Виена Ин Витро Център - Токуда- тема 2

  • 76 888
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
    Изумена и отвратена съм от някои коментари, които се публикуват във форума и виждам, че вместо в средство за взаимна подкрепа се е превърнало в арена на тенденциозно противопоставяне между лекари, както и с изманупулирано съзнание на представящи се за пациенти на д-р Димитрова, които изказват мнение срещу д-р Сенкова без изобщо да са имали контакт с нея. Странно ми е, че именно хора като някои от Вас, които очакват и търсят човешко отношение се обръщат с грозни квалификации, с необосновани нападки точно към хората, от които очакват да го получат  и те да сбъднат най-съкровенните им желания. А елементарния изказ на места „тая”, „оная” за лекар изобщо не го коментирам- заприличва на махленски форум, който не би информирал никой, на който тепърва предстои да поеме по този път, да направи своя избор и да получи подкрепа от друг в това положение, а единствено би информирал за културата или по-скоро липсата на такава на някои „съфорумки”. Не забравяйте, че в този форум стоят двете лица на бариерата- пациент/лекар! Бъдете по- умерени в изказа си и помнете, че освен вас, някой друг е вложил всичко от себе си, за да  постигнете желания резултат и съпреживява успехите или неуспехите ви, както и изказаното мнение! А фактите и конкретните случаи могат много лесно да бъдат проверени, както и между впрочем по повод на фиктивни случки да се търси наказателна отговорност за лъжа, както и за подбуда към лъжа.
    Florans, пациентите на д-р Сенкова далеч не са тролове и не знам дали защото на Вас тази роля Ви е добре позната, така умело си позволявате да я приписвате на хора, чиято съдба и медицинска история нито познавате, нито имате право неаргументирано да давате оценки за качествата на лекар , в които Вие не сте се убедила лично! Единствената обективна оценка е тази на пациентите на д-р Сенкова и на медицински лица в тази сфера, а предполагам Вие не сте нито едно от двете. Да, права сте-тук наистина има тролове, но те не са пациенти на д-р Сенкова, смятам очевидно  е кои са те и на кой са пациенти! Аз като пациент на д- р Сенкова не съм трол и вярвам, че пациентите й са щастливи хора, които са имали щастието или ще го открият чрез нея, защото са избрали най- добрият и човечен лекар!Но всеки с избора си и последствията от него! Чудите се защо не сте срещали преди много пациенти на д-р Сенкова в този форум ли-смятам, че причините са две: едната е ,че на голяма част от пациентите й вече не се налага да бъдат повече част от форум в раздел проблемна бременност, а втората е, че качествата на един лекар говорят повече от мнението, което ще се изпише тук! Опита не се измерва само с години и не се придобива автоматично, а се гради с качества, умения, профeсионализъм и най-вече коректни диагнози, щадящи психиката, здравето и финансиите процедури, адекватен индивидуален избор на път, който да се последва. Д- р Сенкова притежава всичко това и това е причината да е спечелила пълното ми доверие и уважение и нищо не би го променило!
     Vokil, до неотдавна не сте изказвали мнение , че във Виена център се работи на конвейер, а точно обратното, как така изведнъж стигнахте до тези прозрения след информацията за отстраняването на д-р Димитрова?! Не съм съгласна –напротив, за мен това е единтвеното място, в което без значение натоварения график, е обърнато персонално внимание и то с нужното уважение и достойно отношение към пациент, което не бих казала, че е практика в България! Не мисля, че клиника с подобна репутация би предприела отстраняване на лекар безпричинно и очевидно има сериозна причина за това. Но всеки е свободен да направи избора си и да последва доктора, в който вярва! Не съм имала съмнения в своя избор и се доверявам единствено на д-р Сенкова, която е и причината да посещавам VIC. Убедила съм се и в компетентността й и в безрезервната й човечност  и старание да реализира това, от което имам нужда.
Статистиките не се измерват само с умения на един или друг лекар, а от множество други фактори и показатели, които не могат да се управляват нито от нас, нито от лекарите, нито могат да се измерят с цифри. В тази връзка, търсене на каквата и да е цифра, която да съизмери компетентност на лекар звучи наивно и нелепо.
     За мен лично е безпредметно съществуването повече на форум, в който се плюе повече, отколкото се благодари! Вместо сляпо предоверяване на случки със съмнително ниво на достоверност от потребители с неясна идентичност, е редно да благодарим без значение на кой сме пациенти – за това, че някои ни е приел, разбрал, вдъхнал кураж, но с доза реализъм и вложил всичките си познания, опит и всеотдайност, за да ни помогне да постигнем това, което желаем!
     Не възнамерявам повече да участвам в този форум, нямам нужда да бъда убеждавана или разубеждавана в нещо, в което дълбоко вярвам и съм се уверила лично. Нито ще сменя лекаря си д-р Сенкова, нито центъра!
Успех на всички и нека всеки постигне това, което заслужава!

