кисело мляко?дали може вече?

  • 2 882
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
бебо е на 5мес.и половина-днес видях че АМ отново е поскъпнало:(мисля да започна да му давам кисело мляко -поне едното хранене ,а другото да си остане фризолак,но имам малко въпроси....
пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз дадох кисело мляко почти на годинка.
Купи най-евтиното АМ- мисля, че беше НАН. Излиза почти едно и също. Peace
На въпросите ти не мога да отговоря- киселото мляко го давам неразредено, натурално, с лъжичка и само като десерт.

# 2
  • Мнения: 128
ами НАН е по скъпо от фризолак мисля

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
ами НАН е по скъпо от фризолак мисля
Съжалявам, ако съм те подвела. Помня, че преди време имаше тема дали храненето с кисело мляко излиза по-евтино и  се оказа, че при избор на Нан- почти няма разлика

# 4
  • Мнения: 128
ами с АМ ми излиза по 1 лв на ден с кисело мисля че 6те е на половина по евтино

# 5
  • Мнения: 2 471
Педиатрите препоръчват да се дава кисело мляко след годинка, но не по рано от 8-мия месец. Когато захранваш детето, в началото разреждай киселото мляко с отвара от овесени ядки или оризова вода, но внимавай да не ти направи алергия. Нан 1 и Нан 2 се намират най-евтино по 7.00 лева в склада за пелени при моста Чавдар

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Сега погледнах млеката- Nan-a e 450 грама, докато Фризолак е 400

# 7
  • Мнения: 46 516
При нас разликата е 20-30 стотинки, не мисля, че си заслужава риска.
Освен това не можеш да изключиш напълно адаптираното, много сте малки, може да доведе до анемия.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
бебо е на 5мес.и половина-днес видях че АМ отново е поскъпнало:(мисля да започна да му давам кисело мляко -поне едното хранене ,а другото да си остане фризолак,но имам малко въпроси....
пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)



Давай си АМ, не се излагай с криви сметки, АМ и кисело излизат почти еднакво, някакви стотинки е разликата, а качеството няма да коментирам

# 9
  • Мнения: 3 042
Аз не те съветвам да даваш кисело мляко на толкова малко бебче, щом не отказва да пие АМ. Прочети в "Най-често обсъждани теми във форема" какво е посано за киселото мляко и пак помисли. Може  бебчето да няма проблеми с въвеждането на киселото мляко, но е възможно и да получи алергия. Най- евтиното мляко /поне тук при нас/ е "Нестожен" на Нестле. Поне тук при нас Фризо 1 е 6,80лв, а Нестожен е 5 и нещо.
Аз съм давала кисело мляко на дъщеря ми след годинка, а на синът ми в края на 9м, понеже отказа АМ.

пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)

Киселото мляко е почти толкова калорично колкото и АМ, така, че няма да напълнее от него. Аз понеже съм го давала в по късна възраст и не съм го разреждала, но дъщеря ми го пиеше през биберон, който беше с по-голям размер на отвора. Слагала съм и захар, но ако детенцето го харесва и без захар, може да не слагаш. Може да го даваш и сутрин и вечер, както си решиш, както вече писах калориите и при АМ и при киселото са близки.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 18:08 от rubi

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Извинявам се, че се намесвам където не ми е работа, попаднах случайно и се зачетох.
de_ru казваш, че АМ ти е по лев на ден - значи приблизително 30 на месец, а киселото ще ти излиза наполовина т.е. спестяваш 15лв на месец. Помисли си заслужава ли си да рискуваш здравето на бебето за 15лв?! Все има от къде другаде в семейния бюджет да клъцнеш тия пари за да има за бебето.

