Моля, помогнете! Бебето е на адаптирано мляко (АМ) и има запек

  • 19 634
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Онзи ден купих капки Colief, от аптеката ми казаха, че не е необходимо да ги съхранявам в хладилник. Сега прочетох обратното. Ако са прекарали 24 ч извън хладилник, дали все още са годни за употреба?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Онзи ден купих капки Colief, от аптеката ми казаха, че не е необходимо да ги съхранявам в хладилник.

Чети винаги листовките.Там си пише как да се съхранява продукта.Не се доверявай на аптеката и на форума.

# 17
  • Мнения: 56
От скоро давам на детето АМ - Laktana и съм доволна. Ака по веднъж на ден -в 6 сутринта (малко кофти час си избра  Grinning ). Докато беше само на кърма е имало дни, в които изобщо не се е разписвал и за това за сега съм доволна. Е вярно - голямо напъване пада, ноо важен е крайният резултат.

# 18
  • Мнения: 51
Моят син имаше същите проблеми с акането.Роди се 3.900 много лаком първите 3 месеца беше само на кърма и въпреки това от края на първия месец започна да се изхожда по един път на 3-4 дни и се почна ходенето по мъките. Какво ли не му изписваха,какво ли не давахме и без резултат.Появиха се и коликите и от бабини илачи с тия болкоуспокояващи и копъри и незнам си какво допълнително ни усложниха положението. Малкия ставаше като домат от напъване с рев а всеки път си акаше рядко и тогава казах край. Почнах да ровя да търся и съвсем случайно в един коментар от детски магазин Палчо ми попадна БЛЕВИТ ЧАЙ LAXANTE-чудо. Още на същия ден спрях всички лекарства и илачи и заявих на педиатърката,че почвам да давам това чайче. Първия ден от приема-нищо,но на втория вече се изакахме и на третия ден пак нищо. Тъкмо си казах,че явно и с това няма да стане,но не го спрях и на третия ден пак се изака нормално. От тогава го приемаше всеки ден по указаната схема на кутуйката в продължение на един месец и ако не всеки ден то през ден се изхождаше нормално.От третия месец кърмата ми спря и минахме на Хип Комбиотик - изхождането стана по-гъстичко,но пак редовно с чайчето,докато един ден не го спрях-явно всичко се беше нормализирало защото и без чайчето вече нямаше проблеми.До към третия месец и повръщаше на фонтани,но след това всичко се оправи.
Не съм педиатърка,че да ти давам съвети,но понякога и те много много не разбират (Например сега лятото от жегите малкия се беше обринал целия и какво ли не ни изписваха пак за мазане и пак на своя глава изхвърлих всички безполезни мазила и обливах след къпане с отвара от смрадлика и невен- за 2 дни се изчисти напълно)така че според мен понякога трябва да се довериш и на себе си и инстинктите си. Пробвай ако искаш с чайчето пък дано помогне и при вас  baby

# 19
  • Мнения: 196
Няма значение колко пъти на ден ака бебето, важна е консистенцията. За запек се говори ако бебето не е акало 5 дни.

# 20
  • Мнения: 56
Няма значение колко пъти на ден ака бебето, важна е консистенцията. За запек се говори ако бебето не е акало 5 дни.


И аз знам, че е така и затова се учудих вчера, когато педиатърката ми каза да му взема Friso Vom.  Thinking 

# 21
  • Мнения: 32
Няма значение колко пъти на ден ака бебето, важна е консистенцията. За запек се говори ако бебето не е акало 5 дни.


И аз знам, че е така и затова се учудих вчера, когато педиатърката ми каза да му взема Friso Vom.  Thinking 

фризовома е против повръщане, странно защо е препоръчан

# 22
  • Мнения: 196
И на мен ми беше предписан за запек. Давах го на моя син до годинката. Не е само за повръщане.

# 23
  • Мнения: 56
Няма значение колко пъти на ден ака бебето, важна е консистенцията. За запек се говори ако бебето не е акало 5 дни.


И аз знам, че е така и затова се учудих вчера, когато педиатърката ми каза да му взема Friso Vom.  Thinking 

фризовома е против повръщане, странно защо е препоръчан



Ами не знам, но с него се регулираха нещата и всичко е нормално вече. Явно помага и за запек.   newsm78

# 24
  • Мнения: 34
Здравейте, някой има  ли впечатление от АМ БЕБЕЛАН ЛАКТА?

# 25
  • Мнения: 2
Ние сме на бебелан лакта отначало си го ядеше без проблем но тука от няколко дена насам не го иска не знам защо, и пак сме на Фризолак.Инъче и ние сме със запел от раждането сме на АМ първо Фризолак,пробвахме с фризовом но не го иска и сега сме на бебелан
Кога започнах да и го давам-бебелан беше добре започна да си ака всеки ден но след няколко дена започнах със захранването и пак се объркаха работите

# 26
  • Мнения: 2
А само да ви кажа бебелан лакта мирише много странно даже бих казала лошо в сравнение с Фризолак,имам предвид вече когато го разтвориш

# 27
  • Мнения: 1 002
Здравейте мами, не знам дали това е подходящата тема, но съм много притеснена и реших да се обърна към вас!
Моето бебче е на 2 месеца и 10 дни, само на кърма сме и досега си е акало по 3,4 пъти на ден! Но от петък (тоест има 48 часа) не може...Първата вечер много се измъчи, напъваше се,почервеняваше, отказваше кърмата! На следващия ден си беше добре, смееше се,беше спокоен но не се изака! Педиатърката ни каза да масажираме коремчето,за термометър в дупето и ако не помогне една лъжичка сироп Лактулоза...Е опитахме всичко и пак нищо! Вярвах,че термометъра веднага ще помогне, но уви! Sad Днес бебчо пак си е спокоен сякаш нищо му няма, но как да му помогна да се изака? Благодаря

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
При кърмените бебета е нормално да не се изхождат ежедневно.Обикновено работите се оправят от само себе си със захранването в 6-ти месец.Ако акото е с нормална консистенция и цвят,това не е запек!Ако коремчето му е меко,няма проблем.Запека се характеризира с много твърди,топчести сухи изпражнения,изкарани със зор,напъване и плач.Просто към 2-ри месец кърмата губи разхлабващите си качества и СЕ УСВОЯВА НА 100%.И бебето просто няма какво да изкара.Нужно му е повече време за да събере "материал".Не се тревожи,всички кърмени бебета са така,не само твоето Simple Smile .Ти самата можеш да хапваш разхлабващи плодове-сега е сезона на крушата и тиквата и момента е идеален за да се възползваш от тях.Прави му масажчета на коремчето по часовниковата стрелка и упражнения тип "каране на колело".И най-важното -не се тревожи излишно!Не минавай на изкуствено мляко-глупост ще е заради мнимия "запек".

# 29
  • Мнения: 1 002
При кърмените бебета е нормално да не се изхождат ежедневно.Обикновено работите се оправят от само себе си със захранването в 6-ти месец.Ако акото е с нормална консистенция и цвят,това не е запек!Ако коремчето му е меко,няма проблем.Запека се характеризира с много твърди,топчести сухи изпражнения,изкарани със зор,напъване и плач.Просто към 2-ри месец кърмата губи разхлабващите си качества и СЕ УСВОЯВА НА 100%.И бебето просто няма какво да изкара.Нужно му е повече време за да събере "материал".Не се тревожи,всички кърмени бебета са така,не само твоето Simple Smile .Ти самата можеш да хапваш разхлабващи плодове-сега е сезона на крушата и тиквата и момента е идеален за да се възползваш от тях.Прави му масажчета на коремчето по часовниковата стрелка и упражнения тип "каране на колело".И най-важното -не се тревожи излишно!Не минавай на изкуствено мляко-глупост ще е заради мнимия "запек".

Благодаря ти за успокоението! Бях си свикнала да ака по 3,4 пъти на ден и изведнъж нищо! Не искам да се мъчи затова ще му дам още една лъжичка от сиропа Лактулоза,но няма да спирам да го кърмя! И няма да му пъхам термометъра повече след като не помогна досега Sad

Общи условия

Активация на акаунт