# 706
  • Мнения: 58
Vokil, до неотдавна не сте изказвали мнение , че във Виена център се работи на конвейер, а точно обратното, как така изведнъж стигнахте до тези прозрения след информацията за отстраняването на д-р Димитрова?!

Здравейте Мартина,
съжалявам, че сте останала с такова впечатление. Не съм стигал до никакви прозрения. Единствено съм си позволил да изкажа своите ОПАСЕНИЯ.
Ще бъда много щастлив, ако направите разлика Simple Smile

Както може сама да видите, никъде не съм "плюл" по лекарите. От доктор Сенкова имам отлични впечатления. Стечение на обстоятелствата ме прехвърли при д-р Димитрова.

Искам да знаете, че макар моя проблем да е решен и да имам вече дете вкъщи, аз съм съпричастен към случващото се във ВИЦ. Хората там не са ми безразлични. Не са ми безразлични близките и приятелите, които съм изпратил в клиниката също така.
Опасявам се, че вероятно не познавам и никога не съм виждал човекът, който е отговорен за тази рокада. Поне се надявам да е така. Той със сигурност заслужава да бъде сочен с пръст. Не само заради д-р Димитрова, а и заради пациентите. Постъпките от последните седмици са достатъчно красноречиви и говорят недвусмислено колко му пука на мениджмънта всъщност за хората, които са се доверили на клиниката.
В общи линии нещата понамирисват на шуробаджанащина и финансови мераци. Това подчертавам са ОПАСЕНИЯ и няма да има по-щастлив от мен, ако се окаже, че греша Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 мар 2016, 16:56 от Vokil

# 707
  • Мнения: 1 592
Ха-ха-ха!  Laughing Много се забавлявам като чета постовете №1 или №2 на някои уж ,,стари пациенти" на д-р Сенкова и нещеш ли, сега се сетили да пишат. Пък и откъде толкова бебета? Та дори д-р Сенкова не знае за тях... Искам да попитам къде бяхте през есента и преди Нова година, когато няколко пъти различни момичета питаха за мнения за д-р Сенкова и никой не отговаряше. Къде бяхте тогава? Така въпросите си оставаха без нито един отговор. Всички от форума знаят този факт, пък и може да се прочете. Малко трудно някой от форума ще Ви се върже, че сте бременни та дори и родили от процедури от д-р Сенкова. Явно мениджмънтът на ВИЦ след триенето на постовете е сключил договор с някоя агенция за тролове и се опитва да разкраси имиджа на докторката, която остава и по този начин прави някакви жалки опити да се опита да задържи пациентите на д-р Димитрова за ВИЦ. Не разбрахте ли, че нито един пациент на д-р Димитрова няма да остане във ВИЦ. Ние сме обидени от това, което направихте с нас - не ни информирахте своевременно какво смятате да правите – да отстраните д-р Димитрова. Дори и съобщението, което публикувахте след като прочетохте нашите постове по проблема  е  смешно... Искам да ви кажа също, че и пациентите, които имат замрaзени ембриони ще си ги вземат и ще последват д-р Димитрова. Всеки пациент има това право. Нещата са ясни. Престанете да ни дразните и ескалирате проблема ни като се опитвате да сравнявате двете лекарки. Д-р Сенкова  е добър човек и тя ще се научи един ден. Да не мислите, че и на нея и е лесно. Не настойвайте по този начин пациентите срещу нея. Ще накарате и малкото реални пациенти да се усъмнят и си тръгнат от нея.
И един друг съвет: от април месец си сменете процентите успеваемост, защото ще бъде подвеждаща информация / д-р Димитрова няма да е част от ВИЦ/,  а Агенцията за защита на потребителите обича много да се занимава с такива казуси... Е тогава може би ще видим истината.