# 11
  • Мнения: 1 489
ами с АМ ми излиза по 1 лв на ден с кисело мисля че 6те е на половина по евтино
Не е вярно,че излиза по евтино.Детето на тази възраст ще изяжда поне 2 кофички,всяка по минимум 50ст.
.Аз съм минала по този път,защото дъщеря ми не искаше да яде каквото и да е АМ и се наложи на 4 месеца да дам кисело мляко,а АМ съм го слагала в пюретата.

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз започнах от 6 месеца кисело мляко. За евтиното излиза ми на есдмица 3,50 лв. за 5 литра мляко, от които имам 5 буркана кисело мляко и почти литър прясно  Simple Smile

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На вашата възраст не бих рискувала с кисело мляко Peace

# 14
  • Мнения: 179
И с двета ми деца минахме на кисело мляко на тази възраст (около 6м.) Доволна съм и се радвам , че нямаме алергия към киселото мляко . Давам го през биберон с по-голяма дупка и с малко захар , за да не киселее . Рареждах го в началото доста така , че да минава през по-малките биберони , но това беше докато свикна с млякото  и додавах АМ .

# 15
  • Мнения: 2 494
На вашата възраст не бих рискувала с кисело мляко Peace
И АЗ НЕ БИХ РИСКУВАЛА! За 15 лева не си струва риска. Според мен и за 150 лева не си струва риска. До годинка не бих дала нито кисело, нито прясно мляко!

# 16
  • Мнения: 548
Киселото мляко е почти толкова калорично колкото и АМ,
Откъм енергийна стойност може и да са приблизително равни, но съдържанието на витамини, минерали и микроелементи в АМ е несравнимо с кис. мляко. Да лишиш напълно толкова малко бебе от тези съставки, толкова важни за израстването му, формирането на костната система, мозъка  и т.н. ми се струва, меко казано, неблагоразумно.

# 17
  • Мнения: 4 155
Като знам как киселото мляко стои със седмици в къщи без да се развали и си представям какво ли му слагат. А понякога даже не е заквасено - като айрян е. Взимаме само 2-3 марки мляко с цена 55-65 ст. По-добре потърсете начин да продължи с АМ. Например някоя баба или дядо да помогнат с по 5 лв? Много е неприятно, че трябва да се икономисва от храната на дете. И ние сме имали такива моменти и си представям колко ти е тежко. Дано се намери решение.

# 18
  • Мнения: 992
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава

# 19
  • Мнения: X
На вашата възраст киселото мляко излиза на цена едно към едно с АМ. Да има 0.50 - 1.00лв. разлика, което е безсмислено. Освен това, ако ще е за едно хранене не си струва.

В киселото мляко няма необходимите вещества за правилното развитие на бебето. Киселото мляко е чудесна храна за бебе на 10-11м., но не и по-рано.

От киселото мляко на този етап детето ти само може да загуби, но решението си е твое. Аз преминах изцяло на кисело мляко през седмия месец, защото отказваше всяко АМ, под каквато и да е форма.

Ако въпреки нашите съвети започнеш кисело мляко - взимаш 3,6%, като трябва да слагаш на 100мл. равна чаена лъжичка захар или настъргани бисквити /ако си захранила с глутен или безглутенови/, за да засища. Добре разбито минава през маалко по-широка дупчица, но не ти е необходима голяма такава, може от чашка също.

Все пак, изчакай поне още 2-3 месеца.

# 20
  • Мнения: 46 516
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава

Това, че на едно дете нищо му няма, с нищо няма да помогне на друга майка, чието дете ще страда цял живот, нали?

# 21
  • Мнения: 2 556
Мда, и аз съм хранена от 20-я ден с кисело мляко и съм напълно жива, само дето съм силно алергична, а детето ми е с алергия към белтъка на кравето мляко.

# 22
  • Мнения: 5 713
Мда, и аз съм хранена от 20-я ден с кисело мляко и съм напълно жива, само дето съм силно алергична, а детето ми е с алергия към белтъка на кравето мляко.
И като се добави това, 4е навремето кис мляко не беше това, което е сега.

# 23
  • Мнения: 1 639
Потърси АМ "Nestogen" на Nesttle , цената му е около 5, 50лв  за 450гр  Grinning и млякото е добро.
Аз дори още давам от него.  Mr. Green
Кисело мляко най-добре след годинката  Peace

# 24
  • Мнения: 6 472
а на мен ми е много интересно една приятелка нямаше възможност за ам и даде кисело мляко на бебето си когато беше на 1 месец и половина е дететое на 5 годинки и си е живо и здраво и не е боледувало грам пу пу дано така и да си остане само да допълня че млякото беше домашно заквасено от крава
А на мен винаги ми е било много интересно, как здравомислещ човек може да изтърси подобно нещо Wink
И аз съм яла кисело мляко от 2-ри месец и голямото си детенце захраних с такова още на 2 месца. Пу - пу да ми е жива и здрава антибиотик до сега не е пила и анемия не е имала. Само дето 6,5 години беше на диета Tired Пък аз до ден днешен пролетно време съм си на инжекции Confused Та ако на някой му се рискува 6 години да гони и крещи след детето си "НЕ МАМЕ, ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ЯДЕШ ТОВА, нищо че  че другите го ядат", нека се пробва, пък може да не са от тези с алергиите Grinning

# 25
  • Мнения: 16
Има и друга причина, за да посегне човек към киселото мляко. След като към 6-ти месец кърмата започна да не ни достига, пробвахме с адаптирано - малкият човек нали все пак си нуждае от повече мляко. Обаче - не. Госпожицата е една капризация и твърдо отказа всички видове млека- Милумил (уж за по-капризни), Нан, Фризолак, Аптамил и още цял куп. В крайна сметка пробвахме и с кисело мляко и положението е съвсем друго - яде и се облизва. Е, не знам как става тази работа, ама е факт.
И брат й беше същия - само, че тогава дори не се чувствах гузна, че му давам кисело мляко. Преди 8 години такива опасения нямаше. Simple Smile
При това положение - не виждам какво мога да променя - кутиите с АМ си седят пълни, тя упорито оказва да яде от тях и прави дори 6 часови гладни стачки от инат, кърмим се и ядем друга храна. Пък киселото мляко е допълнително и тя го харесва.
Ето как го приготвям - разрежда се в вода, затопля се, разбива се хубаво, малко захар и готово. През шише.
Това все пак не е краят на света.

# 26
  • Мнения: 3 042
OJ, авторката на темата de_ru иска да смени АМ с киселото, не защото детенцето и го отказва, а по други причини. Друго е ако детето отказва всички АМ, тогава майката няма кой знае какъв избор и може да бъде принудена да даде кисело мляко.

# 27
  • Мнения: 16
е, именно...
нали и аз това казвам - има и други причини...
Но в крайна сметка - резултатът е един и същ Laughing

# 28
  • Мнения: 3 356
Аз започнах да го дамам на 5м.
Боби отказа адаптираното.
Определено не ми излезе по-евтино.
Наддаваше си съвсем нормално.
Слава богу  няма проблеми.

# 29
  • Мнения: X
уфффф, захар до 1 г. е желателно да не се дава, а камо ли системно...

# 30
  • Мнения: 535
уфффф, захар до 1 г. е желателно да не се дава, а камо ли системно...
smile3521

Ако ще го разреждаш най- добре да е с глюкоза от аптека. Поне така е разреждала млеката ни майка ми Wink

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз започнах да го дамам на 5м.
Боби отказа адаптираното.
Определено не ми излезе по-евтино.
Наддаваше си съвсем нормално.
Слава богу  няма проблеми.
Също, само дето го почнахме от 2 месеца Peace

# 32
  • Мнения: 505
Кисело мляко се дава след 1 година . А за NAN 1 -аз го вземам за 6.60

# 33
  • Мнения: 345
дъщеря ми почна да яде кисело мляко на около 4 месеца в началото го разреждах 1:1 защото ме притесняваше,че като не е свикнала с него може да се запече,слагах и много мъничко  захар-харесваше и

# 34
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени е захранена в дома с кисело мляко на 2м. Аз опитах да и давам АМ /беше на 6м/, но тя не го искаше. Много обича кисело мляко, всяко ядене завършва с него, но е алергична към ред други неща /за шоколада - одобрявам Mr. Green/
Васи беше все на АМ, даже до преди няколко месеца пиеше Нестле Джуниър - ами почти същото излиза като месечна сума.

