Дългото чакане след трансфер-40

  • 74 606
  • 766
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Полезни линкове
Скрит текст:
Какво се случва след ембриотрансфера? - http://www.mama.no-meat.org/link_infertility/after_et/
Калкулатор Бременност - http://www.mamaibebe.com/calc.php
ЧХГ калкулатор - http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single
База с ЧХГ по дни след трансфер http://www.betabase.info/

Какво се случва след трансфер на трети ден?
Скрит текст:
Трансфер на ден 3

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

1 — Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

2 — Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

3 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.

4 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

5 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

6 — Имплантацията продължава.

7 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

8 — hCG започва да навлиза в кръвта.

9 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

10 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

11 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Какво се случва след трансфер на пети ден?
Скрит текст:
Трансфер на ден 5

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

1 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.

2 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

3 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

4 — Имплантацията продължава.

5 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

6 — hCG започва да навлиза в кръвта.

7 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

8 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

9 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност
Линк към Тема-39
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=857678.0

ДОБРЕ ДОШЛИ И НЕКА ТЕМАТА СЕ НАПЪЛНИ С МНОГО ПОЛОЖИТЕЛНИ ТЕСТОВЕ preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo preggo

# 1
  • Мнения: 618
Момичета, искам да ви пожелая много успех. Да се изпълни темичката само с положителни тестове.
Аз в понеделник бях на преглед и чухме  сърцичето  на бебчето Heart. Много е вълнуващо!!! newsm03
С Мечтичка почти по едно и също време се вълнувахме за теста. Тя пусна темата, а аз ще наръся с прашец. Дано ви зарази всички до една.... babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 2
  • Мнения: 105
Момичета, искам да ви пожелая много успех. Да се изпълни темичката само с положителни тестове.
Аз в понеделник бях на преглед и чухме  сърцичето  на бебчето Heart. Много е вълнуващо!!! newsm03
С Мечтичка почти по едно и също време се вълнувахме за теста. Тя пусна темата, а аз ще наръся с прашец. Дано ви зарази всички до една.... babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

Кафенцееее много се радвам.Неописуемо е просто да чуеш как бие още едно сърце вътре в теб.Ние го чухме още в 8-ма седмица-158уд/мин.... Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Пожелавам го на всяка една от вас.Успех момичета!

# 3
  • Мнения: 43
Мерсииииии и за ценния прашец и за темата  Hug Grinning

# 4
  • Мнения: 1 191
Благодаря, Мечтичка! Бъди здрава и силна! Лека и успешна бременност! Желая успех и здраве на всички и дано мечтите ни се сбъднат!

# 5
  • Мнения: 330
Не спирам да се вълнувам с всяка от вас, въпреки че вече съм в 15 седмица.  За това и не мога да спра да следя темата

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Благодаря за новата тема! Цопвам се с двата крака под прашеца! Знам, че си ми на късмет!     bouquet  bouquet  bouquet
Кафенцее благодарско за прашеца   bouquet

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 16:24 от Sunshine@

# 7
  • Мнения: 212
Хайде и аз тук .Чудя се дали ще има някакав проблем ако направя кръвният на 04.09 защото тук където съм в Събота не работят.Или първо да направя уринарният който попринцип ми е даден за 09.09 от клиниката ББ тест инвитро

# 8
  • Мнения: 13 929
Кафенце, мнаго се радвам, все така да тупка до финала  Hug

# 9
  • Мнения: 457
Кафенце, радвам се за добрия преглед. Много късмет на всички момичета.  Praynig  Praynig
И аз хубаво да ви наръся с момичешки прашец!!!! babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 10
  • Мнения: 3 406
Записвам се и аз да следя темата. При мен не се очертава скоро да се включа по същество. Не знам дали изобщо ще се включа в дългото чакане още веднъж. Но сте ми тръпка, чета ви, вълнувам се с вас, радвам се за всеки положителен тест! Пожелавам на всички момичета много късмет, търпение и разбира се положителен резултат от напрегнатото чакане  Hug

# 11
  • Мнения: 1 205
Включвам се за да пожелая късмет на всички които очакват и дано всички видите двете прекрасни черти!  Hug

# 12
  • Мнения: 43
Хайде и аз тук .Чудя се дали ще има някакав проблем ако направя кръвният на 04.09 защото тук където съм в Събота не работят.Или първо да направя уринарният който попринцип ми е даден за 09.09 от клиниката ББ тест инвитро

Здрасти - ние имахме трансфер на същия ден нали? Чета, че имплантацията завършва до десетия ден след овулация/ пункция и тогава се отчита и в кръвта. Петък ни се пада 12-и ден след пункция тоест - 9 дни след трансфера.
Аз бих отишла в петък. Ако пък имаш търпение чакай до понеделник.
Много успех !!!!  Simple Smile

Исках и да кажа, че съм нова тук сред вас, но всичке сте много сладки и мили!   bouquet

# 13
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Записвам се и си взимам прашец !
Благодаря за старанието за темата   bouquet !
Кафенце и аз много се радвам  Hug !
Сигме точно ти да ме не знаеш къде съм бива ли Wink в Щвеция съм .

Добре, че Амини ме светна, че записах в старата тема и си местя поста сега на правилното място. Така е като пише човек от тел Wink . Амини благодаря  Hug .

Боли ме кръст нон стоп и чат пат корема.

# 14
  • Мнения: 13 929
Две в едно, бременен симптом ще е това да знаеш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт