Затлъстяване при дете

  • 11 718
  • 162
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 368
*vera, повечето от децата, които се строяват в кухнята при шумолене са тези, на които често им се отказват тези "шумолящи" храни. За мен е странно детето ти да те пита дали може да си вземе шок. бонбон, въперки че не са му противопоказни.

Хаха,  Laughing само човек който няма дете с апетит може да му е странно. То ако не пита,  бонбон няма да остане в кутията. За да си го представиш за какво иде реч - стой напълно гладна 3 дни, след като минат не яж още 3, на 6 сложи на масата любимата си храна. Вземи си една хапка от нея. Сега си вземи още една. А стига ти толкова! Laughing Ще се устискаш ли? Ей това изпитва и детето на vera и моето - глад и желание да омаха ВСИЧКИ бонбони.  Crazy

Все пак темата е "Затлъстяване при дете" не виждам какво могат да помогнат майки на злояди деца и защо пишат тук. Нямам нищо против вас дами /някой от вас даже са ми лично много симпатични/ ама ...  Ама то е все едно да ви обяснявам как да стигнете до Рим, щото съм ходила до Истанбул - все се хваща самолет Wink Ясно е, че и вашите и нашите деца ядат. Ясно е, че всяка от нас дава на детето си здравословна храна. Ясно е, че няма малоумница дето да търчи след детето си с чипса и да се чуди как да му помогне да отслабне. Просто НЯМА как да разберете нашите проблеми и с какво се борим. 

# 151
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
*vera, повечето от децата, които се строяват в кухнята при шумолене са тези, на които често им се отказват тези "шумолящи" храни. За мен е странно детето ти да те пита дали може да си вземе шок. бонбон, въперки че не са му противопоказни.

Хаха,  Laughing само човек който няма дете с апетит може да му е странно. То ако не пита,  бонбон няма да остане в кутията. За да си го представиш за какво иде реч - стой напълно гладна 3 дни, след като минат не яж още 3, на 6 сложи на масата любимата си храна. Вземи си една хапка от нея. Сега си вземи още една. А стига ти толкова! Laughing Ще се устискаш ли? Ей това изпитва и детето на vera и моето - глад и желание да омаха ВСИЧКИ бонбони.  Crazy

Не разбрах, хем с апетит, хем да стоя 3 дена гладна.
Моето дете е имало фази на ядене на бонбони, шоколадови яйца и т.н. но му минаваше бързо, ако не му пречих. И пак казвам - моето не е злоядо, просто яде избирателно. Сега ще яде мусака, както яде онзи ден и по-онзи ден. Ще се наяде доволно като гуси.
Пак не разбирам защо детето трябва да моли за бонбон, един бонбон?!?

# 152
  • Мнения: 11 368
Дадох ти пример - самоконтрола който трябва да има детето при вида на шоколад на масата е все едно ти да стоиш 6 дена гладна и да вземеш 2 хапки от любимата си храна.

Деето не моли за един бонбон, а пита дали може да си си вземе поредния бонбон.

# 153
  • Мнения: 7 325
Ами моят въпрос беше породен от прочетено тук - организма преминава на режим натрупване при неправилно хранене. И, естествено се запитах моето дете гледува ли или ? нали всяка от нас иска най-доброто за детето си.
Иначе разбирам прблемите ви. Аз самата съм била пълно дете, отслабнах в пубертета и то със зверски самоограничения. Синът ми напълня на 8 год. и отслабна на 14 без аз да полагам услилия.

# 154
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Дадох ти пример - самоконтрола който трябва да има детето при вида на шоколад на масата е все едно ти да стоиш 6 дена гладна и да вземеш 2 хапки от любимата си храна.

Деето не моли за един бонбон, а пита дали може да си си вземе поредния бонбон.
Аз разбрах, че другите деца са изяли по 4 бонбона вече, а детето пита дали може да си вземе.
Цитат
И когато някой черпи с нещо, то първо те поглежда и пита "Може ли?", след като чуждите деца са изяли вече бързо по 4 бонбона.
Това най-много да доведе до преяждане с бонбони в удобен момент.

# 155
  • Мнения: 11 368
Дадох ти пример - самоконтрола който трябва да има детето при вида на шоколад на масата е все едно ти да стоиш 6 дена гладна и да вземеш 2 хапки от любимата си храна.

Деето не моли за един бонбон, а пита дали може да си си вземе поредния бонбон.
Аз разбрах, че другите деца са изяли по 6 бонбона вече, а детето пита дали може да си вземе.

Напълно възможно е другите да са изяли по 6 бонбона, но нашите питат, защото знаят, че не разрешаваме. Те са деца и нямат самоконтрол - затова се налага ние да сме гадините и да забраняваме. Но и да си гадина не лесно - ти забраняваш, а то яде тайно или краде храна от хладилника. Стигне ли се до там - оплескана е работата.

Моя опит в темата за килограмите и пълничките деца е, че храненето няма никакво значение. Важно е ежедневно да има сериозно физическо натоварване. Просто игра на улицата и каране на колело не върши работа. Трябва бягане, плуване, скачане или фитнес  Peace За децата няма нужда от диета, особено без контрола на диетолог, който знае какво прави, защото бързо се стига до спиране на растежа и развитието при недостиг на калории и хранителни групи.

# 156
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сериозно физическо натоварване? За деца?
Достатъчно е децата да се запишат на подходящ спорт. А е хубаво децата да минат на преглед при специалист, за да се види тези наднормени килограми от какво идват.

# 157
  • Мнения: 11 368
Сериозно физическо натоварване? За деца?
Достатъчно е децата да се запишат на подходящ спорт. А е хубаво децата да минат на преглед при специалист, за да се види тези наднормени килограми от какво идват.

Да, именно сериозно физическо натоварване ежедневно! Да кара половин ден бавничко колело или да седи на катерушката на площадката не помага на дете със затлъстяване. Два-три пъти на тенис е смешно като се има предвид как протича тренировката. И нали осъзнавате, че пълничкото дете НЕ ИСКА да ходи на спорт Wink А когато стане 10-12 години са си моми и хич и не им се вдетенява с топки и бягане. Значи и за спорта трябва политика, убеждаване, мотивация и... нерви.

Незнам за вас но аз на моето дете, защото е пълничко не бих дала и един хормон или препарат влияещ на хормоните, изписан било то от божествен ендокринолог  Stop Да не говорим, че за закръглено дете даже не правят изследвания, а веднага се казва "На ти тая диета и повече навън". Направо ти иде да му кажеш, че ако детето ти изкарва повече време навън остава само да спи в градинката пред блока. Ама връчваш 50 лв. и си тръгваш.

На дете доколкото знам не се прави обременяване с глюкоза. Така, че какво очаквате да изследва ендокринолог на детето?

# 158
  • Мнения: 25 655
Бутер тестото не ми е проблем, правя го в къщи, проблема са саламите.

Проблем ли ти е да правиш домашни колбаси, ако проблемът не е в това, че сте вегетарианци?

# 159
  • Мнения: 7 325
Не сме вегетарианци. Нямам техника за дом. колбаси. Купувам от време на време разни наденици ама не са ми много по вкуса.

# 160
  • Мнения: 11 368
А за шунковар какво ти е мнението?

# 161
  • Мнения: 1 572
Ендокринолог може да изследва много неща, стига да е загрижен и знаещ.  Най - тривиалното е да провери щитовидна жлеза и хормони плюс антитела. Също кръвна захар, хормони свързани с ранен пубертет и т. н. Може да диспансеризира детето, което улеснява по - нататъшни консултации.

# 162
  • Мнения: 18 503
И моето няма никакъв самоконтрол за шоколад. ooooh! Пробвала съм всичко - да има вкъщи с лесен достъп, да няма вкъщи, да има и да се дава под контрол...Ми, не става. Знае е ли, че има, все натам я тегли. Не се учудвам, аз бях така от дете, та докато по чисто суетни причини намалих драстично въглехидратите. Щастлива случайност, че сме с добър метаболизъм, но това не ме "топли" особено. В крайна сметка това, което дава някакъв резултат е обратното на максимата на Мечо Пух, а именно - колкото по-малко, толкова по-малко.

Дорис, според мен нежеланието за спорт най-лесно се преодолява ако стане семейно занимание. Peace И още една идея за ефективно физическо натоварване - планински преходи, средна трудност.

Общи условия

Активация на акаунт