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Според изчисленията ми- разликата м/у цената на адаптето и "киселото", е 12-15 стотинки....

Добре си помисли от какво би лишила детето си...ако не ти е ясно- погледни Библиотеката

# 36
  • Мнения: 3 356
По въпроса за захарта-не давам.Нито във водата,още по-малко в млякото.Така си го яде.Достатъчно са наслагали по пюретата,няма нужда и аз да му давам.
Нашият период на отказ от АМ беше около 2 месеца.Сега си го папка, но му давам и кисело от време на време с бисквити.

# 37
  • Мнения: 2 584
и аз поради финансови причини дадох кисело мляко на бебка като беше на 3 месеца, а сина също го храних с кисело мляко а е седмаче и нищо му няма

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз започнах да го дамам на 5м.
Боби отказа адаптираното.
Определено не ми излезе по-евтино.
Наддаваше си съвсем нормално.
Слава богу  няма проблеми.
Също, само дето го почнахме от 2 месеца Peace

И аз същото с щерклата, но от 3-я месец. Инак трябваше от глад да умре  Crazy , след като отказа Фризолак, Нутрилон и НАН (тогавашните марки на пазарЯ).

На сина след 6-я месец.
Да чукна - ей ги нА, нямат алергии изявени до сега.
Ама то сега какви са киселите млекааааааааааа...  ooooh!, но аз лично без тях и ден не карам. И децата ми са така явно.

де ру - аз с щерката в началото смесвах АМ с кисело в съотношение 3:1 и постепенно намалявах, докато остана чисто кисело (разредено и подсладено, че и затоплено). Така "спасих" още месец и половина...инак да сме на кисело от 1-я месец сигурно.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ако има проблем с пиенето на АМ разбирам този въпрос, но само от икономическа гледна точка newsm78. Може би трябва да споделя опит за млякото... Беба беше на кърма до преди седмица. Наложи се да спра да кърмя по здравословни причини изведнъж. Дадох и кисело мляко скоро-сигурно беше на 10,5 месеца. Изобщо няма да коментирам моето мнение, че е страшно рано за кисело мляко за бебе на 5 месеца Прясно не бях давала до онзи ден, но ще тръгва на ясла и от там казаха да пробвам да дам, защото го използват за приготвяне на храната...Дотук всичко е ОК. Даже беба понесе стоически спирането на кърменето, въпреки, че личеше колко и липсва... Аз си помислих, че няма нужда от АМ и ще се справим само с прясно и кисело. Но вчера един колега ме нави да и купя Нестле Джуниър. Реших,че ако не го пие ще му го дам на него за дъщеря му...Не знаете обаче какво стана, когато беба усети това мляко...Изпи едно шише, плака за второ, после заспа със шишето....А иначе си ядеше киселото мляко през деня. То може да прозвучи и като въпрос, но не мислите ли, че не са равностойни тези млека-АМ и киселото? Може би децата си имат нужда от АМ? Иначе защо ще се отделя толкова внимание на това? То ясно, че няма да умрат от глад, но след като ги има, защо да не дадем на децата по-доброто за тях?

# 40
  • Мнения: 394
Пак ли това кисело мляко бе newsm78
Как не ви писна незнам.
Народиха се 1 милион теми по въпроса и се продължава.Ужас #2gunfire

# 41
  • Мнения: 1 150
Пак ли това кисело мляко бе newsm78
Как не ви писна незнам.
Народиха се 1 милион теми по въпроса и се продължава.Ужас #2gunfire

Аре стига си хапала хората, т'ва псе да не е бесно. Не виждаш ли , че пак спор се води  smile3533 smile3502

# 42
  • Мнения: 394
Пак ли това кисело мляко бе newsm78
Как не ви писна незнам.
Народиха се 1 милион теми по въпроса и се продължава.Ужас #2gunfire

Аре стига си хапала хората, т'ва псе да не е бесно. Не виждаш ли , че пак спор се води  smile3533 smile3502
Абе Мики-не ви ли писва вече бе?Едни и същи теми се бълват нон стоп.А,ако е само за спора- не мога да разбера-тебе кво те кефи?Само да гледаме сеир по безкрайни и повтарящи се теми newsm78
И резултат накрая никакъв.Сори,ама ми писна.Ти продължавай да се кефиш.

# 43
  • Мнения: 1 150
Пак ли това кисело мляко бе newsm78
Как не ви писна незнам.
Народиха се 1 милион теми по въпроса и се продължава.Ужас #2gunfire

Аре стига си хапала хората, т'ва псе да не е бесно. Не виждаш ли , че пак спор се води  smile3533 smile3502
Абе Мики-не ви ли писва вече бе?Едни и същи теми се бълват нон стоп.А,ако е само за спора- не мога да разбера-тебе кво те кефи?Само да гледаме сеир по безкрайни и повтарящи се теми newsm78
И резултат накрая никакъв.Сори,ама ми писна.Ти продължавай да се кефиш.

Не се кефя, все ми е тая.Чета и подминавам като няма какво да кажа.Ама все пък се спирам на дразнещите постове , такъв ми бил късмета   smile3506

# 44
  • Мнения: 394
Пак ли това кисело мляко бе newsm78
Как не ви писна незнам.
Народиха се 1 милион теми по въпроса и се продължава.Ужас #2gunfire

Аре стига си хапала хората, т'ва псе да не е бесно. Не виждаш ли , че пак спор се води  smile3533 smile3502
Абе Мики-не ви ли писва вече бе?Едни и същи теми се бълват нон стоп.А,ако е само за спора- не мога да разбера-тебе кво те кефи?Само да гледаме сеир по безкрайни и повтарящи се теми newsm78
И резултат накрая никакъв.Сори,ама ми писна.Ти продължавай да се кефиш.

Не се кефя, все ми е тая.Чета и подминавам като няма какво да кажа.Ама все пък се спирам на дразнещите постове , такъв ми бил късмета   smile3506
Лоша работа newsm78
Пак разбудих духовете.Явно друго мнение не се приема още Mr. Green
Лека нощ от мене,а ти продължавай лова на различни мнения.УСПЕХ Hug
Нощта е пред тебе все пак.

# 45
  • Мнения: 1 150
Пак разбудих духовете.Явно друго мнение не се приема още Mr. Green
Лека нощ от мене,а ти продължавай лова на различни мнения.УСПЕХ Hug

Ти мнение по темата ли изказа  newsm78  - ок, не съм те разбрала правилно.Лека и на тебе,спи спокойно  Peace

# 46
  • Мнения: 888
Ами моята буболечка се отби сама на 7,5 месеца и не искаше адаптирани млека като доста от бебетата на майките писали по-горе в темата!Така че се наложи да пробваме киселото мляко и слава богу...поне то и допадна! Hug
Ние си го харесваме /киселото мляко/ с разбити плодове от компот-става плодово мляко и Теа яде доста повече, отколкото съм успявала да пробутам АМ!Може да не е толкова полезно като АМ, но  пък аз не съм такъв фен на АМ, ще ми се да искаше Теа да суче по-дълго! 

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз започнах да давам кисело мляко 2% към края на 7-я месец. Нямаме проблем до сега. Не разбирам защо повечето майки тук , като чуят за кисело мляко и веднага скачат. Аз кис. мляко го давам вечер с бисквитка, но през деня слагам тук там и АМ. Спрях се на киселото мляко, защото моята дъщеря отказва да пие от шише с биберон, а с лъжицата е по-трудно да си изпива необходимото количество АМ.
П.П. Към тези , които възразяват относно пускането на повтарящи се теми: аз съм нова за този форум и следя актуалните мнения, а на вас като ви е омръзнало - не ги четете, то не е задължително или се състезавате коя повече звездички ще има и каква титла(това са детски истории). #2gunfire

# 48
  • Мнения: 161
П.П. Към тези , които възразяват относно пускането на повтарящи се теми: аз съм нова за този форум и следя актуалните мнения, а на вас като ви е омръзнало - не ги четете, то не е задължително или се състезавате коя повече звездички ще има и каква титла(това са детски истории). #2gunfire

И какво като си нова, аз също съм нова , да съм по точна днес се регистрирах, но ползвам търсачката - не е толкова трудно.

По темата на моя син му дадох кисело мляко като навърши 8 месеца.

# 49
  • Мнения: 394
П.П. Към тези , които възразяват относно пускането на повтарящи се теми: аз съм нова за този форум и следя актуалните мнения, а на вас като ви е омръзнало - не ги четете, то не е задължително или се състезавате коя повече звездички ще има и каква титла(това са детски истории). #2gunfire

И какво като си нова, аз също съм нова , да съм по точна днес се регистрирах, но ползвам търсачката - не е толкова трудно.

По темата на моя син му дадох кисело мляко като навърши 8 месеца.
ЕЕЕЕЕЕЕ......най сетне свежа мисъл и тука Hug
За това става въпрос-пускайте търсачката.Аз да не съм от старите???
Въпросът е да се ориентираш във форума,а не да се бълват все едни и същи теми Sick

# 50
  • Мнения: 394
А да не говорим,че най-отгоре в подфорума си има и закована тема-"Най-често пусканите теми".И на киселото мляко са отделени доста редове Mr. Green

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ОК, явно не сте ме разбрали. Ползвам и търсачката, но вие май не разбирате значението на думата "актуално". Айде, аз не желая да се заяждам нито да се нахвърлям с/у ви. Щом все пак се пускат теми, които се повтарят, значи авторките им искат да видят може би нещо ново. Peace

# 52
  • Мнения: 161
ОК, явно не сте ме разбрали. Ползвам и търсачката, но вие май не разбирате значението на думата "актуално". Айде, аз не желая да се заяждам нито да се нахвърлям с/у ви. Щом все пак се пускат теми, които се повтарят, значи авторките им искат да видят може би нещо ново. Peace

Какво ново, не се заяжда питам, защото както ти казваш не те разбираме  Peace

# 53
  • Мнения: 2 672
бебо е на 5мес.и половина-днес видях че АМ отново е поскъпнало:(мисля да започна да му давам кисело мляко -поне едното хранене ,а другото да си остане фризолак,но имам малко въпроси....
пълнее ли се много от киселото мляко?
как се разрежда за да минава през биберон?
а захар?
а как е по добре-сутрин или вечер да му го давам-дали засища?
много ще съм ви благодарна да ми отговорите на тези няколко въпросчета:)

аз го въведох около 5-я мес. Отначало така както е , после с настъргани плодове - за следобедна закуска. Бисквити също съм трошила вътре. Слагах захар, после спрях. Ама по-добре без нея, ако го яде така Simple Smile
Давай го когато си решиш. Аз давам сутрин, щото от кухнята супата е за вечеря.
А за пълнеене от него.....не е нужно да коментирам. Е , ако слагаш много бисквити или захар , ще напълнее то е ясно Wink

Общи условия

Активация на акаунт