета. Имаше 2 редки акита и нито едно нормално за 3 дни. Редките май бяха от киселото мляко, което и дадох. В болницата казаха да и давам, но педи каза, че това е грешка. Сега чакам твърдо ако, като че ли е печалба от тотото.  Детето не спира да пръцка, а аз постоянно вървя след нея, душа я и проверявам памперса.
Май чакаме и зъб, за да е пълно мазалото.  #Crazy
Сега като говоря с познати страшно ме хваща яд, че не избегнахме болницата. В частна щяха само да ни прелеят система и да си приберем детето. То така и нямаше никакви симптоми следващите 2 дни и половина престой, само стоя затворено, заобиколено от бацили.
Намрънках се.

# 483
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Мартина, звучи ужасно това, което сте преживели. Целият страх и накрая на почти здраво детенце насила да го държат в това тясно пространство на диета...Добре де, ако все пак майката откже да седи 3 дни не могат да я вържат, нали? Какво се прави- подписваш сигурно, че е на твой риск? Дано не се налага на никого повече!

Според мен е яла нещо лошо, щом от повръщането (изхвърляне на нещо опасно за организма) се е подобрила и не е ротавирус, но не съм лекар, това е само от разказа ти.

Браво иначе за добрата адаптация на яслата, малко деца могат да се похвалят така.

# 484
  • Мнения: 616
Ох,и ние снощи спахме ужасно,заспа в 11,събуди се в 4 и до 8 почти не спа-игра,рева,отдавам го на зъби..дано минат скоро...

А за прощъпулника ,не знам кога ще остане време,ходим от 3-4 седмици,мисля другата събота.Намислила съм си-баскетболна топка,дебитна карта за банкер,учебника ми по Право,елка за счетоводител примерно ,черпак за готвач,камера за фотограф,четка за зъби за зъболекар,ключове за кола,общо взето неща,с които няма допир в ежедневието.И още ще измисля.

Ние другата седмица отиваме на почивка с ваучер от Грабо на Циговчарк-105 лв за 2ма за 3 нощувки,студио с джакузи  Heart Eyes.Най-накрая почивка  Sunglasses

# 485
  • Мнения: 1 390
Ох, Мартина, звучи страшно! Дребния също повръща наскоро, но само два пъти, и въпреки това аз се паникьосах. Казаха ми при повръщане свещички Вомитусхил, били хомеопатични. После потвърдих и с педиатърката - и тя препоръча същите. Не знам на вас какво са ви казали. Иначе може и вирус да е било, но може и от храната нещо да не е понесло. Но пък това звучи не съвсем логично - ако имаше проблем с храната и други деца щяха да имат проблеми(нашият, например). Дано няма повече такива страхотии!

Сигурно и аз ще преровя нета и ще си харесам някакви предмети за прощъпулника. Ама трудно ще измислим такива, които той не е виждал досега. Много обича да си играе с обикновени предмети и сме давали доста неща - кредитни карти, ключове, топки - играл си е с тях вече Simple Smile А за програмист няма какво да сложим - ни мишка, ни клавиатура, а пък лаптоп или таблет съвсем - веднага ще се насочи към тях!

# 486
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз избрах само 9 предмета. Реших да не се изхвърлям. Май се виждат на едната снимка, която качих. Нарекох си ги и даже по няколко рими за всеки предмет бях написала...например за епруветката, която избра: епруветката ако избереш по стъпките на мама ще вървиш и дори Нобелова награда за Химия ще покорил. ....така за всеки предмет си измислих по нещо и го написах на един червен лист и влезе в кутията със спомени.

# 487
  • София
  • Мнения: 1 110
mаrtIna, много неприятно изживяване!  HugИмам една приятелка и от нея знам - почукаш ли на вратата на някоя детска болница веднага те приемат и то поне за 3 дни, ако може и повече. Явно ЗК има пари, защо да се пилеят напразно. Важното е, че малката вече е по-добре. Мой съвет - кърми си я сега, кърмата ти ще се увеличи според нуждите, това ще е най-доброто за коремчето й в момента! Имам спомен при единия от батковците, беше към 3 годишен и изкара някакво разстройство. Дадох му кисело мляко и започна да ака бели акита. Изправи ми се косата от това, което четох в нета. После говорих с педиатърката, оказа се нормално.