ОМГ Sunglasses Много злобно,  противоречиво и заплашително изказване.
Което само по себе си говори, че не сте убедена за какво говорите.
Това не помага на никого , а само вреди на пациентите на Сенкова.
АЗ лично  смятам да игнорирам такива изблици - и като тези на Вокил.
 Rolling Eyes

След като става ясно, че нито един Трол няма да ви убеди да останете при друг лекар , освен вашия - тогава какъв е проблема ???

Никакъв!
 ОК, успех !

# 708
  • Мнения: 58
АЗ лично  смятам да игнорирам такива изблици - и като тези на Вокил.

Изблици аз нямам Simple Smile
Истината и правото трябва да са общодостъпни. Пък който иска нека игнорира. За него си е Simple Smile

# 709
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Ама защо са сега тези нападки от пациентките на д-р Сенкова. Постоянно някой твърди че сме я плюли и незнам си какво. Дайте цитати. Аз лично не съм казала нито една дума против нея. Колкото до троловете те си се виждат от далеч и опитните и разумни хора сами си правят изводите.
Аз съм създала тази група но не мисля повече да влизам и да пиша повече тук. Ясно е че това вече няма да  моята клиника и няма да имам какво повече да кажа по въпроса. Нека пациентките на д-р Сенкова продължат да си пишат и да си споделят мнения и опит тук.

На пациентите на Димитрова - ще се срещнем в някоя др тема, скоро ще разберем къде а през това време можем да си обменяме инфо на лични за да се държим в течение какво и как се случва.

Успех на всички Hug

# 710
  • Мнения: 2
Здравейте всички! Обикновено само чета форума, но всичко което се изписа тук в последните дни ме провокира да пиша. Ние със съпруга ми сме в началото на този път, надявам се колкото се може по-бързо да се сдобием с наше съкровище, благодарение на ВИЦ. До сега сме имали само една среща с д-р Сенкова, впечатленията ми са много добри. Отдели ни време и беше много отзивчива, отговори на всички наши въпроси и ни предложи няколко конкретни варианта за действие. Като цяло не толерирам напатките срещу никого. Решенията всеки взема сам за себе си. По мое мнение форумите, въобще, трябва да служат за обмен на опит и полезна достоверна информация. Пожелавам успех на всички и час по скоро да се сдобият със малки съкровища.

# 711
  • Мнения: 465
pipilota_85, изцяло подкрепям всичко написано от теб в последния ти коментар.
Много фалш и глупости се изписаха във форума през последните дни, изведнъж се появиха сумати застъпници на ВИЦ и д-р Сенкова ей така от нищото ... Всеки разумен и достатъчно интелигентен  човек може да открои истината от лъжата ! Жалко е, че форума се превърна от форма за общуване и споделяне на опит, в арена на ГРОЗЕН и бих казала ПЛОСЪК пиар.
П.П: Желая успех на всички с процедурите, дано всеки от нас скоро сбъдне своята мечта !  Peace

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 09:52 от Fortuna_85

# 712
  • Мнения: 56
Martina, искам да ти кажа на теб, че всеки пациент си заслужава лекаря!
То се вижда кой е трол и кой не е. Това, че се представяш като пациент не те прави такава или такъв. Всеки средно интелигентен реален пациент е наясно, че цифрите са статистика. Статистиката е само цифри, които са следствие на много фактори. Цял свят определя успеваемостта на някого с цифри. Всеки един от нас се интересува от цифрите - кой колко опит има, кой колко процедури има, кой колко бременни има, колко ще ни струва и още много цифри...Ти щом си над цифрите -желая ти успех!

# 713
  • Мнения: 216
Във фейсбук страницата на ВИЦ са изтрити всички постове от последните дни - дори и сухото съобщение от 8-ми март, че се разделят с д-р Димитрова.
Не знам к'во им става на "МениджмънтЪ" но определено не са в кондиция... newsm78

# 714
  • Мнения: 58
Във фейсбук страницата на ВИЦ са изтрити всички постове от последните дни - дори и сухото съобщение от 8-ми март, че се разделят с д-р Димитрова.

Наистина са изтрити доста мнения. Съобщението обаче си е там.
Доста мислих вчера след последния пост на Пипилота.
Наистина няма смисъл да се занимава човек повече в тази тема...

Хайде със здраве!

# 715
  • Мнения: 957
Аз също мисля, че темата стана безумна, докато бяхме 10-тина момичета, сега се оказа, че сме сигурно около 40  Shocked ама само си четат....
Успех на всички с процедурите, с другите ще се видим скоро надявам се в друга тема  bouquet

# 716
  • Мнения: 304
 В шок съм! Не бях чела последните седмици,влизам да ви видя как сте и  Shocked Когато видях толкова изписани странички,реших първоначално,че се е родило някое бебче или че е забременял някой и затова са тези толкова страници,а то...
Наистина пишехме едни десетина момичета,странно как сега толкова нови хора са се включили...Аз лично знаете досаждах с всеки етап на процедурите си и подробно пишех,как пък всички само са четяли...

 Така или иначе бях решила да се разделям с ВИЦ и да търсим ново място,може пък живота пак да ме срещне с д-р Димитрова Simple Smile

 Явно от доста време е било ясно в центъра какво предстои,защото аз лично усетих напрежение там в края на февруари,когато беше моята процедура,което и ме провокира да помися за друго място след неуспеха и.

 Стискам ви палци на момичета,с който се знаем,дано нещата свързани с заповеди от фондове,замразени ембриончета,започнати процедури, се развият по най-добрия за вас начин и скоро да гушнете своите съкровища!  Hug

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 09:21 от silvery

# 717
  • Мнения: 387
Тук настана някакъв малък ужас, така че и аз приключвам с темата. Мили момичета пациентки на д-р Димитрова, много ще се радвам ако споделите на лични информация която имате или пък просто какво се случва при вас докато се открием в някоя нова тема!

# 718
  • Мнения: 2 013
Тук с ръка на сърце казвам, че модераторът се намеси по моя молба. Модераторът изтри постовете, които са свързани с личните заплахи отправени от страна на Martina Stoyanova към друг потребител в този форум.

Който се интересува от информацията, може да ме информира на лични съобщения, защото направих съответните screen shots.

И какво толкова скочихте, ако ние пациентите на ВИЦ решим да подаваме жалби към Комисията за защита на потребителя относно това дали информацията на сайта на ВИЦ след 1-ви април ще включва общата статистика на д-р Димитрова и д-р Сенкова, или само статистиката на д-р Сенкова?

Това не е нещо, за което пациентите да се тревожат, нали?
По-скоро от клиниката биха се разтревожили при такъв развой на събитията.

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 11:41 от Magdalena1978

# 719
  • Мнения: 103
Мартина Стоянова, преди да пльоснеш поредния неадекватен коментар, обиди и заплахи помоли някой страничен човек да го прочете, за да не звучиш така нелепо, глупаво, грозно. Целите ти 3 комантара са не на място. Ни в клин ни в ръкав изскачаш една година след единствения рекламен пост, който си публикувала и се нахвърляш върху хора, пациенти на доктор Димитрова, които не са изказали нито едно лошо мнение срещу доктор Сенкова. Вземи си едно моливче и листче, върни се на 36 -та страница и започни да си отбелязваш кой къде е обидил доктор Сенкова.

След като форума според теб е място за взаимопомощ защо го използваш единствено за реклама ,лъжи, както и за да сипеш заплахи. Написала си един рекламен пост, след това си се включила единствено и само с нападки и заплахи. Защо не си споделила нищо. Как ти преминава лечението, какво са ти предписали, какъв протокол следваш. За разлика от теб Флоранс 1 е написала. Разсъжденията и са изключително смислени и интелигентни. Описала е целият път който е извървяла при избирането на лекар, борбата си, прегледите си. Ти какво си описала освен едни гробовни заплахи. Оставам с впечатлението, че я нападаш единствено и само, защото след преглед при доктор Сенкова е избрала доктор Димитрова и защото се е аргументирала. В интерес на истината клиниката наистина ще трябва да си съобрази статистиката предвид раздялата с доктор Димитрова, защото информацията ще бъде подвеждаща, и защото се дължи на нея. Колкото и да не ти харесва на теб. Нормален човек или пациент в никакъв не би се засегнал или заплашвал така. Много се надявам да не си някой служител на клиниката, който самосиндикално си пише тук, защото там има хора, които аз уважавам и те не заслужават и малкото хора които са решили да останат там да си тръгнат.

Общи условия

Активация на акаунт