Чудна приятелка

  • 5 956
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте на всички, искам да попитам хората, които са имали такива хора до себе си или са изпадали в такава ситуация да ми разяснят малко, защото аз мисля, че това е крайно нагло. Познавам се с едно момиче от много години, може би вече са 8-9 аз съм пълнолетна, но доста млада тепърва започва живота за мен. Учихме заедно и тогава както сега тя никога не е била човек, на който мога аз да разчитам. Давам Ви няколко прости примера. Отивам в тях и тя ми казва, че нейна приятелка търсила човек, който да работи при нея и ми казва, че няма да се справя, защото не съм била способна, а тя щяла да отиде по-късно, когато и минат очните в университета. Когато и казах, че ще работя като крупие и ще взимам 1000 лева думите и бяха, че това са малко пари и не е повод за радост, а когато тя ми се похвали, че евентуално, ако работи при тази нейна приятелка ще взима 1000 лева аз и казах, че това са малко пари по нейни думи тя каза, че парите били добре, но за мен били малко, защото много съм харчила. А това е пълна глупост, защото когато и го съобщих тя просто си заяви, че парите били малко за днешно време, че не е кой знае какво и т.н. Веднъж си беше забравила ключовете затворени в колата, а тя беше на работа и ме помоли да отида да взема резервния от баща и за да отключа колата и да и занеса ключовете и това в най-голямата жега и аз разбира се и направих тази услуга, а когато аз например и поисках един прост номер на една позната тя ми каза по-късно ще ти го напиша сега не мога и го получих чак на другия ден от нея. Просто тя е адски неблагодарен човек хиляди такива случки има, в които аз и правя адски услуги, изслушвам я, не я упреквам, а тя прави точно обратното. Бърка се навсякъде в живота ми постоянно ме е настройвала с/у момичета, с които съм излизала, сърдила ми се е дори, че съм се сприятелила с друг човек и дори е спирала да говори и с него... Сега в момента не поддържаме много контакт гледам да я избягвам, тя в момента стои пред блока си по цял ден и нощ и пие бири с една нейна приятелка и не мърда от там и ми заявява, че аз съм несъобразителна, не съм човек, който знае какво да прави с парите си и бълва някаква злоба с/у мен хвали се, че с нейната заплата от 400 лв. е успяла да изкара месеца, а тя просто няма никакви разходи, защото НЕ МЪРДА ОТ ПРЕД БЛОКА СИ... Винаги се е хвалила, че знае повече от мен, че може повече от мен, а в крайна сметка на матурите имаше две тройки изкарани с много зор. Има моменти, в които ми е смачквала самочувствието, просто не бива да е такъв човек да не говорим, че има проблем с теглото, а я мързи да тренира, наистина няма хигиена спала съм в тях с дни и тя веднъж не се е къпала тогава мирише наистина ужасно и дори хора са и го казвали. Пълна трагедия... Не знам що за човек е това, но го споделям, защото днес се видяхме и наистина ми омръзна от това нейно поведение.

# 1
  • Мнения: 3 595
Първо - защо след като ти е такова мнението изобщо сте приятелки???

Второ - каква е целта на темата?

# 2
  • Мнения: 25 739
Само не разбрах, ти работиш ли вече като крупие и взимаш ли 1000лв?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 172
Държи се с теб така, защото и позволяваш. А какво си търсила и търсиш още около нея не разбирам. Нито разбирам защо се оплакваш и оплюваш, когато основната вина си е в теб.

# 4
  • Мнения: 7 779
що не се жалваш в бюро "жалби" ?  в кметството по местоживеене или в министерският съвет. може и до Брюксел да се обърнеш. това е сериозна работа все пак  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Първо - защо след като ти е такова мнението изобщо сте приятелки???

Второ - каква е целта на темата?

Аз задавам същите въпроси + още: Защо не си я разкарала от животаси до сега? Казваш, че не веднъж се е държала лошо, защо и го позволяваш, пък после се жалваш? Каво трябва да ти се разяснява? Някой да ти обясни, че не е нормално поведение за приятелки, май си го разбрала, но искаш да го чуеш и от други.
Не виждам смисъла на темата.

# 6
  • Мнения: 3 898
Животът е сурАФ и кУраФ. Порасни. Хората не са по един калъп ляти. Завижда ти. И ти вероятно понякога на нея. Вероятно. Не задължително. Нормални неща - хора сме.

Вглеждай се в хората, анализирай. Мисли. Това е съзряване. Въпреки, че пак не си застрахован от грешки.

Не можеш да очакваш идеални приятели. И ти самата вероятно все за някой от тях няма да си идеална. Не е и нужно. Доколкото е възможно. И ако ти идва отвътре. А ако не идва - що се напъвате да носите заедно гръмката табела "приятелки"?

Само едно нещо... когато правиш услуга не бива да чакаш нещо в замяна. Чувала съм една приказка "Даваш и забравяш". Обратното е Кръстникът.

# 7
  • зад кестените
  • Мнения: 795
С такава приятелка врагове не ти трябват!

# 8
  • Мнения: X
Спри да се виждаш с нея и приключи с приятелството ви, толкова ли е трудно?

# 9
  • Мнения: 2 596
Просто спри всякакви контакти с нея. Намери истинските си приятели и остави завистниците да тънат в злобата си(или в нейния случай да пие бира пред блока). И аз съм имала завистливи "приятелки", които ме изкараха разпуретина. И защо? Всячески се опитваш да помагаш и подаваш ръка за всичко, а те само те тъпчат, и когато си отвориш устата, за да ги сложиш на място ставаш лош. Той народа си го е казал: Направи добро, изяж... дърво.

# 10
  • Мнения: 4 418
Едни хора се харесват, други не.

Ти гледай да се обграждаш с такива, които ти харесват.

# 11
  • Мнения: 5 215
Сега в момента не поддържаме много контакт гледам да я избягвам
Добре си я разкарала от живота си. Продължавай да я избягваш и си намери нови познати/приятели.

# 12
  • Мнения: 2 127
Ако един човек не го харесвам и не ми се вписва, да го наречем, в представата за приятел, то просто няма да ми е такъв.
Защо си тровиш нервите? Като не си допадате, довиждане и толкова.

# 13
  • Мнения: 46
 Хабиш излишни нерви и време да мислиш за такива хора. С напредване на годините ще започнеш да се щадиш повече и просто ще отсяваш подобни личности от обкръжението си, без да страдаш (и да пишеш теми по форумите).
 

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тези разсъждения като че ли се срещат по-често сред 12-13 годишните.

Общи условия

Активация на акаунт