# 488
  • Мнения: 129
desimira, наистина си е така. Правилата на ЗК са изкривили много работата на лекарите. Добре, че поне нямахме бели акита, че щях да изкукуригам.
Пипи, и аз си помислих, че симптомите ми приличат на следствие от лоша храна, но Дани е права - щеше да има и други с подобни проблеми. Нашото като никога тогава е изяло цяла агнешка супа (а по принцип не яде повече от 2 лъжички), но няма логика това да предизвика часове повръщане.
А относно изписването на собствена отговорност, разбрах, че лекарите не са много склонни на такива неща, а и ме достраша, че може и да подценявам ситуацията. Абе, толкова бях затъпяла от притеснение и нерви, че няма с какво тъпо животно да се сравня.
Да си призная, покрай тези премеждия доста се замислих как щях да се справя, ако имах още едно дете и някак не можах да си го представя. Даже заявих на мъжа, че няма да събера смелост за второ. Сигурно ще ми мине.
Надявам се тези дни съвсем да се нормализира стомахчето, за да направя най-накрая прощъпулник, че детето вече тича. Миналата седмица я водихме в зоопарка и там само подтичквахме след нея. Нямахме шанс да погледнем, което и да е животно, защото Рали минаваше като бърз влак. Само кафявата мечка я разплака. А ние се надявахме да и заприлича на мечока от Маша и Мечока. Големи сме наивници с баща й.  hahaha

# 489
  • Мнения: 834
Martina наистина ужасно е това, което ви се е случило. Обаче като каза агнешко, се сетих, че и моето момче понесе доста зле една супа от агнешко. Плака много цял следобед, повърна веднъж, не искаше после да яде нищо, пръцкаше. Абе определено беше от това, убедена съм. Та може и при вас да е от това  newsm78
Ние спахме цяла нощ  Party От 21:40 до 8:00, без да каже гък. И сега ми е и на мен едно наспано и хубавооо  Sunglasses Дано не е единичен случай  Praynig

# 490
  • Мнения: 1 390
И дребния като повръща беше ял агнешка супа от детската кухня, нали беше в събота. Но пък конкретната агнешка супа я е ял, той миналата седмица цялата си ходи на ясла и не ми е правил проблем, и там всичко е било ок. При това тъкмо беше приключил с поредната болест с разстройство, така че ако имаше проблем със супата със сигурност щеше да се отрази при нас. Може да е комбинация от вирус плюс храната. Гадая в случая, просто много странно се е получило.

Дребчото все повече търчи сам, много му се радвам. Вчера обаче маркира физиономията навън, беше много странно - тръгна да сяда на земята и вместо да седне направо си я целуна Joy аз бях в шах Simple Smile иначе си търчи, вече дори навън, но аз умирам от ужас hahaha

# 491
  • София
  • Мнения: 1 740
Много неприятно това с влизането в болница......направо ми настръхва косата.......моето момче още не е яло агнешка, това си е тежко месо, а и аз не го обичам, така че не му и готвя, а в държавната кухня не са давали такова. Най-вероятно е вирус т.к. днес една майка от парка се оплака, че първо голямата и повръщала, след това и малката и за малко и те да стигнат до болница и даже и тя и мъжа и повърнали по веднъж, но тях ги избило на разстройство повече, а за щастие децата само на повръщане. Лекаря и казал, че се спира и ядене и вода поне за 5 часа, че да се стопира повръщането и се дава глюкоза и нещо за хидратиране, но не разбрах точно кога и как тези неща. Аз първо се шашнах, че и е казал и вода да не дава, ама явно идеята е просто рефлекса на повръщане да се спре. То и аз съм така, като почна да повръщам и няма спиране вече.

Хайде отивам да почивам докато малкия спи...

# 492
  • Мнения: 129
Да, да си знаете, водата наистина се спира и се дава вместо нея хидратиращ разтвор. Ние си взехме да имаме хидратин алфа. Така детето получава калории и някакви течности.

# 493
  • Мнения: 616
Ние агнешко сме давали веднъж от готово пюре,то колко месо да има там,много беше хубаво.И аз вече съм наплашена с това дехидратиране и ние едвам се разминахме с болницата,давах глюкоза и ОРС на Хип,но ние бяхме само с разстройство от салмонелата,която междодругото до последно още си имахме бактерията,сега този месец пак ще пуснем проба,дано вече се е изчистил

# 494
  • Мнения: 129
fanito01, много упорита се оказа тази салмонела! Дано наистина всичко да е ок.
Момичета, имате ли идея за подарък на момченце на 2 години? Гаджето на малката има рожден ден  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт