На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 020
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 805
Здравейте!
Благодаря за хубавата и полезна тема! Отдавна ви следя с интерес.
След няколко дни ни предстои пътуване до Корфу. Имам молба към ходилите скоро на Корфу - ако има някой впечатления от Беницес - моля да сподели. Интересува ме как са плажовете там - пясъчни, каменни, плитки, дълбоки.... Освен Двореца Ахилеон, какво друго наблизо трябва непременно да се види? (ние сме с три деца - на 15, на 12 и на 5 г.) Има ли магазини от големите вериги - Масутис, Карфур, Лидл или само малки супермаркетчета (които, м/у другото повече харесваме)? Има ли откъде в района да си купим зехтин, маслини и др.
А лични впечатления конкретно от Pantazis studio? - Какво трябва да очакваме, какво няма и трябва да си носим?

Извинете, ако досаждам в въпросите си!

Ето част от един мой пост от миналата година с впечетления за Корфу:

От Игуменица има две опции за фери до Корфу – единият е до столицата Крекира, другият до другият по-голям град Лефкими. Билетите се продават на отделни гишета.
 *До Керкира – феритата са на много по-малки интервали – на всеки час, в зависимост от сезона. Пътя е по-дълъг – около час и петдесет минути. Цената е доста по-висока – 40 евро за кола и 10 евро/пътник.
 *До Лефкими (на около 40 км от столицата) – феритата на около 2 часа ( може да проверите предварително тук: http://www.lefkimmilines.gr/). Пътуването е около 50мин., цената е 26 евро кола и 6.2 евро/пътник. Ние позлвахме тази линия, тъй като хотела ни беше в югоизточната част на острова.
 На острова, бензиностанции има доста, цените са малко по-високи от тези в Игуменица. Дизела беше 1.42 ( аз заредих на 1.35) Имаше и пропан-бутан но не обърнах внимание на цената. Купете си задължително карта на острова – струва 1.6 евро ( има във всяка бензиностанция и маркет). Като цяло пътищата са тесни по острова, като изключим главният път за към столицата, който е и доста наотварен. В сезона има доста хора с ATW които карат с по-ниска скорост по главният път и се образуват колони. В по-млаките населени места пък гърците спират където си поискат, защото „им се налага“ независимо дали пречат на движението или не – може да му се е наложило на човека да спре до магазина за хляб или да срещне познат на улицата, но не е нещо бог знае какво. Важното е,ч че никой не се изнерва и не позлва клаксоните, изключае БГ и румънци
 
Относно настаняването:
Бяхме си резервирали в хотел Santa Barbara, Previoli, в югозападната част на острова. Хотелчето не е лошо като обстановка, на плажа е, но имахме проблем с топлата вода – при облачно време не достигаше топлата вода, защото е със слъчеви колектори. След няколко разговора с управителя, проблема беше решен с включване и на ел. бойлера. Иначе хотелчето е точно на плажа, много спокойно ( даже малко дразнещо спокойно) място. В района има само 3-4 таверни и няколко хотелчета от семеен тип. Като цяло района е много спокоен и перфектен за хора с деца. Ако се настаните в района, задължително посетете таверна Barbados – собственика е Kostas – страхотен човек, а храната е много добра. Неудобството е ,че сте все пак далеч от столицата, Палеокастрица и другите забележителности – от района до столицата е около 45 мин. С кола.
 В никакъв случай не гледайте места за настаняване в Кавос ( дори според мен не е нужно да ходите до там). Градчето е в най-южната част на острова, тип Сл. Бряг е , пълно е с барове, силна музика, и много, ама много пияни западноевропейски тийнеджъри. Има една централна улица със заведения, парове и магазинчета, където след 20 ч, се разхождат голи и полу голи тийнове къде пияни, къде надрусани – един господ знае…абе гледката е покъртителна и не си струва.
 Хотелчетата са с различни цени – ние бяхме на 25 евро/ стая на вечер, повечето бяха около тези цени до 30 евро/вечер за този район – това тип семейни хотелчета.
 Относно плажовете:
Всички хубави плажове са от западната част на острова, като всички са с хубав фин пясък . Повечето хубави плажове са от Глифада на юг от западната част. Исос бийч който е един от известните плажове е т.н. сърфистки плаж и доста духа. Около Палеокатрица са повече тип скалисти плажове, но има и красиви заливчета с пясък. Навсякъде има достаъчно широки свободни зони за собствени чадъри. Иначе цените за чадър +шезлонги 2+масичка са около 6-8евро до 10 евро. На мен много ми допадна плажа Глифада и Липадес. Ако сте настанени в южната част на острова, ползвайте главният път до столицата и от там за Палеокастрица, инач е минава през много тесен планински път с множество завой и рискувате да имате мазоли на ръката от превключване на скоростите.
 От източната част плажната ивица е гадна, тясна и с почти без пясък – дори на няколко места пред големите хотели, бяха с платформи.
 
Относно забележителностите на острова:
-Задължително трябва да посетите старият град на Керкира и да се качите на стара крепост – гледките са уникални. Входа е 4 евро, има голям паркинг точно пред крепостта – цената беше 3 евро.цял ден.
 -разходка из старият град – уникално местенце с тесни улички.
-разходка с корабчето Калипсо – цената е 14 евро/човек. Корабчето се хваща от старото пристанище. Хубаво е да имате предварително запазен час. Корабчето е с прозрачно дъно и се вижда морското дъно. Цялата разходка е около час.
 - посещение на двореца на Сиси ( Ахелион) – билета е 7 евро/възрастен, като ако искате аудио гид се доплаща 3 евро. Това е дна от най-големите и красиви забележителности на острова – заплужава си посещението.
 - Палеокастрица- страхотно градче разположено на етажи ( тип Велико Търново, но доста по-малко). Задължително се качете до основната му забележителност – манастира…забравих как се казваше.
 - Разходка ( еднодневен круиз до Паксос, Антипаксос и сините пещери). Ние взехме корабче от Лефкими, но разбрах че има такива и от Керкира. Цената беше обявена на 32 евро/човек. Ние обаче отидохме до място на офиса на Britaniкa cruises в Кавос, и там едни млади девойки ни продадоха билети за разходката на цена 20 евро/човек, след като има обяснихме че сме 4 човека и ще отидем със собствен транспорт до пристанището на Лефкими. Определено круиза си заслужава – ходи се до пещерите, спра се на уникален плаж за плуване, където водата е кристална светло синя, след това Паксос със свободно време и Антипаксос ( по-млкият остров).

Слънчев и усмихнат ден!

# 46
  • Мнения: 45
Здравейте,
имаме ли нужда от пълномощно, ако колата не е на наше име ?( Ще носим големия син талон.) Ще ходим в Неа Врасна (Аспровалта)

# 47
  • София
  • Мнения: 90
Благодаря, salex_n2. Твоят пост го четох отдавна и ми даде ценна информация. Разбрах, че като цяло източното крайбрежие на Корфу е с пясъчните плажове. Но все се надявам, че и около Беницес може да намерим някой пясъчен плаж, дори да се ходи с кола.
Ако има някой ходил там - моля да се отзове. Остават ни само 5 дни до тръгването и съм в предстартова треска. Тепърва ме чака събиране на багаж, че с три деца си е бая работа. А не искам да пропусна да взема нещо.
 Simple Smile

# 48
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Здравейте,
имаме ли нужда от пълномощно, ако колата не е на наше име ?( Ще носим големия син талон.) Ще ходим в Неа Врасна (Аспровалта)


Да

# 49
  • Мнения: 264
Но все се надявам, че и около Беницес може да намерим някой пясъчен плаж, дори да се ходи с кола.  Ако има някой ходил там - моля да се отзове.

Плажът на Беницес е тесен и каменист, освен това пътят минава точно до него и е доста шумно. Аз около него само каменисти плажове видях и не ми харесаха (е, плажовете на Палеокастрица и Лиападес също са с камъчета, но те са в заливи и водата е с друг цвят Heart Eyes)

Както е казала salex пясъчните плажове са от западната страна, но в южната част на Корфу се пътува сравнително лесно по главните пътища и е равно. Има и пътища през средата на острова, които минават през стари села и са интересни, но са завоести и се пътува по-бавно. Като гледам, най-близките до вас плажове от западната страна са Глифада, Агиос Гордиос и Парамонас, но трябва да минете през завоите, за да стигнете до тях.  Глифада ми е един от фаворитите, но пътят надолу към него си е доста стръмен.

Към забележителностите мога да добавя Сидари с канала на любовта и изобщо района на северозапад, много интересни скали има там, както и замъка Ангелокастро до Палеокастрица. За да видите интересните места на Корфу ще трябва да се поразходите Simple Smile

# 50
  • Мнения: 45
Здравейте,
имаме ли нужда от пълномощно, ако колата не е на наше име ?( Ще носим големия син талон.) Ще ходим в Неа Врасна (Аспровалта)


Да
Благодаря!
Извинявам се за допълнителния въпрос, но трябва ли да го превеждаме и на английски..или ще можем да минем и без тези допълнителни разходи ?  (Четох, че може да не е нотариално заверено, дали е истина ?)  Peace


Ето какво изрових от нет и леко преправих, изглежда ми чудесно:

П Ъ Л Н О М О Щ Н О | P O W E R O F A T T O R N E Y

Подписаният …..........................................., български гражданин, ЕГН: ….................., с лична карта …..................., издадена на от МВР-...................., и валидна до ….......... живущ в гр. .............., ул.............................. ,
в качеството си на собственик на лек автомобил …................................. , с рег. № …................, рама № …...............................


У П Ъ Л Н О М О Щ А В А М:

Име .................................. ЕГН: ….................., с лична карта …..................., издадена на от МВР-...................., и валидна до ….......... живущ в гр. .............., ул..............................

със следните права:

Да управлявa и ползва на територията на Република България и извън нея гореописания автомобил.

Да ме представлява пред органите на МВР, КАТ и застрахователи, както и пред други държавни, общински и/или областни органи и институции в Република България и извън нея, във връзка с отношения, произтичащи от собствеността, ползването и застраховката на гореописания автомобил на територията на страната и извън нея.


Настоящото пълномощно се състави и подписа едновременно на български и английски език.




I …..................................., the undersigned, Bulgarian citizen, PIN …....................., holder of ID Card № …......................., issued on …...................., by MVR-...................., Date of Expiry:............................, with address:....................

in my capacity of owner of passenger car …..................., registration No................, chassis № …............................

A U T H O R I Z E:

…..................................., PIN …....................., holder of ID Card № …......................., issued on …...................., by MVR-...................., Date of Expiry:............................, with address:....................

with the following rights:

To drive and use on the territory of Republic of Bulgaria and abroad the aforesaid car.

To present me in front of the Ministry of Internal Affairs, Traffic Police and Insurance companies and in front of other state, municipal and/or district agencies and institutions in Republic of Bulgaria and abroad in connection with the ownership, operating/using and insurance usage of the abovementioned automobile on the territory of the Republic of Bulgaria and abroad.


The present Power of Attorney has been executed and signed both in the Bulgarian and in the English language.

Упълномощител / Grantor:

______________________
                  
Дата / Date

________________

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 11:58 от Insatiable Love

# 51
  • София
  • Мнения: 13 153
Здравейте!
Благодаря за хубавата и полезна тема! Отдавна ви следя с интерес.
След няколко дни ни предстои пътуване до Корфу. Имам молба към ходилите скоро на Корфу - ако има някой впечатления от Беницес - моля да сподели. Интересува ме как са плажовете там - пясъчни, каменни, плитки, дълбоки.... Освен Двореца Ахилеон, какво друго наблизо трябва непременно да се види? (ние сме с три деца - на 15, на 12 и на 5 г.) Има ли магазини от големите вериги - Масутис, Карфур, Лидл или само малки супермаркетчета (които, м/у другото повече харесваме)? Има ли откъде в района да си купим зехтин, маслини и др.
А лични впечатления конкретно от Pantazis studio? - Какво трябва да очакваме, какво няма и трябва да си носим?

Извинете, ако досаждам в въпросите си!

Слънчев и усмихнат ден!

И аз бях много впечатлена от Сидари и мисля, че не бива да се пропуска. Освен това на плажа на Палеокастрица, точно където тръгва пътя към манастира, има лодки, които разхождат в района и се завират в няколко малки пещери. Беше много красиво и приятно.

Към местата, които си заслужават бих добавила и полуостров Канони. Има прекрасна гледка към манастира Влахерна, към Мишия остров и към летището. Има и кафене с прекрасна тераса. Стояли сме с часове, за да гледаме кацащите и излитащите самолети на пистата в морето. От манастира може да се отиде с лодка до Мишия остров. Лодките са на 20-30 минути. На самия полуостров има паметник на адмирал Ушаков.

Лидл има. На главния път е и сме спирали. Със сигурност има и други големи супермаркети. Особено столицата е доста голям град.

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 12:11 от Тaня67

# 52
  • Мнения: 322
Някой знае ли дали автогарата в Кавала е близо до ферибота за Тасос?

# 53
  • Мнения: 11 097
Към 500 м някъде.

# 54
  • Мнения: 322
Благодаря, Параход:))

# 55
  • Мнения: 3 835
За района на Палеокастрица да добавя, от селото Lakones и по-специално от едни заведения в покрайнините му се откривали приказни гледки към Палеокастрица и заливчетата, но на мен подготовката ми стигна до там, че бях запомнила само буквата, с която започва селото и подкарах групата към Liapades, а то е в ниското, още ми се смеят!

# 56
  • София
  • Мнения: 436
Благодаря за страхотната тема.
И аз чакам с нетърпение пътуването ни към о. Кефалония  Grinning
Слънчево време и хубаво изкарване на всички!  bouquet

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Здравейте! Ще пътуваме в тези дни до Неас Мармарас. Ако някой скоро е минавал през Маказа да сподели има ли опашки. И друго не намерих информация за круизни корабчета в района.

# 58
  • Мнения: 2 078
Здравейте момичета,
извинявам се ако е коментирано,но нямам време да изчета всичко Sad
Мислим да отидем на море в Гърция(още не сме решили точно къде  Cry)  през Септември ,но тъй като ще ми е за първи път моля за съвет.На абонамент съм към Мтел -кой план за роуминг e най-добре да си включа?Има ли в Гърция по плажовете и въобще безплатно wi-fi да го ползвам за Viber,поща?Ще ми се наложи малко да говоря-по скоро интернета ми е по-важен.....Интересува ме също флашката на Мтел дали ще мога да я ползвам там за лаптопа?
Благодаря предварително   bouquet

българската флашка с моб.интернет няма как да я ползваш там; ние си пускаме от Мтел бизнес роуминг ънлимитед, има го и за физически лица - срещу 6 лв дневно имаш интернет 1ГБ и неограничени разговори и смс-и, отделно месечна такса пак около 6 лв, докато не го спреш - и чрез хот-спота на телефона го шерваме интернета и на други телефони, таблети и лаптопи, много добра работа върши; предполагам, че и другите оператори имат сходни услуги

утре потегляме за Akti Oneirou, да видим дали всичко ще е като на картинките Simple Smile

# 59
  • Мнения: 264
За района на Палеокастрица да добавя, от селото Lakones и по-специално от едни заведения в покрайнините му се откривали приказни гледки към Палеокастрица и заливчетата, но на мен подготовката ми стигна до там, че бях запомнила само буквата, с която започва селото и подкарах групата към Liapades, а то е в ниското, още ми се смеят!

 newsm10
Това го бях забравила, но го препоръчвам на всеки. Селото е Лаконес, а там където са заведенията му казват Бела Виста. Гледката наистина е приказна, заведенията имат открити тераси точно заради нея.

Общи условия

Активация на акаунт